Cum mi-am luat teapa cu o masina la VIRAGO IMPEX BRASOV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by El_Hakim View Post
    Cel din articol are 20 de ani. Cel de la Virago, 25...

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
    E nascut in '87 iar articolul e scris in 2007, deci fix 20.

    Originally posted by CristiZ View Post
    Si aici se poate inchide ca si celalalt asemanator pentru ca la fel, nu aduce nici un rezultat pozitiv de acum incolo ci doar aceleasi comentarii instigatoare si nu cred ca asta e scopul dorit de autor!


    As ruga initiatorul sa se gandeasca sa solicite asta unui moderator!


    @Laddu: zice si el, ce sa faca altceva!
    Relax, mai inecam si noi amarul. Apropo, cam care ar fi solutia ta la problema din topic?
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

    '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

    Comment


    • #32
      Nu cred ca exista o solutie unanim acceptata de toata lumea. Si chiar daca ar fi una, ar fi tardiva. OP-ul a deschis topicul ca sa avertizeze pe altii, sa le deschida ochii cu privire la acest individ. Threadul va fi indexat si va iesi la iveala in urma unei cautari. Masina a fost cumaparata, deci raul a fost deja facut, dar o situatie similara poate fi evitata.

      Sa afirmi ca**turi din astea cu bate de baseball e total imatur, pueril.
      '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Urban Titanium Metallic

      Comment


      • #33
        Ce sa zica si el....
        Pai d-aia suntem un popor asa curajos si falnic. In loc sa-i crapi tipului capul de toti banii pierduti o lalaim pe forum cu sfaturi.
        In timp ce aia mai dau tepe in continuare.
        Pan' la urma fiecare face ce vrea cu banii lui numai sa-l fereasca sfantul p-ala de-mi trage mie o teapa d-asta.
        Hai sa inchidem tot sa bagam praful sub pres si aia sa-si tina faima beprihanita.

        Comment


        • #34
          Tocmai, faima lor a incetat sa mai fie neprihanita atunci cand acest topic a fost deschis. Ce spui tu cu crapatul capului sunt basme...
          '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Urban Titanium Metallic

          Comment


          • #35
            @octi: daca vrei parerea mea, mie mi se pare ca se cheama inselaciune iar o plangere penala probabil ar rezolva multe pentru ca asta este defapt, tzeapa. Sunt si pentru batele de baseball dar dupa si daca nu reusesti legal sa iti faci dreptate. Asta nu inseamna ca pe un forum trebuie admise astfel de instigari!
            Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

            Comment


            • #36
              Nici eu nu sunt fan violenta si nici n-am instigat.
              Vorba lui octi, vorbim si noi sa ne inecam amaraciunea. Caci e regretabil cand auzi chestii d-astea, mai ales ca noi ne consideram...exclusivisti.
              Hai sa nu ne mai purtam ca niste domnisoare de pension ca nu citesc copii de tzatza sa copieze ce scrie unul pe un forum.
              Eu raman doar cu invitatia, am santuri, torn betoane...poti s-o iei ca gluma, poti s-o iei in serios.
              Eu unul stiu ca functioneaza, asta cu judecata merge pentru oameni cu carte si cu frica in justitie, astia care se ocupa numai cu furtisaguri si inselaciuni....azi iese basma curata, maine o ia de la capat.
              Hai, daca am spus chiar asa lucruri de grave, puteti da cu buretele. Nu ma supar.
              Dar tepele astea, mai ales cu concursul reprezentantelor sau service-urilor cu prestanta, cred ca nu sunt ok deloc, trebuie demascati si trebuie trasi la raspundere.
              Pentru ca, altfel, nu mai putem avea incredere in nimeni si asta e foarte grav.
              Cat despre basme...fiecare judeca cum poate. Eu, unul, prefer sa planga mama lui.
              Eu am avut totdeauna impresia ca judec limpede si corect. Poate ma insel, dar prea mult pupincurism pentru niste service-uri care incaseaza bani grei de la clienti, care acum mai favorizeaza si teparii... Am ajuns sa ne rezolvam problemele in urma sesizarilor pe un forum si toata lumea este extrem de happy. Yeah, right.
              Pai daca tata lor, aia care incaseaza marele malai provenit din banii vostri, nu s-au sesizat singuri ca se intampla nereguli, mai conteaza ca se sesizeaza dupa ce citesc 1000 de useri (clienti)?
              O fi si asta vreo dreptate divina si n-am priceput-o eu. Daca tot esti mafiot si faci smecherii ca te crezi in tara lui papuc unde merge, apoi sa nu te mire daca maine nu ajungi intreg acasa. Daca tot e sa facem legea strazii care la noi se pare ca e in floare.
              Guest
              Guest
              Last edited by Guest; 25-10-12, 23:01.

              Comment


              • #37
                Originally posted by astrul View Post
                Daca tot esti mafiot si faci smecherii ca te crezi in tara lui papuc unde merge, apoi sa nu te mire daca maine nu ajungi intreg acasa. Daca tot e sa facem legea strazii care la noi se pare ca e in floare.
                dixit!

                E foarte simplu. Unde nu merge cu vorba buna, treci la pasul urmatorul. De aia in tara asta sunt atatia care isi fac de cap, de aia exista politisti atacati cu pietre, bate sau chiar pistoale. De aia satrele de ciori fac legea pe strazi, pt ca nimeni nu mai pune piciorul in prag si unele bipede nu stiu de frica legii.

                In istorie exista suficiente cazuri in care forta si-a dovedit eficienta indivizilor de genul asta. Cautati Eugen Alimanescu pe google si veti afla cum forta bruta a eliberat de infractori un oras intreg, poate chiar o tara, dintr-o situatie in care legea si vorba nu mai avea rost si aplicabilitate. Din pacate parerea mea e in ca Romania, la ora asta, apar foarte multe situatii in care singura solutie e forta bruta.

                Evident, cazul de fata nu are vreo legatura directa cu lucrurile la care ma refer eu, dar zicala "cine fura azi un ou, maine va fura un bou" se aplica de cele mai multe ori, iar baieteii astia fara scrupule pot ajunge sa faca altele mult mai grave.

                Daca initiatorul topicului ar fi avut un accident nefericit in care lipsa airbagurilor il nenorocea pe viata? Atunci la fel am fi discutat?
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • #38
                  suntem o tara de fufe si de MORALISTI, nu voi mai comenta nimic legat de patania omului astuia ca se gasesc oameni sa ma faca,, rozatoare,, de asta avem viata pe care o avem de asta parintii nostri noi si sigur copii nostri vor avea viata asta de *****. sper din suflet ca , copii copiilor nostri sa nu traiasca la fel. doresc colegului tepuit rezolvare grabnica a problemei iar jigodiei penale animal tarator care a facut constatarea , ai doresc ca o masina de 15000 e sa-l mature pe trecerea de pietoni. cauza??? defectiuni tehnice ne vazute la control. ticker dc primesc ban pt asta te rog so faci in privat nu vreau sa dau sadisfactie la cate-va persoane crestinizate excesiv. merci

                  Comment


                  • #39
                    evident, reactii tipic romanesti: de ce sa nu ne mobilizam si sa salvam o situatie? mai bine stergem/inchidem tot, si aia e..ca oricum nu ajungem nicaieri...Normal ca nu ajungem nicaieri cand unora le e frica si de umbra lor (nu am tintit catre nimeni, sa fie clar - daca va simtiti, treaba voastra). Cum spune si imnul "Desteapta-te romane..." - desi, daca analizam bine, imnul incepe asa tocmai ca si-au dat seama ca romanii sunt prosti .
                    Eu as analiza situatia in felul urmator: daca am suficiente acte necesare incat sa stiu ca am castig de cauza in instanta 100% (nu umblu cu fofarlica sa ma amagesc) atunci merg pe calea asta. Daca nu, astrul are cea mai buna solutie. E usor sa discutam aici pe forum, dar daca va dispar cateva mii de euro din buzunar sa vedeti cum toti deveniti vulturi.
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • #40
                      Pana la urma sunt doar pareri exprimate, unii sunt mai patimasi, altii mai linistiti, nu cred ca e cazul sa aruncam cu noroi unii in altii.
                      Din cele relatate se trage concluzia ca seful de service a tras o teapa alaturi de angajatul sau, samsar de meserie.
                      Partea nasoala e ca s-au jucat cu viata unui om, iar pentru asta ar merita jupuiti, atat la figurat cat si la propriu.

                      Comment


                      • #41
                        eu zic danutze sa ii simulezi un accident sa observe diferenta dintre cu airbag si fara airbag, )
                        Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                        "how to make it in zi undistry or life"

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by ady_uaic View Post
                          E usor sa discutam aici pe forum, dar daca va dispar cateva mii de euro din buzunar sa vedeti cum toti deveniti vulturi.
                          Stii cum e, pe banii altora toata lumea e plina de sfaturi, cum a fost si pe threadul celalalt. "Esti tu fraier, d-aia te-au tepuit", "n-ar face nea costel una ca asta", "da' de ce aveai nevoie de crv", "mancare si bautura gratis si sunt za best", altii ca de ce nu laudam asko, etc. Ca la volan, "mie nu mi se intampla niciodata", nici unul din pacifisti nu s-a pus in pielea celuilalt. Important e ca pe ei nu i-a tepuit inca, deci e super.

                          Personal as merge pe caile legale, nu sunt adeptul violentei, dar nu ma deranjeaza daca o aplica altii. Specimene ca gigelul asta care a tepuit omul cu concursul celorlalti ar trebui bagati la racoare sau invinetiti putin. Similar si cu samsarii de la iasi si nea mecanicu' constrans/grabit/incompetent care nu "a observat" un bot de masina facut praf.
                          ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                          Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                          Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                          Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

                          Comment


                          • #43
                            Of doamne, revenim! Dar sunt deacord cu tine cand ai zis ca intai partea legala si apoi ca nu te deranjeaza daca vinovatii sunt altoiti putin. Insa crezi sicer ca trebuie promovata violenta pe forumuri, in general?
                            Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

                            Comment


                            • #44
                              Nu, dar nici o atitudine "flower power - world peace" nu mi se pare sanatoasa

                              Iar comentariul inflamant (adica ce a zis astrul) eu o incadrez in mod evident la gluma. Sau tu chiar crezi ca n-are bani sa-si cumpere singur o bata?
                              ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                              Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                              Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                              Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

                              Comment


                              • #45
                                Io asa as vrea sa va vad pe astia de bateti in stanga si in drepta pe toti teparii, in actiune
                                Ca din taste asa batausi suntem toti, si atata de "smardoi", pfuai de capu meu

                                LE:

                                Originally posted by rezare View Post
                                ..., altii ca de ce nu laudam asko, etc. ..
                                Aia era o nota personala, nu avea legatura cu, cazul omului, da na, daca putem zicem nasoale cu lucruri scoase din context de ce sa n-o facem.
                                Den1GRator
                                Senior Member
                                Last edited by Den1GRator; 28-10-12, 18:10.
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                                Comment

                                Working...
                                X