AGH: '08 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Xander View Post
    Asta chiar a sunat extrem de dubios... Chiar nu poti sa intelegi ca unii nu viseaza linute zi si noapte si nu au posibilitatea/nu vor sa se dea pe circuit etc
    Cum sa sune dubios? Ce, nu e asa? Nu suna mai tare/frumos decat CAI'ul? Nu arata impunator?
    Evident ca pot sa inteleg, doar ma situez in categoria respectiva.

    Originally posted by Xander View Post
    tu ce ai facut din FN2?
    Nimic. L'am luat stoc si asa va ramane. Apreciez si respect design'ul Honda. Ban me for that. [

    AGH, scuze daca a sunat dubios, da un report si daca vreun moderator considera ca am lezat vreun nerv poate sa imi stearga postul respectiv. Bucura'te de masina, asa cum ti'o doresti tu!
    sigpic

    HONDA - THE POWER OF DREAMS
    Honda Civic Type-R FN2

    Comment


    • Originally posted by civic_ex View Post
      Same here, CAI de 2 ani, nici o problema.
      Asa ca fapt divers, am facut loguri cu Short Ram, si cu CAI vara trecuta dupa ce am achizitionat K-Pro.
      La mers constant, 50km/h cu CAI, imi arata temperaturi cu 2 pana la 5 grade mai mari decat era afara, iar cu Short Ram, aproximativ 20 pana la 25 grade mai mult decat temperatura exterioara. (IAT Sensor)
      Cred ca asta spune ceva.
      Cred ca mai am inca print-screen sa vedeti si voi temperatura in admisie de 50 + grade, cand afara erau 20-25 max.
      Cu masina la relanti nu am apucat sa testez din pacate.
      Totodata masina mergea clar mult mai prost, dar sa nu uitam ca eu am EP3 nu FN2
      Crezi ca vor fi de folos sfaturile tale sau ale mele? Acelasi lucru am afirmat si eu, doar ca tu ai reusit sa reconfirmi si sa detii dovada. Pacat ca pe forum entuziasmul e in floare si mai putin logica.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment

      Working...
      X