Asko, Preturi mari! No way!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asko, Preturi mari! No way!

    Salut, De curand m-am interesat de oferte pentru Honda Civic Sedan Elegance AT, cei de la Asko au cel mai mare pret si nu sunt dispusi sa negocieze, chiar daca se prezinta o contraoferta, au cel mai mare curs, plata masinii se face la curs BCR, recomand un alt dealer, foarte nepregatiti, de altfel stiu multe persoane care au luat teapa de la ei cumparand la pret mult mai mare fata de alti importatori.

  • #2
    Am câteva obesrvații: există un singur importator oficial de honda în Romania și acela este Honda Trading Romania. Cu toate chestiile spuse de tine, una din 3 Honda vândute în Romania este vândută de Asko. Nu în ultimul rând, eu știu că sunt profesioniști băieții de la vânzări de acolo ( și îi știu de mult). Cam asta e. În rest, că nu ți-au dat cel mai mic preț, e alegerea lor și nu văd nimic de criticat aici.
    Dacă ai obținut un preț mai bun de la alt dealer, bucură-te de ofertă, nu te plânge că n-a vrut altul să-ți dea același preț. Sper ca postările tale viitoare să fie optimiste, despre cât ești de încântat de alegerea făcută, nu despre frustrările tale
    Mai jos un link cu datele despre vânzări ale dealerului Asko.

    https://www.facebook.com/HondaAKG/po...89867504393276.
    KMR
    Super Moderator
    Last edited by KMR; 22-01-20, 16:15.
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #3
      Nu funționează la mine link-ul sau și acolo găsim aceleași "date", anume una din trei mașini Honda a fost vândută de Asko și...cam atât ?
      E reclamă sau... ?

      Comment


      • #4
        KMR, atat la Honda cat si la Asko Mazda acelasi lucru, nu am spus o frustrare ci un adevar, numai bine!

        Comment


        • #5
          Interesant ca un user cu 4 posturi pe Hondafan sare la gatul celor de la ASKO...

          Noi cei cu mii de posturi si proprietari de Honde de 10-15 ani sunt foarte pro ASKO, cum spune si KMR. Nu are rost agitatia, e un dealer foarte OK si calitatea oamenilor de acolo depaseste mult media service-urilor din Romania. Ca alegeti sa va imbatati cu apa rece, e una, dar nu vad de ce un thread din asta aici... Felicitari pentru achizitie (banuiesc ca ai facut-o deja). Spune-ne concret de unde si cu cat.
          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

          Comment


          • #6
            Originally posted by HXR View Post
            Nu funționează la mine link-ul sau și acolo găsim aceleași "date", anume una din trei mașini Honda a fost vândută de Asko și...cam atât ?
            E reclamă sau... ?
            Da, sunt fix datele alea. Dacă vrei tu, e un link de reclamă, nu mă deranjează dacă îl percepi așa. Eu l-am pus în ideea sursei informațiilor. Nu mă justific, că nu simt nevoia. Eu pe cei de la Asko îi voi lăuda mereu. Nu sunt perfecți dar, de departe, sunt cei mai buni în lista dealerilor și service-urilor de care știu eu.
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #7
              Am facut achizitia la dealerul Honda Nord, Honda Civic Sedan AT Elegance 22.600 euro.
              A fost doar o parere personala legata de Asko, asta nu inseamana ca este o chestie generica la toti care interactioneza cu ei. Numai bine!
              Catalin21
              Junior Member
              Last edited by Catalin21; 22-01-20, 15:51.

              Comment


              • #8
                Pe site-ul importatorului Honda Trading Romania (singurul importator de la care se aprovizioneaza toti dealerii) masina ta apare la 25.200 EUR TVA inclus.

                Deci asta e pretul de baza. Este cunoscut ca ASKO nu prea face discounturi la masini noi, dar asta e politica lor. Felicitari ca ai gasit un pret mai bun, dar e OK sa fii decent in afirmatii, pana la urma nu au cautat sa iti dea vreo teapa, sa iti ceara bani aiurea etc.
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • #9
                  A fost doar un caz isolat sa zicem, pentru cei care ati interationat mai bine cu ei legat de nocieri va velicit, intradevar pretul de lista este la fel peste tot la aceasta varianta de echipare, respectiv Elegance.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Xander View Post
                    Interesant ca un user cu 4 posturi pe Hondafan sare la gatul celor de la ASKO...
                    Catalin21
                    Junior Member
                    Catalin21 ai înțeles, da? Dacă nu ai stat la cafea cu Soichiro ca membrii vechi de pe aici cu mii de postări, abține-te de la păreri personale. Nu poți avea o primă interacțiune cu un dealer Honda, direct legată de prima ta postare pe forum. Exclus.

                    PS: luați-o ca un pamflet, nu vreau să irit pe nimeni. Să fim toleranți, totuși, nejudecând doar suprafețele.

                    Comment


                    • #11
                      HXR...vad ca si tu esti noi aici, am inteles de la inceput..nu este nevoie sa ma intrebi daca am inteles sau nu...atata timp cat nu faci parte din administratorii acestui forum te rog sa nu pui astfel de intrebari "cu ai inteles" catre mine, bafta!

                      Comment


                      • #12
                        Gata băieți, e destul de clar. Ce a fost de spus. s-a spus. Topicul și-a atins menirea și poate fi închis.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment

                        Working...
                        X