VTEC96: ´98 Honda Integra Type-R, Championship White (DC2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu vorbeam de generatia actuala. :wink: Daca era sa aleg intre CTR si ITR actuale, fara discutie era ITR.

    Comment


    • #32
      cateva poze de aseara 8)



















      Vtec Junkie B16a2.

      Comment


      • #33
        damn, asta mi se parea cea mai sexy honda ever (dupa prelude, bineinteles)

        sa-ti traiasca.
        Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
        LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
        Accord 2006 2.0 ES M/T
        Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
        Raising money for...the third H

        Comment


        • #34
          Foarte reusite pozele,avand in vedere luminozitatea slaba.Cioli are talent de fotograf. 8)
          Pai daca asa merge DC2ul,imi dau seama ce ravagii face DC5ul.Mare pacat ca au neglijat Europa...
          Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

          Comment


          • #35
            Mie mi se pare pe locul 2, dar dupa NSX. Nu mi se pare Prelude chiar atata de sexy, Integra e mult mai eleganta.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • #36
              Dupa ce ca e ITR, mai e si Championship White...asta ca sa ma apuc diseara sa-mi bat cuie in cap de ciuda. Damn! Chiar ca e sexy rau de tot. Si mai e si rapida. Ce ti-ai putea dori mai mult?

              Comment


              • #37
                Mie imi place cel mai mult culoarea asta pe DC2,mi se pare ca i se potriveste cel mai bine.
                Intr-adevar,nu-mi doresc nimic altceva,sunt multumita de masina din toate punctele de vedere.
                Eventual un NSX poate m-ar determina sa renunt la asta 8).
                Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                Comment


                • #38
                  frumoasa, dar pacat ca nu se poate inscrie.
                  http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

                  Comment


                  • #39
                    continuarea discutiei despre taxe e aici - http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=721
                    Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                    '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                    Comment


                    • #40
                      Chiar si fara toba finala,roata de rezerva,eu la volan,n-am reusit sa bat CTRul lui Spoon.La start pierd clar(gumele, fir-ar sa fie).Am incercat si din mers,in a2a si a3a viteza mergem cam in paralel(ale mele sunt un pic mai lungi),in a4a trage mai bine CTRul.
                      Dar cred ca la galagie a mea e mai tare acum :lol: .
                      Cum ajung inapoi ma interesez de o evacuare,precum si altele. :wink:
                      Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                      Comment


                      • #41
                        Nu stiu ce diferente sunt intre cele doua masini la greutate, dar mie sincer sa fiu, imi era cam clar ca spoon te va taia, avand in vedere modificarile facute, adica cel putin 20-25CP diferenta.
                        Si daca e si putin mai "scolit"......
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • #42
                          Pai 1200 scrie la mine,dar n-am cantarit-o.
                          Si acum cateva zile Spoon si-a pus gume de 215 pe fata. 8)
                          In mers performantele sunt apropiate.Eu una nu ma asteptam sa ma tin de el scaiete.
                          Spoon ce spui?care-i impresia ta?
                          Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                          Comment


                          • #43
                            Spoon zice ca ai nevoie de un timp de reactie mai bun si de gume 205/45/16 sau chiar 215/40/16
                            pentru liniute iti recomand Toyo T1R sau Michelin Pilot Sport; despre Yokohama Parada iarasi am auzit lucruri bune insa ma voi putea pronunta abia saptamana viitoare
                            pentru circuit cred ca ar fi mai potrivite Bridgestone S03 Pole Position, RE050 sau Goodyear Eagle F1
                            Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                            '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                            Comment


                            • #44
                              Cu gumele e ca si rezolvata.Iar timpul de reactie o sa se rezolve odata cu o experienta mai indelungata a liniutelor, ca pana acum nu prea am avut ocazia...Noroc cu voi .
                              Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                              Comment


                              • #45
                                La vopsitorie:
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Vtec96/13.jpg.html
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Vtec96/14.jpg.html

                                Ne-am uitat mai cu atentie si am descoperit asta:
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Vte...geViewsIndex=0
                                E cutia de comanda,care a fost inlocuita de primul proprietar,ca cel de la care am luat-o habar n-are de nimica. :roll:
                                Cei de la TSS au spus ca au avut intr-o vreme ecu de curse de la Spoon si ca s-ar putea sa fie asta.
                                Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                                Comment

                                Working...
                                X