Teapa de 315 milioane trasa de Hachi Motors

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil ca o sa astepti mult si bine ....
    Ban pe IP e pueril. Chiar si asa problema ramane, gravitatea e in ograda H. Din pacate.

    Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
    Honda Accord - 2006 2.0 Executive

    Comment


    • De ce ar fi pueril?

      Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • E vre-o problema ca asa consider eu ?
        RDS de exemplu aloca de fiecare data un IP diferit la restart de device. Deci in anumite conditii pot coincide pentru useri diferiti.

        Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
        Honda Accord - 2006 2.0 Executive

        Comment


        • Originally posted by wolfydRg View Post
          E vre-o problema ca asa consider eu ?
          RDS de exemplu aloca de fiecare data un IP diferit la restart device de retracted.

          Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
          Eram doar curios. Nimic altceva.


          Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • @ robertkiran: incepi sa devii plictisitor.
            Problema ta este legata de Hachi, mai bine prezinti ce demersuri legale ai luat impotriva lor. Postul lui alecsus27 mi se pare foarte interesant, l-ai citit sau ti se pare ca forumul trebuie sa stea la dispozitia ta? Tu ti-ai facut cont aici doar ca sa prezinti teapa pe care ai luat-o, inafara de asta nu ai facut nimic util ca sa-ti fie cineva dator cu un serviciu macar.
            Suntem deja la pagina 16 a acestui topic si tu faci doar acuzatii, hai sa vedem si ce ai facut practic. Banii pe care i-ai pierdut sunt foarte multi, in locul tau imi dedicam timpul recuperarii lor.
            Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
            2 roti

            Comment


            • In concluzie eu sfatuiesc toti cunoscutii care isi cauta acum masini noi sa aiba grija cu dealerii, iar de honda le zic cat se poate de clar sa cumpere SH sau deloc.
              FN2-ul papa:

              Comment


              • Originally posted by ramm View Post
                @ robertkiran: incepi sa devii plictisitor.
                Problema ta este legata de Hachi, mai bine prezinti ce demersuri legale ai luat impotriva lor. Postul lui alecsus27 mi se pare foarte interesant, l-ai citit sau ti se pare ca forumul trebuie sa stea la dispozitia ta? Tu ti-ai facut cont aici doar ca sa prezinti teapa pe care ai luat-o, inafara de asta nu ai facut nimic util ca sa-ti fie cineva dator cu un serviciu macar.
                Suntem deja la pagina 16 a acestui topic si tu faci doar acuzatii, hai sa vedem si ce ai facut practic. Banii pe care i-ai pierdut sunt foarte multi, in locul tau imi dedicam timpul recuperarii lor.
                Am facut tot ceea ce se putea face pe plan legal. Demersurile sunt facute de ceva vreme. Insa iti dai seama ca ceea ce discut cu avocatul, precum si cum vom actiona nu pot pune pe forum. Chiar avocatul mi-a interzis sa fac public pe forum ceva din discutia cu el.
                Deci nu pot spune decat ca am actionat legal pe toate caile.
                Nu am facut nimic util? Ce trebuia sa fac in afara de caile legale?
                Iar referitor la facutul contului, recunosc: mi-am facut cont ca sa imi prezint teapa si ca sa previn si pe alti oameni sa ajunga in situatia mea. Vreau ca aceasta poveste sa fie arhicunoscuta, ca sa nu mai poata fi pacaliti oamenii in viitor!
                LE: tot nu mi-ai explicat cum ai ajuns la concluzia ca cei doi sunt clone.

                Comment


                • Nu sunt clone?
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • @ robertkiran: tu chiar vorbesti serios cu explicatiile? Mai bine te rezumi la problema ta si lasi partea de intretinere a forumului pentru altii.
                    ramm
                    omu cu warnu'
                    Last edited by ramm; 23-04-14, 22:29.
                    Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                    2 roti

                    Comment


                    • Originally posted by robertkiran View Post
                      ...
                      Iar referitor la facutul contului, recunosc: mi-am facut cont ca sa imi prezint teapa si ca sa previn si pe alti oameni sa ajunga in situatia mea. Vreau ca aceasta poveste sa fie arhicunoscuta, ca sa nu mai poata fi pacaliti oamenii in viitor!
                      LE: tot nu mi-ai explicat cum ai ajuns la concluzia ca cei doi sunt clone.
                      Pai ti-ai atins scopul. Ai facut un topic unde ai prezentat teapa si acum alti oameni sunt preveniti, povestea e arhicunoscuta, etc.
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • @ Cei pagubiti/banati/s.a.m.d.:

                        consider ca va intindeti mai mult decat va este plapuma. V-ati facut cunoscuta problema deci v-ati atins scopul. Sfaturile cu privire la organizarea acestui forum, nu sunt de competenta voastra, vedeti.va pur si simplu de ale voastre!
                        De peste 9 ani de activitate asa s-a procedat mereu, clonele au fost banate iar adresa de IP a fost de obicei calea principala in astfel de decizii. Nu vad de ce dintr-o data sa nu mai fie bine asa. Il cred si pe cel ce afirma opusul, dar ii cred si pe cei din lumea IT care cu siguranta sunt top fit in materie, mai ales in astfel de chestii banale.
                        Prin urmare, lasati-ne sa ne facem treaba asa cum stim noi.
                        Multumesc pentru intelegere!

                        Voi prelua personal moderarea acestui topic si nu-mi ramane sa va asigur decat ca la urmatoare deraiere, il voi inchide fara nici un fel de discutii.
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • Probabil asta e si ideea, sa se caute motiv pentru inchiderea topicului... pentru ca altii sa nu poate vedea (citi) cat de tepari sunt importatorul si dealerul... Incredibil...

                          Cu ce va deranjeaza ca oamenii isi prezinta suferinta aici?! Lasati-i sa afle toata lumea ce hotie pe fata se practica in domeniul auto in Romania! In loc sa ii incurajati nu stiti cum sa le astupati gura?!


                          Sent from my Samsung Galaxy S3 via Tapatalk 2
                          ... '09 Honda Accord, 2.0 i-VTEC, M/T, Executive, Pearl White ...

                          Comment


                          • Daca doar se inchide se poate citi in continuare. Doar sa nu se stearga.
                            ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                            Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                            Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                            Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

                            Comment


                            • Ar trebui sa le oferim tot suportul nu sa ii luam la suturi...

                              mod edit: warn

                              Sent from my Samsung Galaxy S3 via Tapatalk 2
                              ramm
                              omu cu warnu'
                              Last edited by ramm; 25-04-14, 18:28.
                              ... '09 Honda Accord, 2.0 i-VTEC, M/T, Executive, Pearl White ...

                              Comment


                              • @ andytzu: relaxeaza-te, nu a luat nimeni spaga ca sa ascunda topicul asta. Ai warn, daca continui ai ban.
                                Cred ca ne-am exprimat destul de bine si clar care este treaba cu forumul si sprijinul pentru acest topic. Daca nu intelegeti/ va faceti ca nu intelegeti este numai problema voastra.
                                Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                                2 roti

                                Comment

                                Working...
                                X