MAVI: '08 Honda Civic Type-R Plus, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MAVI: '08 Honda Civic Type-R Plus, Nighthawk Black

    In sfarsit a venit si cadoul de craciun ! Am fost intarziat un pic de programul bancilor de sarbatori, dar pana la urma am reusit.
    Am luat masinuta de la BCR Leasing Recuperate si arata aproape suspect de bine pentru o masina recuperata. Utilizatorul anterior pare ca a avut grija de masina si a inapoiat-o cu toate accesoriile aferente (roata de rezerva, truse, plasa bagaje). Jantele sunt schimbate cu cele de pe civicul sport, insa pana la urma nu e asa o mare problema...cel putin momentan.
    De la parcul auto primul "pit stop" a fost la Asko pentru o verificare generala. Concluzia: in afara de un rulment pe stanga fata si consumabile (revizie, placute frana..) totul e bine . Nu prea am alergat-o momentan pentru ca masina a stat ceva vreme in parcul bcr si are 25000km de la ultima revizie. Asa saptamana viitoare va beneficia de o revizie completa pentru a ma putea bucura de noua jucarie

    Masina este colantata negru mat. Nu sunt inca decis daca imi place sau nu, dar cel mai probabil il voi lasa pe masina pana in primavara.

    Click image for larger version

Name:	photo (2).JPG
Views:	1
Size:	137.0 KB
ID:	727323Click image for larger version

Name:	photo (3).JPG
Views:	1
Size:	127.5 KB
ID:	727324
    mavi
    Senior Member
    Last edited by mavi; 05-01-12, 15:04.
    Honda Civic Type R Black | ex Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T Rosie | ex Honda Accord 2.0 Executive A/T Crystal Black Pearl

  • #2
    3x Honda... te descurci bine

    Sa ai noroc de el!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      restul sun ex honda )
      trebue sa modific semnatura
      Honda Civic Type R Black | ex Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T Rosie | ex Honda Accord 2.0 Executive A/T Crystal Black Pearl

      Comment


      • #4
        Felicitari ptr achizitie, sa o alergi mult si bine fara peripetii .
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

        Comment


        • #5
          S-o stapanesti sanatos!
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #6
            Sa o stapanesti sanatos!
            h o n d a c i v i c satin silver ep 1

            Comment


            • #7
              Salut! La multi ani! si sai noroc la masinuta!

              poti sa ma informezi ce modalitate de plata ai ales?

              si evident pretul.

              si...
              pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

              Comment


              • #8
                Bun cadou de craciun . Arata intradevar diferit... mult noroc si de acum incolo cu masina .
                Touge is what we live for

                Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                Comment


                • #9
                  Felicitari pt achizitie ! esti un hondar cu state vechi, care se distreaza de mult cu acest tip de jucarii, distractie placuta in continuare !!
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • #10
                    sa o stapanesti sanatos! cati bani a fost?

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc,

                      Masina a fost 11700eur inclusiv tva.
                      Ca modalitate de plata am ales leasing la BCR. BCR pentru ca de la ei este masina si era mai usor ca hartogaraie.
                      Ca echipare este varianta Type R Plus, insa nu stiu ce are acest plus in plus fata de type r.

                      Am schimbat bateria cu una de 55ah, insa arata destul de grosolan. Am inteles ca exista si o baterie de dimensiunea suportului original la Asko, care ar fi in jur de 110eur.
                      Pentru iarna as fi avut cauciuri pe 16", insa fara jante, si cum iarna nu se anunta a fi foarte grea si masina cu care mergeam inainte nu am vandut-o nu ma mai complic. I-am pus un set de cauciucuri noi Goodyear Excellence si am indreptat jantele la autosoft. Total 450 ron pt demontat, montat, indreptat si echilibrat...Mi s-a parut cam multicel...

                      Astept cu nerabdare revizia si sper sa ne si vedem la intalnirile honda
                      Honda Civic Type R Black | ex Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T Rosie | ex Honda Accord 2.0 Executive A/T Crystal Black Pearl

                      Comment


                      • #12
                        Type R Plus este de fapt Type R-ul normal (nu cel Race fara AC si altele).
                        Si eu i-am pus bateria aia de 55Ah si parca atat am dat si eu pe ea
                        Indreptatul ala costa multicel ....

                        Sa o stapanesti sanatos btw!
                        ex-FN2 owner
                        Loved it every second!

                        Comment


                        • #13
                          pretul a fost foarte bun zic eu mai ales daca masina a ffost ingrijita

                          Type R plus = Type R + Aer conditionat.

                          Jante de 16 NU merg pe Type R

                          Baterie sa se potriveasca e doar la 45Ah din cate stiu
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Type R plus = Type R + Aer conditionat + radio-CD

                            La mine in carte sunt trecute jante pe 18 si pe 16 (nush cum mama naibii, si eu stiam ca nu merg), si optional pe 19.
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                            Comment


                            • #15
                              Pe pragul de la usa este trecuta presiunea pentru roti de 16, 18 si 19", iar roata de rezerva este pe 16".
                              Honda Civic Type R Black | ex Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T Rosie | ex Honda Accord 2.0 Executive A/T Crystal Black Pearl

                              Comment

                              Working...
                              X