Lipsa de bun simt.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Dio, intr-un fel se livreaza o masina din service si in alt fel se livreaza o masina cumparata, de catre ASKO!?
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/ion/?g2_page=1

    Comment


    • #17
      @dio - scuze de offtopic.. nu chiar offtopic ... dar tie ti se pare normal sa iei masina dintr-un service autorizat vopsita in anumite locuri in alta nuanta iar bara se se cojeasca pentru ca vopseaua nu este ORIGINALA ???
      Poate nu am inteles eu bine, dar eu unu nu as accepta asa ceva niciodata si daca mi s-ar intampla as refuza sa ridic masina din service iar daca revopsirea mi-ar fi refuzata cred ca as lua foc si as face reclamatii impotriva lor unde nici nu se gandesc.


      In ceea ce priveste Asko, si eu am avut o experienta placuta la ei desi nu am apelat pentru pre multa "treaba". Imi pare rau de ceea ce s-a intamplat si sper ca problema sa se rezolve.

      Comment


      • #18
        S-a cojit dupa un an, ce vrei si tu Si nuantele chiar NU ai ce sa le faci, daca ai vopsit vreodata o masina noua, care are tot felul de vopseluri metalizate... vei vedea.
        2.0i 2005

        Comment


        • #19
          La mine a ieºit nuanþa perfec! Nici eu nu credeam cã e posibil dar a fost.

          De asemenea, mi-au livrat maºina impecabilã dupã vopsire, curãþatã în interior ºi în exterior de ziceai cã-i nouã.

          Nu am dat nimic în plus faþã de preþul oficial al reparaþiei plãtit de asigurator... precizez asta ca sã nu-ºi imagineze lumea cã am fost tratat îm mod special din motive mai ”româneºti”.

          Am vorbit frumos, mi s-a vorbit frumos ºi am fost tratat corect.
          ªi eu am cerut ºtampliã pe foaia de comadã + numãr de ieºire de la recepþie cu data intrãrii maºinii în service, am verificat sã fie trecuþi km etc etc. Am evitat sã cer asta chiar oamenilor care se ocupã de daune pentru cã este neplãcut pentru oricine sã se simtã suspectat. Eu sunt genul care suflã ºi-n iaurt...

          Sper sã continue la fel colaborarea cu Asko cã am mare nevoie. Maºina mea are o bubã mai mare dintr-un accident (a întors un inconºtient brusc în faþa mea... nu mai dau detalii cã era sã iasã nasol).

          Îmi pare rãu de ceea ce þi s-a întâmplat ºi nu înþeleg de ce.
          Honda Accord 2.0, Elegance, Blueish Silver

          Comment


          • #20
            @dio - da, am avut toata partea din spate revopsita si indreptata la vechea octavia II dupa ce a intrat un nene care a ramas fara frane in mine. A iesit perfect si nu erau diferente de nuanta iar culoarea era negru metalizat si cred ca s-ar fi vazut foarte usor daca ceva nu era in regula.

            Comment


            • #21
              Imi pare rau de ce ai patit si sper sa se rezolve.
              In cazul meu a fost exact invers. Am ajuns in service cu masina relativ murdara intrucat plouase in dupamiaza dinainte si dimineata la 8 trebuia sa ajung in service asa ca nu am mai apucat sa o spal. Cand am ridicat-o insa era impecabila. Sunt genul care o curata rar de tot la exterior, in general cand trebuie sa ma prezint pe undeva cu ea si este preferabil sa arate bine. La cat praf este in Bucuresti ar trebui o vizita in spalatorie cam la 3 zile si nu ii vad rostul.
              Accord 2.0 LS

              Comment


              • #22
                In mod teoretic, vopseaua ar trebui sa iasa la fel daca se ia mostra de vopsea, se analizeaza cu spectofotometrul si se introduc datele in masina de facut culori ( nuante ). Al doilea lucru ce trebuie facut este sa se respecte tehnologia de aplicare ( grund, nr. de straturi de vopsea aplicata, tratament termic, lac, etc ). Daca se respecta tehnologia, iese cum trebuie. Asta apropo de vopsea. Despre atitudinea celor din service-ul care ti-a livrat masina in halul ala, :gib:
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #23
                  nu stiu daca se face asa, ei pur si simplu comanda vopseaua dupa un cod. din pacate NU din Japonia ci din Germania, si se vede...
                  2.0i 2005

                  Comment


                  • #24
                    Asa ar trebui sa se faca, unii chiar asa fac pt. ca vopseaua isi schimba culoarea in timp
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #25
                      S-a terminat! Nota de plata a fost platita! Pentru multi dintre voi cuvintele de mai inainte inseamna a semna un cec cu multe zero-uri, insa pentru mine inseamna altceva. Ce poate fi mai scump decat sa recastigi increderea celui fata de care ai gresit!? Ei bine, dupa intalnirile avute cu oficialii Asko si HTR, unde credeti ca se afla Accordul meu? Acolo unde nici nu-mi imaginam.

                      Comment


                      • #26
                        Unde?
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #27
                          Sper ca nu la CM in service :lol:
                          Cred ca a intrat din nou la Asko in service.
                          Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                          2 roti

                          Comment


                          • #28
                            Te pomenesti ca l-ai dus in Japonia?! Glumesc! Sper ca ai simtul umorului!
                            Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
                            ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

                            www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

                            Comment


                            • #29
                              Ati facut buy-back :?:
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                              Comment


                              • #30
                                La ASKO! Ii multumesc pe aceasta cale Dlui Dranga.

                                Comment

                                Working...
                                X