Probleme service-uri

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Probleme service-uri

Pe ideea uite ce a pățit ăla hai să ne ferim:
    - cu ceva vreme in urmă ... vă povesteam ce a pațit șeful soției o mică reâmprospătare ... omu duce mașina la chimic și când o ridică realizează ca băeții au avut ceva drumuri și au folosit mașina
    - acum săracul ... după ce i-au dat lacrimile în parcare când și-a găsit mașina "decorată" de la far la stop cu cheia, s-a hotarât omu să o vopsească - zis și făcut - după alte 3 zile merge cu gându să o ridice... stupoare mașina nerezolvată ba mai mult cadou vreo 200 km rulați în plus ...

după cum zice o televiziune ... țara mea de glorii țara mea de dor...

Până una alta...
    pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

Pai cum vroiai sa o usuce dupa vopsit? Doh...
    07 Honda Accord 2.0 MT Black

Comment

hehehe!!!! acum mi-am dat seama... rampa era pe la cluj!!! hehehe bună asta

Comment

Eu am avut 2 accidente neplacute cu masina.
        Primul, gasita in parcare cu aripa dreapta fata infundata si zgariata, al doilea aripa stanga fata +portiera sofer), ambele au fost rezolvate pe casco in service la honda (credeam ca fac treaba buna), numai vopseaua si aripa inlocuita a u fost bine, restul unde a fost de indreptat si de chituit, respectiv cealalta aripa si portiera, lucrare de mantuiala, pretul a fost pe masura - 100 mil.
        Chiar daca asta sa intamplat acum 6-7 luni si acum visez ca nu semnez hartia aia nenorocita de primire.

Nu fiti fraeri, nu semnati nimic pana nu sunteti satisfacuti complet de lucrare, sa nu va para rau dupa.
        ACCORD 2.2 I-DTEC 2010 M/T Executive

Comment

mnda asa e

Comment

apropos de service-uri

de unde oti fi, posesori de honda, spuneti-mi si mie un service care si-a facut treaba profi... eu, din bucuresti, am fost numai la cel din chiajna... mai mare decat incompententa le sunt zambetele si amabilitatea cu care te trateaza, in asa fel incat chiar ajungi sa crezi ca oamenii isi fac treaba... gresit! am facut 10 drumuri la ei de un an jumate de cand am masina, cu mici rahatzisuri care te scot din minti. niciuna dintre probleme nu e rezolvata! ba m-au pocnit si 2 ametiti in trafic, reparatia a fost facuta de mantuiala... ei ori nu pot mai mult, ori ii doare fix la basca... m-as duce si in alt oras, daca imi recomandati un service bun... multam!
            Civic 5D Sport 1,8 M/T 2008, portocaliu de mandarina

Comment

@ cineva Pune si tu in semnatura ce masina ai si deschide un topic la My Civic.

Eu sunt multumit de service-ul de care zici tu, la altii n-am fost.
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Și eu am fost la ei de vreo 20 ori (din care vreo 10 au fost reviziile) și am plecat de fiecare dată mulțumit. Cu chederul a trebuit să revin, după ce a fost schimbat odată.
                Poate că nu au fost lucrarile toate de nota 10, dar nu am avut niciodată impresia că nu le pasă. Dimpotrivă.
                Nu cred că este aici locul să-ți povestesc ce înseamnă nepăsare prin alte serviceuri; nu mă pricep prea bine la mecanică, dar am o experiență de mers cu mașina în service destul de bogată (cred că mă apropii de 100 de vizite) și pot face o comparație.
                CR-V RE6
                JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
                Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
                Ex - ACCORD Type-R
                Ex - DEL SOL EH6

Comment

KMR, sa ne fie clar, uite si semnatura

altfel, daca o sa vad ca toata lumea e incantata, ori am eu o problema de perceptie, ori au ei o problema cu mine ) cert e ca masina tot zangane, pacane, tacane pe ici pe colo, prin locurile esentiale...

Comment

Aşa e! Dacă te gândeşti după principiul ”răul cel mai mic”.

Oricum cu vorbă bună, multă insistenţă şi răbdare se ajunge la o situaţie cât de cât mulţumitoare. Eu îi bat la cap până se rezolvă - numai să scape de mine !

Sunt service-uri unde nu merge nicicum - pe alea mai bine nu le vizitezi!
                    Honda Accord 2.0, Elegance, Blueish Silver

Comment

Bravo, s-o stapanesti sanatos !
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Mersi! Sa le stapanim sanatosi pe micutze... Vad ca s-au nascut in acelasi an, difera doar tenul )

Comment

sincer sunt incantat de service ,
                          eu nu am facut decat 2 revizii si un schimbat bara din spate.impecabil.
                          ce probleme ai avut ?
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
                          civic sedan 08

Comment

nu am avut probleme grave, dar suficiente incat sa ma sacaie. am avut 2 lovituri in spate, a trebuit schimbata bara. culoarea difera usor la nuanta si nici nu a fost pusa ca lumea, a trebuit sa mai fac niste drumuri. si nu stiu daca e locul sa ma plang de toate hibele, dar daca tot intrebi:
                            - nici acum bara nu arata cum trebuie, se vede ca a fost inlocuita
                            - telecomanda nu inchide, deschide mereu. problema nerezovalata
                            - se aud pacanituri in boxe. nerezolvata
                            - sar posturile de radio si ejecteaza CD-ul. nerezolvata
                            sa ma fereasca providenta de altele mai grave, ca ar insemna sa merg taras cu ele dupa mine. asta dupa ce plec de la service si mi se spune ca e ok. si, ca la dentist, cand esti acolo, totul e ok, cum pleci, cum incepe sa te doara...

Comment

stiam ca am uitat ceva: un tzac cand ajunge pedala de ambreiaj la jumate. citat de la service: "da, unele civicuri au problema asta la ambreiaj, dar nu e o problema. daca mai face, il schimbam". altul, din acelasi service: "nu e, domne, nicio problema, e un sunet normal"... cum eu nu sunt mecanic, ma multumesc cu tzacanitul (eala) si astept sa se defecteze de tot, daca nu e o problema, dar e...

Comment

Working...
                              X