ciudat... daca nu scoti cheia din contact tensiunea ramane cel putin pentru casetofon
Pareri despre Carpati Motors
Collapse
X
-
Salut, as vrea sa aflu pareri de la voi despre calitatea lucrarilor de vopsitorie/tinichigerie de la Carpati Motors; am vazut ca au decontare directa cu firma unde am eu casco si ma gandesc sa incerc. Alternativa ar fi Neste Automotive, unde un prieten are o relatie f buna cu seful de service...'07 BMW 330xd A/T
ex '07 Accord 2.0 A/T - Executive
Comment
-
Eu am avut 1 experienta mai nefericita cu lac scurs, zgarieturi si alte imperfectiuni si 1 experienta mai placuta.
La ultima vopsire am vopsit carcasa oglinda care a iesit bine, era perfect daca faceau si ceva curatenie dupa lucrare.EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
Del Sol '94 ESI
CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
BMW Z4 '03 Titan Silver
Comment
-
Am zis mai sus, eu am vopsit acum vreo 2 luni 4 elemente (aripa, capota, doua usi) care stransesera zgarieturi in parcare si a iesit foarte ok.
Comment
-
Ma tot duc la carpati de vreo 3 ani 1/2 cu 2 accorduri dar azi au comis-o rau de tot.
Am fost sa fac revizia, aveam uleiul meu de acasa 5 quarturi. Cand am ajuns acum acasa am vazut ca in ultimul bidon mai am cam 200ml, asta inseamna ca in loc de 4.4 q ( in conditiile in care se scurge complet) mi-au pus undeva la 4.8. Joja arata cam 5mm peste maxim. Maine dimineata probabil o sa rezolve, dar increderea mea in ei va fi greu de recastigat.
Ps: nu faceti revizia cat e Nicu in concediu'16 BMW 520xd
'15 FK2
ex '10 CU1
ex '07 CL7
Comment
-
5 mm peste maxim e mult...Originally posted by fst View PostMa tot duc la carpati de vreo 3 ani 1/2 cu 2 accorduri dar azi au comis-o rau de tot.
Am fost sa fac revizia, aveam uleiul meu de acasa 5 quarturi. Cand am ajuns acum acasa am vazut ca in ultimul bidon mai am cam 200ml, asta inseamna ca in loc de 4.4 q ( in conditiile in care se scurge complet) mi-au pus undeva la 4.8. Joja arata cam 5mm peste maxim. Maine dimineata probabil o sa rezolve, dar increderea mea in ei va fi greu de recastigat.
Ps: nu faceti revizia cat e Nicu in concediuI'm not anti-social. I'm anti-idiot.
My cars:
'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
'00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
'96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
'78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -
Comment
-
Probabil a fost o intamplare, cine stieI'm not anti-social. I'm anti-idiot.
My cars:
'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
'00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
'96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
'78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -
Comment
-
Facut si eu revizia de 2 milioane de km la ei. Am stat o ora de vorba si masina a capatat ulei si filtre noi, plus o inspectie temeinica la toate capitolele.
Se pare ca nu s-au desfiintat cum se aud zvonuri, ba chiar sunt in plin proces de reorganizare si modernizare. Sa fiu sincer, prefer sa stau prin service decat prin show-room, dar aspectul asta conteaza mai putin pentru mine. Probabil pentru altii va conta ca au canapele frumoase, pardoseli slefuite si alte bazaconii, eu nu d-aia ma duc acolo.
In curand trebuie sa ajung din nou la ei pentru niste ajustari la fata de usa montata in mod absolut cretin de ASKO, plus usa intreaga care nu mai pica bine pe chedere si intra frigul. Treaba buna si rapida ca de obicei.I come in peace...
Civic 2.2 ES - Milano Red
EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl
Comment
-
Facut ieri revizia de 6 ani si ITP la Carpati Expozitiei.
Inlocuit UL, FU, FP, FA si in plus si Filtrul de benzina.
Toate bune si frumoase. Prompti si receptivi ca de obicei.
Temporar Receptia Service s-a mutat in locul ShowRoomului. Se lucreaza destul de intensiv pe acolo.2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
2007 Jazz CVT - Blue
“Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
sigpic
Comment


))


Comment