ANIMA: '09 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Daca va ajuta ii fac o poza, doar ca e in masina...
    Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
    This message was printed on recycled bytes.

    Comment


    • #77
      Originally posted by Lumpy View Post
      @Achim - Se intreba ce aspirator portabil ar fi bun si eu aveam unul...Anima a inteles ce ziceam

      pagina 6
      ok acum am inteles (si atunci intelesesem), dar lumea vbe de drive test'uri cu piloti de coasta si urmatorul post era de aspirator ... si nu se continua firul logic al povestii
      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

      Comment


      • #78
        Am citit toate paginile la rand si pentru mine avea inteles
        Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
        This message was printed on recycled bytes.

        Comment


        • #79
          Hai ca n-am mai scris de o groaza de timp.
          In vara(13 iulie<-tare) am avut un incident neplacut,m-a lovit unu' cu un BMW Alpina(model vechi) in aripa dreapta fata. Nu conduceam eu masina. Noi mergeam pe Sisesti inspre 2 cocosi si celalalt iesea de pe una din stradutele laterale(avea semn STOP) si vroia sa faca stanga.A fost un accident stupid rau,noi mergeam un pic mai incet si ala a crezut ca vrem sa oprim sau sa facem dreapta si a iesit si BUF! Am fost atat de socata la cat de stupida a fost faza(putea fi evitat totul f usor) incat nici nu am putut sa ma mai enervez. Am fost la amiabila si mi-a dat omu' asigurarea(astra) si uite asa am stat eu cu masina in service pana pe 11 septembrie(dap, iarasi tare dar atunci a venit ornamentul ala de plastic de la aripa).Am avut aripa schimbata cu totul, farul schimbat,spoilerul reparat(avea o julitura),rezervorul de lichid pt spalat parbrizul. Aia de la astra s-au miscat relativ ok spre surprinderea mea(m-am ciondanit cu ala de la constatare). Asta e,am zis sh..t happens si bine ca suntem intregi,dar ma cam racaia cand o vedeam asa sifonata

          In rest ce sa zic,sunt foarte multumita de ea,de cum se comporta pe sosea.Am prins zapada si cu cauciucurile de vara si a fost relativ ok.
          Acum mi-am pus niste Yokohama de iarna pe jantele de 18(dap, stiu nu e foarte recomandat).
          La cat eram eu de obsedata cu spalatul,iarna asta saraca nu a vazut decat o data dus,la un moment dat chiar ma gandeam ca ma opreste politia ca nu-si mai dau seama de culoare.
          Am si 2 problemute, cand e foarte rece afara(cum au fost zilele astea -11,-15 grade) se aude un sunet foarte ciudat cand cupleaza ambreiajul(doar la plecarea de pe loc-treapta 1).Asta se intampla mai des daca trebuie sa merg mult bara-la-bara sau prind rampe multe,dar e ciudat ca mai mult se manifesta cand e foarte frig.Nici nu stiu cum sa descriu sunetul, e ca un gajait.
          2-asta nu e testata extensiv dar la viteze mai maricele(peste 150) nu mai baga aer cald pe partea dreapta,de bagat aer baga, dar e rece. Am verificat si nu era apasat butonul de dual zone.--> sunt curioasa cum o sa le demonstrez celor din service asta
          Asta e, dupa ce termin stressiunea,o duc la Asko.
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina/

          Comment


          • #80
            Desi e foarte veche intrebarea si probabil ai rezolvat problema deja, macar sa mai vada si altii.

            Gajaitul ala care apare la rece e priza directa de la cutie. E un rahat in mare parte dar trebuie demontate multe ca sa ajungi la ea...
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment

            Working...
            X