Teapa de 315 milioane trasa de Hachi Motors

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Sincer pentru mine e foarte ciudata atitudinea HTR, atunci cand era tzunami prin japonia Honda a dat la remat mii de masini..tocmai cu scopul de a nu pata reputatia Honda, si acuma fac pe ei pentru 315miliooaane, care tradusi in euro nu sunt chiar atat de multi raportati la salvarea imaginii dintr-o tzara europeana, Deoarece simt ca Romania nu se afla chiar pe ultimul loc dupa vanzari, daca ati fost atenti aici honda se pozitioneaza ca o marca premium.
    Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

    … Jazz do it ...

    Comment


    • #62
      Am si au o intrebare i-ai dat in judecata?
      Daca pana acuma nu atunci te plangi degeaba.
      E frustrant sa pierzi atatia bani si te inteleg pe undeva.
      2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
      EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

      Comment


      • #63
        mod edit

        ... N-are Honda treaba cu oamenii fara valoare.E plina planeta de tepari de toate felurile si nu poti acuza Honda pt. ca astfel de oameni raman nesanctionati.
        ramm
        omu cu warnu'
        Last edited by ramm; 23-03-14, 20:05.
        No signature

        Comment


        • #64
          Originally posted by _41_ View Post
          Exact cum pui tu problema se poate spune.. cine mai are curajul sa-si faca de lucru cu moldovenii? Pt. mine moldovean e tipul de om care se zbate sa-ti --- femeia,iti zgarie masina si iti baga cutitul pe la spate.Decat sa am treaba cu moldoveni prefer tigani.Am si prieteni moldoveni si nu judec pe nimeni la prima impresie doar vb. asa statistic.. N-are Honda treaba cu oamenii fara valoare.E plina planeta de tepari de toate felurile si nu poti acuza Honda pt. ca astfel de oameni raman nesanctionati.
          astora de la Arad am vrut sa le reamintesc ca Dumnezeu e moldovean, dar altfel ai dreptate
          Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

          … Jazz do it ...

          Comment


          • #65
            Originally posted by Dragos View Post
            Am si au o intrebare i-ai dat in judecata?
            Daca pana acuma nu atunci te plangi degeaba.
            E frustrant sa pierzi atatia bani si te inteleg pe undeva.
            Bineinteles ca DA! Sunt 31595 de lei, salariul meu pe un an de zile. Nu vreau sa pierd munca mea pe un an de zile.

            Comment


            • #66
              Originally posted by InjectoR View Post
              Tocmai de aia am propus organizarea unui mars de protest in la sediul HTR, un fel de intalnire HONDAFAN,
              Sunt de acord. Cand il facem?

              Comment


              • #67
                Originally posted by _41_ View Post
                . N-are Honda treaba cu oamenii fara valoare.E plina planeta de tepari de toate felurile si nu poti acuza Honda pt. ca astfel de oameni raman nesanctionati.
                Daca ai fi unul din cei 20 de tepuiti ai mai zice la fel?

                Comment


                • #68
                  Cu Honda Europe, Japan etc ai luat legătura?

                  Comment


                  • #69
                    S-a luat legatura si cu ei. S-au trimis mailuri, s-au primit raspunsuri. Saptamana viitoare sunt la Bucuresti. Au promis ca discuta si problema mea.

                    Comment


                    • #70
                      Bravo!

                      Comment


                      • #71
                        Am achitat o factura proforma cu OP. Adica am bagat din contul meu in contul lui Hachi Motors 31595 de lei. Factura fiscala nu au facut, au spus ca aceasta se va face cand ridic motorul. Lucru care nu s-a mai intamplat ... Nu s-a semnat nici un act de predare primire ... ce sa semnez daca nu am primit motorul?
                        LE pe factura proforma era trecuta seria sasiului, culoarea motorului, tipul acestuia, tara de provenienta. Deci destule date ca sa poata fi identificat.
                        robertkiran
                        Member
                        Last edited by robertkiran; 23-03-14, 17:57.

                        Comment


                        • #72
                          O sa fac tot ce este posibil sa imi recuperez banii. Caile legale sunt demarate. Voi incerca sa fac publica povestea asta peste tot. Prin intermediul unui club de motociclism o sa o fac publica si in Canada si Italia. Tot cu ajutorul unor motociclisti vom face un protest la SAM si la SMAEB exact langa standul Honda. Trebuie sa afle lumea de tepele Honda.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by fst View Post
                            pentru ca tipul asta de teapa poate fi dat de orice dealer, nu neaparat honda, si la povestea asta honda trading trebuia sa reactioneze altfel
                            Inainte sa cumpar CR-V-ul, era sa iau o astfel de teapa cu o alta marca. Am mers sa cumpar masina respectiva, au spus ca inca e pe leasing 3 luni (era in showroomul lor de 9 luni), si mi-l trece pe nume doar dupa - am renuntat la achizitie. Peste cateva saptamani, dealerul a dat faliment. Ar fi venit firma de leasing sa recupereze masina de la mine, si ramaneam cu un minus de 25.000 de euro. Repet, NU era Honda!

                            Comment


                            • #74
                              Si eu ma simt cumva "patat" de faptul ca pe carnetul de service este stampila cu Hachi .
                              Eu nu ma asociez cu firme fantoma, dar daca ar fi o cale de rezolvare a acestor probleme aparute intre Honda ( dealer) si consumator, eu asi alege sa despagubesc persoanele in cauza si sa fiu MULT mai atent cui dau voie sa ma reprezinte in teritoriu.
                              IL ROG PE DOMNUL ROBERT SA NU CONFUNDE O AFACERE PROASTA, FACUTA DE DUMNEALUI ,CU BRANDUL HONDA.

                              Comment


                              • #75
                                atata vreme cat el a intrat intr-o cladire pe care erau insemnele marcii si atata vreme cat HTR nu a facut nici cel mai mic efort sa ajute pe oamenii in situatia asta apoi eu inteleg de ce pentru el asta este o experienta neplacuta cu Honda

                                Pe mine numai respectul profund pentru Asko ma tine sa nu dedic acestui caz un editorial. Sau doua.

                                @ mirobo
                                omul asta nu a facut o "afacere proasta" ci a fost tepuit de niste entitati care ptr el au f ceva vreme "Honda"

                                sent using digital smoke
                                "Ethics. That's always so inconvenient."
                                Cal Lightman

                                Comment

                                Working...
                                X