MAVI: '08 Honda Civic Type-R Plus, Nighthawk Black

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Asa zici, dai un ceai? Pai, poate te vizitez
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

salut!
      masina a fost cumparata de noua de mine.am montat folia pe la 300 de km ,deci vopseaua e impecabila,ai si o folie protectoare pt faruri....
      eu am dat-o pe la 60000 si ambreiajul era cam subred...
      masina nu a suferit nici o avarie la mine ,in schimb cel care a luat-o de la mine i-a lovit un prag pe la 65000km.
      eu aveam permanent probleme cu franele....ovalizam discurile ceea ce era destul de enervant
      in rest te felicit pentru alegere si sa o stapanesti sanatos!

Comment

Originally posted by nistor mircea View Post
        salut!
        masina a fost cumparata de noua de mine.am montat folia pe la 300 de km ,deci vopseaua e impecabila,ai si o folie protectoare pt faruri....
        eu am dat-o pe la 60000 si ambreiajul era cam subred...
        masina nu a suferit nici o avarie la mine ,in schimb cel care a luat-o de la mine i-a lovit un prag pe la 65000km.
        eu aveam permanent probleme cu franele....ovalizam discurile ceea ce era destul de enervant
        in rest te felicit pentru alegere si sa o stapanesti sanatos!
        dar ce-i faceai de ii ovalizai discurile permanent?

Comment

@ Mircea: multumesc pentru informatii. Pragul l-am agresat si eu intr-o groapa si l-am schimbat. Pe carte apare un singur utilizator, iar eu am luat-o la 70000, deci al doilea nu s-a plimbat prea mult.
          Tocmai ce a fost ingrijita de cei de la Asko unde au schimbat bara fata, grila, farul dr, proiectorul si reparat capota, aripa dr si usa dr care aveau zgarieturi de la pietricele. Pentru reparatii a trebuit dat jos colantul de pe aceste elemente asa ca am decis sa dau si restul jos. Parca imi place mai mult lucioasa si intradevar sub colant vopseaua este impecabila. Au ramas si zone cu lipici insa maine o duc la degresat, unde sper sa se ia in mare parte. Daca nu, ii fac un polish cand se face un pic mai frumos afara.
          Ambreiajul se simte un pic greoi, dar sper ca mai tine vara asta. Placutele de frana urmeaza sa le schimb in martie si daca voi putea am sa schimb si discurile. Discurile nu bat insa cele de pe spate nu mai tin mai mult de un set de placute. Din ce am vazut pe forum lumea e incantata de Ferodo DS2000, asa ca o sa incerc cu astea...la discuri...ma mai documentez.
          Honda Civic Type R Black | ex Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T Rosie | ex Honda Accord 2.0 Executive A/T Crystal Black Pearl

Comment

De fapt, placutele vezi ca sunt Ferodo DS2500.
            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

Frumoaa masina, pacat ca ai jantele alea pe 17" )

Mazda 3 Sedan 1.6i StormyBlue
              B-69-WZY

Comment

Esti aproape comic :P, dane!
                Honda Civic Type R Black | ex Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T Rosie | ex Honda Accord 2.0 Executive A/T Crystal Black Pearl

Comment

Working...
                X