Arie inchisa

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Arie inchisa

Buna ziua, stimabililor. In calitate de membru destul de vechi pe acest forum, desi, recunosc, in ultimul timp nu am mai scris mai nimic (fiecare are problemele lui la un moment dat) dezaprob total hotararea de a inchide aria Diverse.
    In concordanta cu aceasta, daca va deranjeaza "alte" masini decat Honda, de ce nu blocati si topicul Honda vs. altele, Ce masini am mai facut....etc...etc...adica tot ce nu are legatura cu Honda?

Imi pare rau de voi ca ati ajuns sa judecati asa.

Unii chiar erati simpatici.

Puteti, si chiar va rog, sa-mi stergi contul si implicit toate mesajele mele.
    Este de-a dreptul JIGNITOR ce ati facut.
    Mazda 6, benzina, 2.0l, 147CP
    Echipare TE Plus

Salutare, adytzu.
    Tu chiar crezi ca deranjeaza pe cineva alte masini decat Honda?
    Cred ca te-ai aprins prea tare.
    Nu are nici o legatura cu inchiderea ariei Diverse!

Imi permit sa-l citez pe maruta:
    Originally posted by maruta View Post
    Mesajul închiderii provizorie a ariei Diverse nu a fost înţeles. Pur şi simplu s-a dorit o perioadă de linişte în speranţa că ne vom reîntoarce cu mai mult interes la ceea ce ne-a unit pe acest forum: Honda. Aceasta este de fapt percepţia mea şi cred că de-asta s-a ajuns aici.

Personal m-am simţit şi mă simt foarte prost când sunt jigniţi la grămadă toţi moderatorii pentru că, vrând-nevrând, trebuie să-mi asum anumite decizii luate. A nu se face confuzie între critici şi jigniri. Una e să spui cuiva că a greşit şi să-i arăţi ce ar fi mai bine să facă şi alta e să arunci cu cuvinte grele.
    Sunt unul dintre cei care care s-a oferit să dea o mână de ajutor moderatorilor şi care încearcă să pună bazele unei relaţii corecte între forum pe de o parte, şi importator, dealeri, presă etc., pe de altă parte.

Duminica aceasta sunt invitat întro emisiune auto unde ar trebui să spun câteva cuvinte despre Forumul Hondafan. Mai are rost să mă duc?
    Ce să spun eu acolo? Că suntem din ce în ce mai pricepuţi în a ne jigni unii pe alţii? Că vom deveni foarte curând la fel ca alte forumuri...banali, ipocriţi, miştocari etcetera? Mai bine spun pas şi îmi văd de treaba mea.

În afară de informaţiile valoroase despre Honda (şi nu numai), acest forum m-a atras foarte tare datorită calităţii persoanelor care scriu pe el, culminând cu întâlnirile naţionale şi locale unde m-am simţit extraordinar şi unde mi-am făcut prieteni pe cinste.
    Tot timpul am avut impresia că suntem mai speciali decât alţii pentru că hondarii de pe acest forum merg împreună la un teatru, fac acte caritabile, sar în ajutorul celui cu probleme, se întâlnesc la un suc, la o plimbare cu bicicleta, la un grătar şi multe altele pe care nu le ştim...

Aşadar, aria Diverse are o influenţă extraordinară asupra multora, dar, din păcate, s-au înmulţit aceia care depind doar de ea şi nu îi mai interesează nimic altceva.
    Îmi pare rău de persoanele care au de suferit direct de pe urma acestei măsuri dar, mă văd nevoit să repet că, ea este una provizorie şi nu ar trebui să facem o tragedie din asta.

Fac apel la mai multă înţelegere şi ajutor din partea tuturor!!!
    E foarte simplu să întoarcem spatele forumului atunci când el are nevoie de noi. E mai greu să punem mâna să facem ceva cu folos.
    '18 BMW X1 18xd
    '15 BMW i3 range extender
    ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

Comment

Adytzule, nu te supara, dar a ramas deschisa aria de la "Masina mea - alta decat Honda".
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

@adytzu: dramatizezi prea mult si parca nu e felul tau. Nici macar nu ai verificat sa vezi daca a fost afectata sau nu aria cu alte masini. Era vorba de suspendarea activitatii in aria de publicitate si offtopic, de altfel acestea au fost inchise.

Au ramas active:

Anunturi AUTO Honda
        My Car - alta decat Honda
        Presa
        English Forum

Hai mai bine sa ne vedem la un tenis de masa, poate mai invat si eu.
        Last edited by Doc; 04-03-10, 11:07.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

Ok, imi cer scuze in acest caz. Eu am reactionat pe baza mailului primit de la webmaster. Din pacate, trec intr-adevar printr-o perioada mai grea si nu am timpul necesar ca pe vremuri sa citesc tot si sa mai si scriu cate ceva.
          Multi din cei vechi ma cunoasteti si personal si stiti ca nu obisnuiesc sa aduc jigniri decat doar daca sunt provocat direct si fara motiv.
          Din pacate, am si sters mailul respectiv, dar eu asa am inteles din el: ca posesorii altor tipuri de masini nu mai sunt doriti pe forum.

LE: apropo de acest lucru, am mai avut sentimentul asta cand a avut loc intalnirea nationala de la Fantanitza Haiducului si cand, la poza generala, mi s-a sugerat "discret" de anumite persoane sa stau deoparte, ca in poza trebuie sa apara NUMAI posesorii de Honda.
          Mazda 6, benzina, 2.0l, 147CP
          Echipare TE Plus

Comment

Adytzule tata, nu stiu de cate ori ai citit acel mesaj, dar definitiv tot gresit l-ai inteles, fiindca uite, realitatea te contrazice pe deplin, deoarece ariile mentionate de tine, mai exista bine merci.
            Daca nici de la un om de varsta ta nu ne mai putem astepta ca inainte de a jigni e bine sa citesti atent (si de preferat sa si judeci), atunci nu stiu zau de la cine sa ne mai asteptam sa o faca.

Apropos, cum mai e cu forumul Subaru ca n-ai mai dat niciun semn de viata?
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

adytzu e cu zoom-zoom'u acum
              2006 Accord CL7 2.0 MT

Comment

Ok, se pot vinde/cumpara masini Honda, dar piese pentru masini Honda de ce nu se mai pot vinde? De ce se poate tranzactiona o masina intreaga dar un CAI/SRAM/LSD/CAT-Back nu?
                Accord 2009 2.4 M/T White Pearl ex Accord 2009 2.4 A/t Black Pearl
                http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=193

Comment

bai,parerea mea e ca cineva se scarpina prea tare in fund cu inchisul pe aria aia...nu-mi lipseste, nu ma incurca..e inchisa sau nu....dar e clar ca e o usoara harababura!!
                  chiar incurca atat????merita maraielile printre dinti???e un oarecare deranj!se face offtopic de cate ori se poate pe alte topicuri!e clar, ce dumezeu!!cui foloseste aceasta restrictie sau ce ne aduce bun????
                  singurul lucru bun:au reactivat topicuri tematice si tehnice mai vechi!!dar frate, cat offtopic pe acolo!!gasiti varianta cea mai buna!
                  ex CL7 AT 2006
                  CN1 Sport 2005
                  KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

Mie-mi lipseşte topicul de bancuri. Citeam aici o mulţime de bancuri deştepte, care depăşesc cu mult nivelul de gâgă (nu că n-ar fi fost şi unele din astea, dar mai puţine). Decât să intru pe vreun gigel.org şi să dau peste toate prostiile, preferam să-mi actualizez de aici colecţia de bancuri bune. Dar dacă e doar pentru o lună, fie! Şi aşa suntem în post...
                    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

Se pot face multe cu sectiunea, numai sa existe vointa, dar prin eliminarea ei se scapa si ei de niste munca in plus
                      Ar putea sa faca aria mai retrasa iar posturile de acolo sa nu apara la "new post" numai pt cei care doresc.
                      Atunci restul care nu au un interes pt aria respectiva nu vad ce se intampla acolo.
                      Si tot nu se spune motivul exact pt care a fost inchisa, poate pt ca cineva dintre moderatori si-a facut 2a conturi ca sa batjocoreasca un membru

Comment

Citeste te rog mai atent mesajul venit pe mail!
                        Inteleg ca ar trebui sa-ti aprofundez vreun detaliu referitor la ce s-a insirat acolo, dar tu imi lasi impresia ca n-ai inteles nimic sau ca tot ce e acolo te lasa rece.
                        Eu consider insa ca m-am justificat destul si pot alege si varianta sa nu ma justifica mai rau ca la politie.....depinde doar de cum se pune problema.

Comment

bai,parerea mea e ca cineva se scarpina prea tare in fund cu inchisul pe aria aia...nu-mi lipseste, nu ma incurca..e inchisa sau nu....dar e clar ca e o usoara harababura!!

Ca sa clarificam unele treburi trebuie sa trecem mai intai prin (mare) haos!
                          Scuze (pentru scarpiniturile prea adanci in popo)!

chiar incurca atat????merita maraielile printre dinti???e un oarecare deranj!se face offtopic de cate ori se poate pe alte topicuri!e clar, ce dumezeu!!cui foloseste aceasta restrictie sau ce ne aduce bun????

Nu incurca ca existenta fiindca daca ar fi deranjat nu s-ar fi facut, trist sunt alte lucruri acolo, iar scopul a fost de a pune frana, punctat problemele (atat de o parte cat si de alta), discutat, mai apoi bineinteles reorganizat si dat drumul, toate astea inainte de a sari in aer toata aria.
                          Am mai luminat putin lucrurile acum?

singurul lucru bun:au reactivat topicuri tematice si tehnice mai vechi!!dar frate, cat offtopic pe acolo!!gasiti varianta cea mai buna!

E ok daca mai exista si lucruri bune in toata treaba asta.

Comment

peste toatea astea, va anunt ca eu sunt suparat deoarece nu am primit e-mail in care sa fiu anuntat ca aria respectiva e inchisa? dar ce, io am pene pe spate, de ce ma discriminati, eu de ce nu am fost informat prin e-mail?
                            sigpic http://hondafan.etp.ro/gallery/v/danp/Jazz/

Comment

mesajul a fost trimis "in masa" !
                              trebuia sa-l primesti!
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !

Bazar Acura & Honda Romania - https://www.facebook.com/groups/197406340470123/

Comment

Working...
                              X