FLORINGSM: '91 Honda NSX 3.0L, Formula Red (NA1)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FLORINGSM: '91 Honda NSX 3.0L, Formula Red (NA1)

    Salutare,
    Nu am stiu in ce sectiune sa postez pt ca nu am gasit o categore NSX asa ca am postat aici. In cazul in care este gresit, rog moderatorii sa mute postul.
    De curand sunt posesorul unei Hona NSX din “91, 300cp .
    Dupa mai multe saptamani de munca la ea cu ajutorul mai multor mecanici am reusit sa reconditionez masina si sa o aduc in stare perfecta .
    In momentul de fata masnia are 105 000 km reali si cred ca este singura masina din Romania, cel putin eu unul nu am mai auzit sa aiba cineva asa ceva .
    Nu gasesc piese pentru ea decat in America sau la cateva firme din Romania, insa la un pret de 5x mai mare.
    Doresc sa stiu daca stie cine un site in Europa de unde mai pot achizitiona cate ceva pt ea si bineinteles un mecanic priceput pt ea .
    Am sa atasez cateva poze cu ea.
    In momentul de fata masina merge impecabil si nu pot expica in cuvinte cum sta pe sosea la o viteza de peste 200km/h .
    Intalnirea posesorilor de masini Honda cand va mai avea loc in acest an? ( am obs ca deja a fost una acum cava timp) .
    Multumesc ... astept parerile si sugestiile voastre.
    Attached Files
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 31-10-12, 11:42.
    www.magazingsm.ro

  • #2
    bine ai venit avand in vedere raritatea modelului nu cred a va fi usor cu piesele, mecanica nu-i foarte diferita de restul hondelor, in rest sa te bucuri de dansa !

    Comment


    • #3
      Da, din cate am inteles mecanica nu este foarte diferita , insa electrica da. Are peste 10 calculatoare pe ea. Cred ca unele masini fabricatie 2012 nu are atatea cate are ea. Cand am cumparat o avea 2 erori la bord "ALB si TCS " , iar ca sa vedem de unde este defectul a durat cam 8 zile.Asta dupa ce am facut rost de schema masinii si am adus 3-4 electricieni am reusit sa i dam de cap.
      floringsm
      Member
      Last edited by floringsm; 01-11-12, 02:26.
      www.magazingsm.ro

      Comment


      • #4
        Bine ai venit printre noi! E super masina! Īn fiecare vineri īn jurul orei 9, seara ne īntālnim īn parcare la biblioteca ( cea de pe splai ) te aşteptăm să ne prezinţi bestia
        Siteuri: www.akr-performance.nl, www.12tune.com, www.funkypower.co.uk
        Cāt te-a ajuns inmatriculatul? Masina asta a avut CT īnainte, la număr?

        Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

        Comment


        • #5
          Da, masina a fost de CT, am tot vazut-o prin oras, o avea un pusti si inainte a fost a lui taica-su din cate stiu. Intr-adevar km sunt reali, era masina de week-end ca sa zic asa.

          Mod edit: greu de tot cu limba romana...
          ticker
          Administrator
          Last edited by ticker; 31-10-12, 09:29.
          http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=525
          http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=265

          Comment


          • #6
            bine ai venit! superba masina.
            "I'm afraid if I raced you on the street, I'd push you to your death." - DK Keiichi Tsuchiya

            now/ honda civic sedan fd1 2008 tafetta white
            now/ ford mondeo 1.8 HE 2004 black panther
            ex/ honda civic coupe ej6 1997

            Comment


            • #7
              Felicitari, Florin, te invidiem respectuos
              2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
              2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
              2000 Honda S2000 Berlina Black
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

              Comment


              • #8
                Daca e din Constanta nu suna bine. Totusi sa o stapanesti sanatos.

                Cred ca NSX-ul ar merita un folder separat chiar daca este un model foarte foarte rar.
                ....

                Comment


                • #9
                  Felicitari pentru masina, speram sa o tii in stare perfecta de acum incolo, si sa ne-o prezinti si noua, live, la intalniri.
                  Mai e una in RO din ce stiu, momentan parcata si in proces de reconditionare, a lui blondu (prezent aici si pe hondatalk.ro)

                  @Dan - de ce nu suna bine? Ceva probleme cu ea?
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • #10
                    NU ma pronunt ca nu stiu decat din auzite. Poate hondarii din Constanta au mai multe detalii.
                    ....

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by BlackMagic View Post
                      Felicitari pentru masina, speram sa o tii in stare perfecta de acum incolo, si sa ne-o prezinti si noua, live, la intalniri.
                      Mai e una in RO din ce stiu, momentan parcata si in proces de reconditionare, a lui blondu (prezent aici si pe hondatalk.ro)

                      @Dan - de ce nu suna bine? Ceva probleme cu ea?
                      Cea a lui blondu este in Spania nu in Romānia

                      Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
                      My cars:
                      2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                      ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                      Comment


                      • #12
                        In primul rand multumesc...
                        Masina a fost in Timisoara apoi in Constanta, dar stati fara griji , atat mecanic cat si estetic am schimbat tot . Ma refer in special la ce era uzat . Mai am de schimbat sapt aceasta distributia si transmisia. Au mai fost schimbate acum 3 ani , dar eu prefer sa stiu sigur ca sunt schimbate si ca ma pot baza pe ea.
                        Masina a fost o masina de ocazie atat in CT cat si in TM.
                        Intretinerea ei este foarte scumpa , numai cureaua de distributie este in jur de 1300 ron.
                        Pentru mine tot masina de ocazie sau week-end va fi, asa ca masina va fi prezenta in stare buna o perioada buna de timp.
                        Sper sa ne vedem la o intalnire si sa o pot prezenta si live.
                        Uitasem de geamuri, in momentul de fata merg destul de greu , dar am comandat macaralele pentru ambele.
                        www.magazingsm.ro

                        Comment


                        • #13
                          Sa o stapanesti sanatos si bine ai venit in randurile noastre cu bijuteria.
                          Ai grija de ea si te asteptam la o intalnire nocturna.
                          Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                          2 roti

                          Comment


                          • #14
                            Cu siguranta o sa vin, poate chear saptamana aceasta ....
                            www.magazingsm.ro

                            Comment


                            • #15
                              Dan P, asta e problema, toata lumea stie din auzite... BlackMagic, gura lumii spunea ca masina ar fi fost lovita grav.

                              floringsm sa o stapanesti sanatos. Ar fi super daca ai veni vineri seara
                              Rares
                              Senior Member
                              Last edited by Rares; 31-10-12, 16:33.
                              Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                              Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                              1000 Locuri de vizitat in Romania

                              Comment

                              Working...
                              X