Regula : Salut in trafic intre posesori Honda

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Regula : Salut in trafic intre posesori Honda

Cred ca ar fi de bun augur o astfel de regula.

Chiar azi cand am iesit de la birou, ii dau un flash unui accord si mi-a raspuns omul imediat, chiar dak saracul vorbea si la telefon :lol: bine ca n-a provocat vreun accident. Peste vreo 30 min apare altul din fata tot accord, ii dau un flash, se uita cam speriat :P

Ce ziceti, aderati la regula.

PS
    Dak am deschis aiurea threadul va rog sa il mutati.
    NightHawk - pretentioasa vopsea - dar....., inca se merita

http://hondafan.etp.ro/gallery/v/SAMM/

Salutare
    Nu, nu l-ai deschis aiurea... doar ca regula asta se practica de ceva timp printre forumistii hondafan :P
    Un flash, da... nu doua sa se speria ca-i politie :P
    Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

Comment

normal ca aderam, ca era regula nescrisa de mult timp .... ar trebui pusa in "terms and conditions", la inscrierea pe forum... pacat ca nimeni nu citeste chestiile alea :lol:
      2006 Accord CL7 2.0 MT

Comment

si io as fi de-acord chiar daca nu sunt chiar asa multi prin piatradar ce-am vazut ieri prin bucuresti m-am speriat....ce trafic..oh my god..vazui si 2 accorduri parcate una langa cealalta una neagra si una dark mocha...salivam cu ai mei langa ea ...
        I don't care about other cars , i just love my Honda

Comment

Eu de mult timp salut astfel posesorii de Honda, deși încă nu am plăcerea de a conduce una...
          Nu știu dacă ei îmi înțeleg gestul, dar astfel îmi arăt respectul față de alegerea făcută de ei... :wink:

Comment

+ 1 care respecta regula
            Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
            2 roti

Comment

Eu unul nu o aplic.
              Am incercat de cateva ori, dupa ce-am luat masina (si atunci parca nu erau asa multe honde) ... nu mi s-a raspuns niciodata, doar se uitau ciudat.
              Deci m-am lecuit

Comment

ca sa fie mai clar ar trebui 4 flashuri scurte. adica H de la Honda. in Morse :lol:

Comment

Originally posted by mihaig
                  ca sa fie mai clar ar trebui 4 flashuri scurte. adica H de la Honda. in Morse :lol:
                  pai poate nu e timp :lol: :lol: :lol:

am observat ca se aplica in functie de varsta, cei mai batrani si femeile nu saluta

eu unul o sa o aplic, :P , unii mai raspund

@dinoc
                  ce dimensiuni au jantele si cauciucurile tale ?
                  NightHawk - pretentioasa vopsea - dar....., inca se merita

http://hondafan.etp.ro/gallery/v/SAMM/

Comment

[off-topic] 8Jx17 ET48, 225/45 R17

Comment

pana acum mie mi-au raspuns cam 50%.
                      Am fost manechin la fabrica de prezervative!
                      Rated R for nonstop crude and sexual humor, pervasive strong language, and drug content.

Comment

In Bucuresti nu prea raspund oamenii la flash-uri!
                        "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
                        Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
                        Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

Comment

E mai complicat, de regula esti mai mult cu ochii pe gropi si alte alea... nu pe flash-uri.
                          Misto ideea cu 4 flash-uri, dar nu prea se poate aplica. Sunt prea multe.... s-ar puta primul flash sa-l dai in Romana si al patrulea la Victoriei :P
                          Unul scurt cred ca e suficient. DE fapt atata si dau ca deh, se consuma curent si dup-aia vine Renelu' si-mi citeste contoaru' :P
                          Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

Comment

[quote="SAMM"]
                            Originally posted by mihaig
                            am observat ca se aplica in functie de varsta, cei mai batrani si femeile nu saluta
                            tip pe la 50 ani, cu Accord '90-'91, nr de Germania, ne-am salutat si felicitat reciproc in TM.

nu conteaza varsta. cata vreme apreciezi marca, o sa intelegi flash-urile din prima. daca insa conduci Honda fiindca 'asa ti-a iesit combinatia' sau 'asa-i ce mult seamana cu A4?', atunci si daca intelegi de ce primesti flash-uri, n-o sa raspunzi la ele fiindca 'nu te cobori la nivelul ala'.
                            '08 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T
                            EX '89 Honda Prelude 2.0i-16
                            '99 Subaru Forester S-Turbo M/T
                            '07 Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

Comment

Subscriu parerii lui dinoc. Din pacate! ops: :roll:
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Working...
                              X