yobit.net yobit.net hitbtc digifinex
ISSUUU: '98 Integra Type-R, Championship White (DC2) - Hondafan

ISSUUU: '98 Integra Type-R, Championship White (DC2)

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• hondatu
    replied
    Originally posted by Vtec96 View Post
    .Desigur trebuie sa te gandesti la costurile de intretinere
    Asta-i regula nr. 1 la o masina de gen, mai ales daca ai dat Accordul fiindca - sa zicem - nu ti l-ai mai permis.
    Pretul e OK iar ca sa justifici acea suma pentru inmatricularea ei, va trebui sa pastrezi masina asta multi ani de aici inainte. Ca de placut oricum o sa-ti placa.

Leave a comment:

• Vtec96
    replied
    In legatura cu volanul,al meu e mai jerpelit la cei 168 000km.Capacul motorului desi nu e curat,nu e sarita vopseaua-deci nu a fost incinsa peste masura.Nu vad o poza cu scaunele la partea laterala de jos din partea usii,acolo iar s-ar putea sa fie jerpelita.Tehnic vorbind, kilometrii nu sunt multi,a mea e proaspata si nu da nici un semn de oboseala.Din cate am inteles de la mecanicul meu compresia la Honde ori are parametrii perfecti,ori pica dintr-o data,deci daca se comporta normal nu-ti fa griji ca ceva nu e in regula .Pretul e ok(vorbesc fara taxa de inmatriculare),cam asa se invart toate la km respectivi pe mobile.de.Desigur trebuie sa te gandesti la costurile de intretinere ,vorbind de piese OEM-preturile sunt de TypeR.Eu persoal n-as vinde-o pe a mea niciodata si o am de 5 ani jumate .
    Sper ca am fost cu ceva de folos..

Leave a comment:

• retroid
    replied
    ......de unde sa cada taxa... anul trecut pt CTR a fost cca 2500euro acum e 4060 euro.....

Leave a comment:

• Den1GRator
    replied
    De obicei te uiti la uzura volan, pedale, presuri, apoi scaune, plasticuri de prin masina, compartimentul motor (iarasi plasticele de pe acolo, mizeria stransa, vopseaua de pe capac motor).

Leave a comment:

• HonDanutzzz
    replied
    @Toyboy, de unde iti dai seama ca are mai multi km decat cei afisati in bord?

Leave a comment:

• Toyboy
    replied
    eu unul i-as face un test de compresie cel putin, masina pare sa aiba mai multi kilometri decat arata in bord .
    e doar o parere personala

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Una sigur este inmatriculata in Bucuresti, de altele nu stiu.

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Bafta!...chestiile astea financiare sunt cam delicate, dar cu putin noroc sper sa ai un vis implinit !!

Leave a comment:

• Issuuu
    replied
    Stie cineva daca este vre-o Integra inmatriculata in Romania ?

Leave a comment:

• kinky_boy
    replied
    daca masina nu are probleme atunci pretul este chiar decent tinand cont de starea si raritatea ei. Problema e taxa din romania nu pretul masinii

Leave a comment:

• Issuuu
    replied
    Masina am gasit-o in Ungaria, toate Integra Type-R-urile de vanzare sunt 5 la numar si preturile variaza intre 6500-8300 euro in functie de km si starea masinii. Dintre toate, asta mi-a placut cel mai mult, ii cel mai bine intretinut + proprietarul mi se pare cel mai Ok . Deocamdata nu am de gand sa o inmatriculez in RO, o transcriu acolo pe numele unui var, mai astept un pic sa vad daca chiar se scade taxa de inmatriculare cu 30% asa cum au zis . Daca nu am gresit la calcule cred ca acum ar costa aprox. 10.100 Ron inmatricularea iar daca se scade cu 30 % ar fi i jur de 6000 Ron . Va rog sa ma corectati daca gresesc . 1797 cc, Euro 2, varsta acuma= 13-14 ani, iar din martie anul viitor se va incadra in categoria " peste 14 ani "

Leave a comment:

• Den1GRator
    replied
    Sincer cere cam mult pe ea, cum zice si Doc daca nu e inscrisa e cam naspa, oricum ia-o fara evacuare (pune-o cea stoc).

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Daca e din Ro nu e un pret rau, dar neinscrisa nu merita.

Leave a comment:

• Issuuu
    replied
    Da este cu volan pe stanga, ii modelul european , initial tipu' a cerut 8200 euro dar am negociat la 7500 si pretul asa ramane . In pretul asta dupa cum am spus intra evacuarea Skunk 2 ( 1000 euro), deci fara Skunk 2 masina ar fi la 6500

Leave a comment:

• Rares
    replied
    Din poze e exceptionala, daca si tehnic e la acelasi nivel e deja un vis implinit

Leave a comment:

Working...
X