CTRNOVICE: '08 Honda Civic Type R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Tocmai m-am intors din Grecia dupa un sejur de o saptamana in jurul statiunii Stavros. Masinuta s-a comportat impecabil rotunjindu-si kilometrajul pe bord in jurul cifrei de 76600. Viteza medie a fost de 83 km/h pe drumurile din Romania, Bulgaria si Grecia. Am ramas profund impresionat de ceea ce se intampla la bulgari si greci si refuz sa cred ca am ramas ultima tara din UE fara drumuri decente. La bulgari se muncea si duminica si au foarte multe bucati de autostrada in lucru. Pe langa asta asfatul pe drumurile nationale este ca in palma si turnat in asa fel incat sa nu se deterioreze in 6 luni. Din ce am vazut compozitia este identica cu cea a asfaltului din Germania.
    In alta ordine de idei masinuta a papat Shell V Power Racing 100 si pot sa spun ca se transformase, mi-a placut mult cum a reactionat si fugit papand benzina asta.
    Fu scurt dar frumos!

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

Comment

• Pai n-ai fost cu masina de taxi?!?!?
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

• Nu, am fost cu Type R ul ca e mai spatios
        Poza pe care am pus-o pe fb este mai veche.
        Sent from my LT26i using Tapatalk 2
        Last edited by CTRnovice; 02-09-12, 23:31.

Comment

• Se poate inchide. Multumesc!

Comment

• Stiti cumva unde gasesc bare de plafon pentru suporti de bicla sau cutie thule?

Comment

• Salut
              Eu am luat de aici http://www.portbagajeauto.ro/, tipul e in tei pe niste stradute, ff amabil iti explica orice.
              '16 BMW 520xd
              '15 FK2
              ex '10 CU1
              ex '07 CL7

Comment

• Mă interesează daca ţi-ai luat pentru Type R în special,FN2. Fiind o maşină doar cu 2 portiere e mai complicat...

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

Comment

• Ce-i drept mi-am lau la ambele accorduri.
                  Vezi ca pe thule.com e un configurator, totusi n-am gasit decat civicul pana in2005,suna-l pe tipul asta din bucuresti si sigur iti spune daca se potriveste
                  '16 BMW 520xd
                  '15 FK2
                  ex '10 CU1
                  ex '07 CL7

Comment

• S-a vandut! se poate inchide

Comment

• Ai dat-o lui Sakerut?
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

• Da masina a ajuns la mine
                        Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                        Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

Comment

• S-o stapanesti sanatos si sa pui la fel de multa pasiune si munca ca si n Prelude .
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

• Multumesc , mai mult o sa mearga sotia cu ea ca eu sint plecat din tara ,cu siguranta va fi ingrijita si am sa i mai iau eu cate un"accesoriu"dar sa ma documentez mai intai ca nu stiu mai nimic despre masina asta .
                            Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                            Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

Comment

• Mi-a luat-o înainte Sakerut îi doresc si aici să aibă parte de masina si să se bucure de ea la fel cum m-am bucurat eu! Oricând daca e nevoie de un sfat, e gratuit îl ofer cu cea mai mare plăcere.
                              Preludeul a ajuns la mine si vă pot spune că masina trage de parca e urmărită de hoarde de draci ))
                              Ma bucur că masina a ajuns la un moldovean de al meu

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2
                              Last edited by CTRnovice; 04-11-12, 16:39.

Comment

Working...
                              X