JULIA: ’07 Honda Civic Type-R GT, Milano Red

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• JULIA: ’07 Honda Civic Type-R GT, Milano Red

In sfarsit mi-am schimbat si eu jucaria!!!!

Am dat jazzu si am luat asta (filmuletul de prezentare de la dealer) :
    http://www.youtube.com/watch?v=ziGaph0iT44

Din pacate nu am prea mult timp nici sa scriu si nici pentru ea in general, e cam spre finalul listei de prioritati…
    Il am de lunea trecuta, deja avem 12 zile. Masina este … fabuloasa!!!

E din 2007, are 38k mile la bord, nu a avut nici un accident pana acum (si sa speram ca asa va si ramane!).

N-am ce sa reprosez ei, doar mie eventual ca nu am timp de ea si mi-e incomod ca are volanul in partea stanga. Am luat masina la 2 zile dupa ce m-am mutat intr-un alt apartament, intr-o zona cu totul noua si cu traffic f aiurea. Mana stanga abia a inceput lectiile de sofereala J. E ok, dar se poate mult mai bine. Weekendul celalaltu abia cred/sper ca o am sa ma dau cu ea, pana atunci din pacate sta in parcare…
    Life is a dance, live it gracefully!
    YouTube - tandem skydiving

Sa ai noroc de ea!

Cred ca ai vrut sa zici de volan pe partea dreapta, nu?

Anywayz have fun si pune cateva poze cu ea mai incolo cand ai timp.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Sa o stapanesti sanatoasa!
      Pun si eu o intrebare aiurea poate. De ce CTR?
      ex-FN2 owner
      Loved it every second!

Comment

Felicitari, sa o stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de ea! Banuiesc ca si "aia mica" a ajuns pe maini bune.
        "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

Comment

Felicitări pt achiziţie !
          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

multumesc,

da, cu volan pe dreapta am vrut sa spun - scriu in graba mare ).
            aia mica a ajuns pe mainile la transeuropeancars pana la urma; am avut mare noroc de dealer; ca sa pot sa o dau la un pret bun a negociat el toata vanzarea si ne-am inteles cu ei ca eu ii voi vinde masina dealerului si el a dat-o mai departe. altfel pentru persoane fizice imi dadea f putin pe ea.

de ce CTR ... pai ar fi mai multe motive. mi-am dorit mult un upgrade, 'soferul' din mine si-a castigat dreptul la altceva, unii colegi de pe forum stiu la ce ma refer ).

ca sa o iau in ordine cel mai important factor pentru schimbare a fost ca m-am hotarat sa mai raman pe aici macar cativa ani, cu ocazia asta mi-am schimbat si jobul de la un job de contractor la ceva permanent. cu schimbarea asta a venit si o noua locuinta, in centru. asta a schimat foarte mult intrebuintarea masinii. am folosit jazzul ca masina de oras, sa merg la serviciu, supermarket, sala si cam oriunde. aici acum transportul public este f reliable si imi ramane sa folosesc masina doar in weekend pentru excursii sau sa ma duc la sala - dar asta de moft. jazzul era inmatriculat in romania si nu prea se merita efortul sa schimb asta, deja incepusem sa fiu aproape obligata de circumstante sa schimba masina cu una britanica.

urmatorul punct pe lista a fost civicul lui adi, colegul de pe forum din stockholm. atunci am descoperit si apreciat prima data ctr-ul, in cateva excursii si in stockholm si in afara, condus de el si de mine destul de mult. a fost cam suficient sa ma convinga (ctr, nu adi - desi si el a ajutat).

in grupul de prieteni de aici mai sunt 2 alte civicuri: cel de 1.8 si unul diesel. am testat si masinile alea chiar destul de mult si sunt foarte ok, n-am ce sa le reprosez, dar nu se compara cu ctr; avand in vedere ca masina e sh pentru doar Ł2-3k diferenta nu se merita sa iau alt civic.

ctr se potriveste f mult la stilul de viata pe care il am acum si la locatia/infrastructura de aici. probabil in 2-3-4 ani am sa-l schimb pe o masina de familie, dar deocamdata fun fun fun!

motive ar mai fi, dar cam astea sunt mai importante.

nu am avut prea mult timp pentru masina din pacate, si pe cat de mult imi place si apreciez masina asta pe atat de tare ma enerveaza schimbatorul in stanga. mana stanga abia a inceput scoala de soferi, totul e pe dos inauntru . Am tot avut masini britanice cand lasam jazzul la revizii, si parca ma descurcam mai ok cu ele. asta saraca nu-i asa de norocoasa.
            de la jazz la civic e diferenta de la cer la pamant, viteza a 6 langa R - imi statea pe creier la inceput. zilele trecute tot aiurea am schimbat... dintr-a 1 am vrut sa pun a 2. din reflex stiam ca aia e in spate, langa mine. acum in spate langa mine e a 6 :d. tot chestii de astea practice cu care tre sa ma obisnuiesc dar nu prea am timp. oricum imi place mult tare, si cum arata si cum o simt (cand imi bat joc de ea) si senzatia pe care o am cand sunt la volan!

sunt absolut impresionata de traffic messages de la navigatie! in cele putin dati in care am folosit-o mi-a facut detour f mult si chiar a evitat zone naspa de trafic! impresionata! gps-uri am avut 3 inainte, nu iefine. la nici unul n-a functionat asa de bine!

inainte sa o iau i-am facut ceva professional cleaning cu autoglym, mi-au dat garantie pe viata si la interiros si la exterior. ca noua arata citirica!!!!!!
            http://www.autoglym.com/enGB/default.asp

atat deocamdata. mai dureaza 2-3 saptamani pana vine netu la mine acasa - si ei si eu m-am miscat f incet cu asta. poze inca n-am.

ce mult am scris...

Comment

Frumoasa masina, cam care e diferenta de pret intre modelul de RO si cel din Uk?
              Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

Comment

Originally posted by ionutblv View Post
                Frumoasa masina, cam care e diferenta de pret intre modelul de RO si cel din Uk?
                pai nu stiu cat costa in ro, eu aici am dat Ł11490 pe ea. atat era pretul din start, nu am incercat deloc sa negociez avand in vedere cat si-a dat interesu dealeru sa ma ajute cu jazzu.
                mi-a dat garantie pe un an, breakdown cover pe un an in toata europa, discounturi f mari la autoglym si un gap insurance - pe 3 ani asta parca.

Comment

No way! Stii cat de mult te urasc in clipa aceasta?
                  Felicitari si sa ai noroc de ea!
                  Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                  This message was printed on recycled bytes.

Comment

Originally posted by Lumpy View Post
                    No way! Stii cat de mult te urasc in clipa aceasta?
                    Felicitari si sa ai noroc de ea!

haha, cam cat de mult, ia? ))) trebuie sa ne revedem la o cafea. vin sa dam o tura la o plimbare?

multumesc multumesc...
                    deja avem aproape 2000 de mile impreuna, din excursii numai; ne-am imprietenit bine, sunt absolut impresionata! nooo cooommmmments!
                    0 poze.

Comment

Cat mai multe mile placute in continuare!

Comment

Multumesc!
                        Si profit de aceasta ocazie sa urez tuturor hondarilor Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi si un an nou cat mai bun si prosper!!

Comment

Working...
                        X