Pareri despre Carpati Motors

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• ciudat... daca nu scoti cheia din contact tensiunea ramane cel putin pentru casetofon
    Touge is what we live for

Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

Comment

• Ramane...dar nu-ti ajunge mai mult de 5 minute ))
      '16 BMW 520xd
      '15 FK2
      ex '10 CU1
      ex '07 CL7

Comment

• Salut, as vrea sa aflu pareri de la voi despre calitatea lucrarilor de vopsitorie/tinichigerie de la Carpati Motors; am vazut ca au decontare directa cu firma unde am eu casco si ma gandesc sa incerc. Alternativa ar fi Neste Automotive, unde un prieten are o relatie f buna cu seful de service...
        '07 BMW 330xd A/T
        ex '07 Accord 2.0 A/T - Executive

Comment

• Eu am avut 1 experienta mai nefericita cu lac scurs, zgarieturi si alte imperfectiuni si 1 experienta mai placuta.
          La ultima vopsire am vopsit carcasa oglinda care a iesit bine, era perfect daca faceau si ceva curatenie dupa lucrare.
          EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
          Del Sol '94 ESI
          CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
          BMW Z4 '03 Titan Silver

Comment

• Am zis mai sus, eu am vopsit acum vreo 2 luni 4 elemente (aripa, capota, doua usi) care stransesera zgarieturi in parcare si a iesit foarte ok.

Comment

• multumesc pt raspunsuri, cred ca am sa incerc la ei.
              '07 BMW 330xd A/T
              ex '07 Accord 2.0 A/T - Executive

Comment

• Ma tot duc la carpati de vreo 3 ani 1/2 cu 2 accorduri dar azi au comis-o rau de tot.
                Am fost sa fac revizia, aveam uleiul meu de acasa 5 quarturi. Cand am ajuns acum acasa am vazut ca in ultimul bidon mai am cam 200ml, asta inseamna ca in loc de 4.4 q ( in conditiile in care se scurge complet) mi-au pus undeva la 4.8. Joja arata cam 5mm peste maxim. Maine dimineata probabil o sa rezolve, dar increderea mea in ei va fi greu de recastigat.
                Ps: nu faceti revizia cat e Nicu in concediu
                '16 BMW 520xd
                '15 FK2
                ex '10 CU1
                ex '07 CL7

Comment

• Originally posted by fst View Post
                  Ma tot duc la carpati de vreo 3 ani 1/2 cu 2 accorduri dar azi au comis-o rau de tot.
                  Am fost sa fac revizia, aveam uleiul meu de acasa 5 quarturi. Cand am ajuns acum acasa am vazut ca in ultimul bidon mai am cam 200ml, asta inseamna ca in loc de 4.4 q ( in conditiile in care se scurge complet) mi-au pus undeva la 4.8. Joja arata cam 5mm peste maxim. Maine dimineata probabil o sa rezolve, dar increderea mea in ei va fi greu de recastigat.
                  5 mm peste maxim e mult...
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

• Stiu, data viitoare le dau 4 bidoane si imi completez singur apoi. Mult mai bine sa fie mai putin decat mai mult. Daca va mai exista data viitoare, sunt curios ce-or sa zica maine
                    '16 BMW 520xd
                    '15 FK2
                    ex '10 CU1
                    ex '07 CL7

Comment

• Probabil a fost o intamplare, cine stie
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

• Originally posted by fst View Post
                        Pfff. Si eu vineri trebuia sa pun amortizoarele... Cred ca-l astept.

Comment

• problema s-a rezolvat repede. mai gresesc si mecanicii din cand in cand ca doar sunt oameni, sper sa nu fiu tot eu data viitoare.
                          '16 BMW 520xd
                          '15 FK2
                          ex '10 CU1
                          ex '07 CL7

Comment

• Facut si eu revizia de 2 milioane de km la ei. Am stat o ora de vorba si masina a capatat ulei si filtre noi, plus o inspectie temeinica la toate capitolele.
                            Se pare ca nu s-au desfiintat cum se aud zvonuri, ba chiar sunt in plin proces de reorganizare si modernizare. Sa fiu sincer, prefer sa stau prin service decat prin show-room, dar aspectul asta conteaza mai putin pentru mine. Probabil pentru altii va conta ca au canapele frumoase, pardoseli slefuite si alte bazaconii, eu nu d-aia ma duc acolo.
                            In curand trebuie sa ajung din nou la ei pentru niste ajustari la fata de usa montata in mod absolut cretin de ASKO, plus usa intreaga care nu mai pica bine pe chedere si intra frigul. Treaba buna si rapida ca de obicei.
                            I come in peace...
                            Civic 2.2 ES - Milano Red
                            EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

Comment

• Facut ieri revizia de 6 ani si ITP la Carpati Expozitiei.
                              Inlocuit UL, FU, FP, FA si in plus si Filtrul de benzina.

Toate bune si frumoase. Prompti si receptivi ca de obicei.

Temporar Receptia Service s-a mutat in locul ShowRoomului. Se lucreaza destul de intensiv pe acolo.
                              2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
                              2007 Jazz CVT - Blue
                              “Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
                              sigpic

Comment

• Stii si la ce se lucreaza?
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Working...
                                X