Carpati Motor LTD (Bucuresti) - SERVICE - ex-Dealer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ok , vad ca problema cea mai des intalnita a fost interviul tv despre service .

    O sa raspund pentru toata lumea , sper eu ca destul de clar .
    Ce s-a intamplat poate fi explicat destul de simplu : o inregistrare eronata a kilometrajului bazata pe declaratia clientului la receptia masinii in service.Sigur ca vinovatii au fost sanctionati iar aceasta greseala nu se va mai repeta . Tot reportajul a fost tendentios ,bazat pe afirmatii cel putin neadevarate.Bineinteles ca nimeni nu a circulat cu o masina lasata in service pentru reparatii.Este pueril sa ne gandim la asa ceva , in firma existand o flota considerabila de masini honda atat pentru folosul angajatilor cat si de test drive.
    Lucrurile pot fi demonstrate inclusiv cu postari ale respectivului client anterioare evenimentului , postari chiar de pe acest site , in care singur declara un alt kilometraj.Cine are curiozitatea poate sa verifice.
    Cazul in speta ne-a adus grave prejudicii si dorim sa nu-l mai comentam.
    Va rugam sa ne intelegeti si sa incheiem acest subiect


    @amidamaru - va rog sa-mi comunicati numele agentului de vanzari cu care ati vbit prin PM sau pe mail .

    @restul - va multumesc pentru primire , suntem bucurosi ca am primit si laude din partea unora dintre dumneavoastra . mentionez ca suntem in permanenta incercare de a ne imbunatatii serviciile (atat pe partea de sales cat si pe service) , de curand am relansat siteul nostru intr-un nou format , speram ca mai atractiv si mai usor de utilizat si totodata o sa tinem permanenta legatura prin intermediul forumului.


    O seara buna tuturor ,

    Cu stima ,

    Paul Marinescu

    Comment


    • #17
      Haideti sa nu fim rai unii cu altii ............ suntem aici sa invatam unul de la altul.
      Oricum, am tot respectul pentru domnul Badea ( nu stiu daca mai are o functie in firma ) si l-am admirat tot timpul, mai ales cand trecea pe la o emisiune auto.
      Cristian HCM, fii binevenit !
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • #18
        nu e nimeni rau pe aici. ok, am auzit explicatiile celor de la CM referitoare la problema cu kilometrajul, eu, unul, ma declar multumit pana aduce cineva contraargumente.
        civic 2.2 5D FK3
        CR-V 2.2 AT RE6

        Comment


        • #19
          Originally posted by Paul_HCM View Post
          Ok , vad ca problema cea mai des intalnita a fost interviul tv despre service .

          O sa raspund pentru toata lumea , sper eu ca destul de clar .
          Ce s-a intamplat poate fi explicat destul de simplu : o inregistrare eronata a kilometrajului bazata pe declaratia clientului la receptia masinii in service.Sigur ca vinovatii au fost sanctionati iar aceasta greseala nu se va mai repeta . Tot reportajul a fost tendentios ,bazat pe afirmatii cel putin neadevarate.Bineinteles ca nimeni nu a circulat cu o masina lasata in service pentru reparatii.Este pueril sa ne gandim la asa ceva , in firma existand o flota considerabila de masini honda atat pentru folosul angajatilor cat si de test drive.
          Lucrurile pot fi demonstrate inclusiv cu postari ale respectivului client anterioare evenimentului , postari chiar de pe acest site , in care singur declara un alt kilometraj.Cine are curiozitatea poate sa verifice.
          Cazul in speta ne-a adus grave prejudicii si dorim sa nu-l mai comentam.
          Va rugam sa ne intelegeti si sa incheiem acest subiect
          +1

          Eu unu va urez fara ironie sau rautate sa deveniti la fel de bine vazuti ca si Asko, nu doar aici pe forum ci in ochii tuturor proprietarilor si viitorilor proprietari de Honda. Bine ati venit!
          '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
          '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

          Comment


          • #20
            Originally posted by tokyodream View Post
            Haideti sa nu fim rai unii cu altii ............ suntem aici sa invatam unul de la altul.
            Oricum, am tot respectul pentru domnul Badea ( nu stiu daca mai are o functie in firma ) si l-am admirat tot timpul, mai ales cand trecea pe la o emisiune auto.
            Cristian HCM, fii binevenit !
            Multumesc pentru primire.Domnul Badea este in continuare Directorul General de la Carpati.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Cristian_HCM View Post
              Multumesc pentru primire.Domnul Badea este in continuare Directorul General de la Carpati.
              Asta e o veste care ma bucura
              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

              Comment


              • #22
                Un calduros bine venit si din partea mea si trebuie sa spun ca va admir mult curajul.
                In ciuda renumelui mai putin favorabil datorita unor vechi cutume, sper ca e totul ok acum si va aflati pe drumul cel bun.

                Bafta in tot ceea ce va propuneti!

                Ps: salutari maxime lui Stelica de la Ibis si lui Costi de la Expozitiei.

                Comment


                • #23
                  Un nou site:

                  http://www.honda-romania.ro/
                  Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                  ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                  Comment


                  • #24
                    E cam praf site-ul asta. Nu stiu cine l-a facut dar Carpati Motors ar trebui sa bage frumusel mana in buzunar si scoata niste bani seriosi pentru un webdesigner.
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                    Comment


                    • #25
                      site-ul nostru actual este www.honda.com.ro . Acesta a fost de curand revizuit , daca aveti sugestii in legatura cu formatul acestuia sau orice tine de site , va rugam sa nu ezitati sa ne spuneti .

                      Paul Marinescu

                      Comment


                      • #26
                        Pai, nu e acelasi site, dar alt link ?
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by tokyodream View Post
                          Pai, nu e acelasi site, dar alt link ?
                          honda-romania.ro este serverul de mail . site-ul nostru este www.honda.com.ro

                          www.honda-romania.ro nici nu functioneaza


                          Paul Marinescu

                          Comment


                          • #28
                            Ba da, daca dai click pe link, se incarca acelasi site cu www.honda.com.ro !
                            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by tokyodream View Post
                              Ba da, daca dai click pe link, se incarca acelasi site cu www.honda.com.ro !
                              Ai dreptate , imi cer scuze de greseala . Eu nu pot sa vad site-ul , probabil este o eroare ceva din intern . Site-urile sunt identice .

                              Comment


                              • #30
                                Bun venit in zona hondarilor! E un lucru esential, dupa mine, sa fii aproape de clientii tai! Sau potentiali clienti! Este, cred, clar pentru toata lumea care este profilul hondarului si sunt sigur ca merita tot respectul din partea tuturor celor care se bucura de faptul ca oameni deosebiti platesc un brand deosebit!

                                Acest tip de PR este de o mie de ori mai valoros decat toti banii dati la toate companiile de PR din Romania!
                                Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
                                ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

                                www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

                                Comment

                                Working...
                                X