VALE46: '07 Honda Civic Type-R, Matte Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    nolty
    Senior Member

  • nolty
    replied
    Felicitari, Vale46, foarte frumos!

    Leave a comment:

  • _41_
    Senior Member

  • _41_
    replied
    Ce tare. Anul asta iar dau o tura pe transfagarasan dar in viitor trebuie sa ma orientez spre altceva datorita gropilor. E o sugestie foarte buna ce ai postat aici

    Leave a comment:

  • Delphi
    Super Moderator

  • Delphi
    replied
    Felicitari domnu' Vale! De cand am vazut episodul de la Top Gear m-am gandit ca vreau neaparat sa ajung si eu pe acolo . Poate la anul... Bine ca stiu la cine sa apelez pentru sfaturi.

    Leave a comment:

  • Vale46
    Dealer Honda

  • Vale46
    replied
    A trecut mult timp de cand am mai zis ceva pe aici. Masina a trecut de 50.000km, a primit cateva upgrade-uri in timp si cel mai interesant, m-a dus pe niste drumuri senzationale.

    Pe scurt, weekend-ul trecut am lasat un sticker Hondafan aici:


    Mai pe larg e vorba de o discutie inceputa cu niste prieteni de la Suzuki Club prin Octombrie cu ideea: ".. ce frumos ar fi sa mergem si noi pe unde s-au dus cei de la Top Gear..". Si asa dupa aproape opt luni am plecat in ceea ce s-a numit: Nebunia - Sosele spectaculoase powered by Suzuki-Club.ro.

    Cifrele calatoriei pentru Type-R sunt: 6 zile / ~60 ore de condus / 4067 km / 13 trecatori montane din Alpi / consum mediu 10.0l/100km

    Dupa aceasta experienta pot spune ca:
    - Stelvio este mai turistic si ok de vizitat. Este prea serpuit, aglomerat si stramt pentru a conduce tare.
    - Pe San Bernadino trebuie sa mergi. Virajele sunt senzationale si eu l-am prins foarte liber (maxim 2-3 masini). Rezultat.. pasagerei i s-a facut rau.
    - Pe langa aceste 2 trecatori foarte mediatizate in zona respectiva se gasesc si alte drumuri cel putin la fel de spectaculoase (Splugenpass, Timmelsjoch, Grossglockner s.a.)
    - Transfagarasanul este intr-adevar foarte bun, poate chiar cel mai bun. Din ce am mers eu doar San Bernadino sau Splugenpass se pot compara cu el dar la ei am avut asfalt impecabil.
    - Este o experienta pe care trebuie sa o traiesti daca esti pasionat de condus. Nu conteaza masina! Nu trebuie sa ai sute de cai. Drumurile sunt ingredientul principal.
    - Voi face din nou acest traseu dar nu sunt sigur daca pe 4 sau pe 2 roti.

    Cateva poze:






    Daca este cineva interesat de detalii tip cazare, traseu zilnic sau costuri va pot ajuta fara probleme.

    Leave a comment:

  • Vale46
    Dealer Honda

  • Vale46
    replied
    multam pt urari

    buza grilei fata a fost si la mine primul gand de schimbare....insa dupa o modificare mica in photoshop nu mai sunt asa sigur ca o vreau neagra.. voi vedea

    Leave a comment:

  • Fanatic
    Senior Member

  • Fanatic
    replied
    Originally posted by Doc View Post
    Bine ca nu am dat luni o cheie pe ea... ma gandeam ca este a altcuiva.
    Deci tu i-ai scris lui mirciulik "M***" pe masina

    Leave a comment:

  • maruta
    Senior Member

  • maruta
    replied
    Cred ca iti doreai de mult masina asta. Felicitari!!!

    Leave a comment:

  • Doc
    Hondafan Member

  • Doc
    replied
    Bine ca nu am dat luni o cheie pe ea... ma gandeam ca este a altcuiva.

    Leave a comment:

  • gabin
    Senior Member

  • gabin
    replied
    Felicitari si aici pt masina omule! Arata senzational, te invidiez

    Leave a comment:

  • Guest
    Guest

  • yulasinio
    Guest replied
    Originally posted by Toyboy View Post
    dunga rosie pe cele 4 jenti
    Imi pare rau sa zic si fara sa jignesc pe nimeni dar asta s-a "fumat" de mult

    Leave a comment:

  • Rumburak
    Senior Member

  • Rumburak
    replied
    Frumoasa, sa-ti traiasca !
    Trebuie sa faci ceva cu buza grilei fata, parerea mea. Are destula personalitate ca sa mai fie nevoie sa imprumute de la Golf.
    Vopseaua e pusa la Asko ?

    Leave a comment:

  • Marian206
    Senior Member

  • Marian206
    replied
    SUPERBA! Sa o stapanesti sanatos si fara probleme! Am vazut-o de aproape in parcare la Asko, i-am si facut niste poze...

    Culoarea e ireal de frumoasa, dar grila fata rosie e cireasa de pe tort!

    Leave a comment:

  • bgdsta
    Senior Member

  • bgdsta
    replied
    Superba masina. Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente

    Leave a comment:

  • tokyodream
    Senior Member

  • tokyodream
    replied
    Felicitari si sa te bucuri la maxim de ea

    Leave a comment:

  • KMR
    Super Moderator

  • KMR
    replied
    Asa cum ti-am mai zis, s-o stapanesti sanatos !

    Leave a comment:

Working...
X