ANIMA: '09 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anima
    replied
    Originally posted by mirciulik86 View Post
    poate chiar pe mine m-ai vazut
    Nope, era una neagra si mergea inspre Bucuresti.

    In legatura cu detectorul de radar.Au si cei de la Asko unul care se monteaza in bara,nu mai stiu ce model e(tot beltronics) si la manopera ei zic ca nu sare de 100 euro. Daca imi iau eu din alta parte tot la ei trebuie sa-l montez.

    Foliile, nu stiu cat sunt de acord cei de la Asko cu acest fapt. In orice caz, as dori sa vad si eu una "foliata" inainte tocmai pentru a ma lamuri daca se vede marginea foliei asa rau.

    Mai tarziu o duc la spalatorie,am gasit una pe langa mine(piata presei),ca mi-e groaza sa ma duc pana in centru. Am cautat pe forum si am vazut ca e apreciata...sa vedem. Cu ocazia asta ii fac si niste poze si le pun pe forum daca nu imi prind urechile.

    As mai vrea sa-i pun si Xenon la proiectoare...si cam atat cu modificarile exterioare...chiar imi place cum arata masina stock,poate ma trazneste ceva mai tarziu. Si dupa ce ma mai obisnuiesc cu ea,poate ma gandesc si la ceva upgrade-uri.Am vazut ca e Doc pe forum care face,poate ma lamureste si pe mine cum e sau imi dati voi un link ceva.

    @HonDanutzzz,hai ca mi-ai facut ziua mai frumoasa! Stii ca suma viciilor e constanta,nu?

    Mai am o alegere de facut. Dupa cum stiti,am prins promotia cu intretinerea gratuita.Acum,nu stiu ce sa fac.De la asko au zis ca ei recomanda un schimb de ulei si la 10k km(si sunt sigura ca asa e,am auzit ca papa). Si as avea 2 optiuni 1: gratuit la 20k,40k,60k sau 2: gratuit la 10k, 20k, 30k. Help!

    Leave a comment:

  • bgdsta
    Senior Member

  • bgdsta
    replied
    Felicitari si de la mine. Sa o stapanesti sanatoasa si fara evenimente.

    Leave a comment:

  • Guest
    Guest

  • HonDanutzzz
    Guest replied
    Frumoasa, frumoaso! Cum vrei tu sa-i zici, e o alegere superba, suava, sublima si totdata salbatica! Te felicit si promit ca nu mai beau inainte sa scriu pe forum!

    Leave a comment:

  • claudiu75
    Senior Member

  • claudiu75
    replied
    bine ai venit in jungla, frumoasa jucarie ti-ai luat. felicitari si so stapanesti sanatoasa

    Leave a comment:

  • mirciulik86
    Senior Member

  • mirciulik86
    replied
    nu stiu ce se intampla... tot mai multe fete isi cumpara type-r am o masina de fata sa o stapanesti sanatoasa.. am fost si eu pana la buzau azi si inspre bucuresti era coada de 30km si nu fusese accident, poate chiar pe mine m-ai vazut inca o data sa o stapanesti sanatoasa si fara incidente.

    Leave a comment:


  • Anima
    replied
    Gata, m-am intors in Bucuresti...nu stiu daca sa fiu bucuroasa ca pot baga bestia la spalat sau trista ca o chinuiesc iar in traficul asta.Am prins si o mare aglomeratie de la Urziceni pana la Sinesti,adica s-a mers bara la bara.Nu stiu ce a fost,probabil accident...
    De data asta m-am dat mai tare un pic la ea pentru ca am simtit ca pot, in orice caz am o frica mare de radare si nu prea am incredere in detectorul de radar( bel 945)...el imi vede mai toate radarele inclusiv cele fixe dar am inteles ca acum au aparut unele POP(nu stiu ce sunt astea,daca gresesc sorry) pe care el nu le vede... sper ca nu am luat unul ca intre localitati am mers si cu 170 si nu am chef sa spun pa-pa la carnet tocmai acum!
    Venind pe drum am vazut si un alt TypeR...ma mir ca am apucat sa vad ce e ca a trecut atat de repede pe langa mine...nu stiu daca era dintre cele de pe forum...toata faza a fost cam dupa Bacau(daca imi aduc bine aminte).
    Doamne ce-mi place sa descopar aceasta masina! Nici nu pot descrie senzatia pe care o simt cand este in curbe si nici macar nu e la intreaga ei capacitate!

    Marian, apropos de sunet...asta e ceva fenomenal.... parca sunt taranul venit acum la oras si descopar si eu o masina adevarata! Cat de mult poate sa-mi placa cum se aude!

    In legatura cu detectorul,eu as dori sa-mi montez unul in bara,un beltronics 975e,acum nu stiu ce sa fac ca vad ca si asta pe care il am acum le ghiceste dar ma enerveaza ca sta atarnat si mai e si firul ala enervant,plus ca trebuie sa-l pun de fiecare data.
    O sa ma interesez si cum e cu folia de protectie,ca cica s-ar vedea marginile...daca nu merge si nu merge o vopsesc alba ca arata ata de bine (glumesc)
    dinoc, asta nu are LSD.
    Last edited by Anima; 20-04-09, 22:56.

    Leave a comment:


  • Jazzy
    replied
    Felicitari pentru noua jucarie!Asteptam si poze.

    Leave a comment:

  • ionelu
    Senior Member

  • ionelu
    replied
    Sa o stapanesti sanatoasa... si ai grija cu ea la inceput, mai ales ca pasul de la Yaris e foarte mare

    Leave a comment:

  • dinoc
    Senior Member

  • dinoc
    replied
    S-o stapanesti fericita !
    Asta are LSD sau doar cel alb ?

    Leave a comment:

  • Marian206
    Senior Member

  • Marian206
    replied
    Felicitari de alegere si sa o stapanesti cu maxima placere!
    Stiu prin ce treci, tocmai ce am facut si eu 2 luni si inca ma mai obisnuiesc cu ea. Si ma uit ca vorbim de aceleasi lucruri: acceleratie, suspensii, directie, SUNET...
    In ce priveste drumurile, gropile, bordurile, praful, si poti continua tu, intr-adevar, nu este pentru Romania...

    Leave a comment:

  • B99YKR
    Senior Member

  • B99YKR
    replied
    Sa o stapanesti sanatos !!! Sa te bucuri de ea la maxim !!!

    Leave a comment:

  • Sorin
    Senior Member

  • Sorin
    replied
    S-o stapanesti sanatoasa cat mai multi kilometri fara probleme!

    Leave a comment:

  • gabin
    Senior Member

  • gabin
    replied
    Felicitari pt masina si ai grija cum strunesti cei 200+1 cai

    Leave a comment:


  • Anima
    replied
    Originally posted by KMR View Post
    Mai este Lavinia cu TypeR, Ionelu cu TypeR.
    Pai in curand o sa fim mai multe fete cu TypeR decat baieti/barbati
    Apropos de intalniri, poate ne vedem sambata la Asko, ca am vazut ca se face ceva...

    Leave a comment:

  • maruta
    Senior Member

  • maruta
    replied
    Welcome to the Jungle, Anima! Foarte tare alegerea facuta de tine .

    Leave a comment:

Working...
X