VALE46: '07 Honda Civic Type-R, Matte Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VALE46: '07 Honda Civic Type-R, Matte Black

    Salutare..

    Mi-am facut putin timp si am zis sa prezint si eu R'ul si anume ... '07 Honda Civic Type-R 2.0i-VTEC Race+Clima MT. O am cam de la sfarsitul lui ianuarie 2009 si cativa dintre voi ati vazut-o deja ori la intalnirea de la Biker's ori la Asko in curte.
    Ca si modificari culoarea a fost schimbata din Nighthawk Black intr-un negru mat, anvelopele stock sunt puse pe niste OZ Ultraleggera negre, iar pe jantele stock sunt anvelopele de iarna .. Michelin Pilot Alpin. Masina a mai primit kit-ul de proiectoare, farurile xenon de la Honda, buza grilei fata vopsita rosu si o folie pe geamuri. La interior sistemul audio a fost construit de la 0 si acum cuprinde un head-up unit(radio cd mp3 / usb / dvd player / tv tuner / navi / bluetooth / camera video) 4 difuzoare si 4 tweetere, 2 statii, condesator si un subwoofer cat juma' de portbagaj. Toata linia audio e de la kenwood...pe langa asta masina este insonorizata suplimentar si are o baterie pe masura cerintelor.

    Sunt deja la a3a Honda (dupa jazz si hornet) si tot ce pot sa zic e ca masina e exact ce mi-am dorit. Duminica a fost primul drum pe care am apucat sa il fac in afara Bucurestiului (.. pana la Cheia) si deja ma gandesc unde sa mai fug weekendul urmator. Deocamdata m-a surprins consumul...care este neasteptat de ok..13-14 in Buc atat pe bord cat si la pompa. Din punct de vedere tehnic masina nu a suferit nici o modificare. I-am facut o revizie zilele trecute..cand consum placutele actuale (stock) voi incerca si ferodo ds2500.

    Poze gasiti aici:
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/val...ndacivictyper/
    '07 Honda Civic Type-R
    '06 Honda Accord
    '08 Honda Hornet

  • #2
    Uite cine tace si face!

    Auzisem eu de la "surse" bineinformate ca ai facut mutarea. Ne bucuram ca ti-ai facut vremea sa ne-o prezinti!

    Sa ai parte de ea

    P.S. Faruri Honda... cu autolevelling? ca spalator nu vad
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Arata foarte tare! Bravo!
      Sa te bucuri de ea!
      '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

      Comment


      • #4
        S-o stapanesti sanatos si voios , faine tare upgraderurile !

        Comment


        • #5
          Sa o stapanesti sanatos si fara probleme
          Arata fffffff bine in mat black desi.....va fi foarte greu sa o menti asa la praful care este in capitala

          Comment


          • #6
            Superba! Am admirat-o indelung ultima oara cand am fost la voi. Masina a fost revopsita sau ai pus folie negru mat?
            2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
            2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
            2000 Honda S2000 Berlina Black
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

            Comment


            • #7
              mersi de urari...

              ticker.. sunt doar farurile xenon...levelingul e in continuare electric din interior si fara spalator... pt leveling deocamdata e o chetuiala mare ...pe langa diverse elemente ar trebui sa schimb inclusiv plansa de bord pt ca ar ramane gaura in locul butonului de level electric.. iar la spalatoare ma voi gandi insa si acolo vorbim de alt vas, inca o pompa, furtune, motorase, comanda de la stergatoare...

              yulasinio.. surprinzator.. cel putin pana acum... am impresia ca se intretine mai usor decat nighthawk black..ramane de vazut in timp

              nolty.. revopsita
              '07 Honda Civic Type-R
              '06 Honda Accord
              '08 Honda Hornet

              Comment


              • #8
                Ma intreb cum ar arata un CL7 vopsit negru mat ... si mi se pare mie sau usile "lucesc" un pic mai mult decat restul masinii?
                2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                2000 Honda S2000 Berlina Black
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                Comment


                • #9
                  Sa o stapanesti sanatos ... asta daca am uitat sa-ti zic deja.
                  Si mie imi place mult cum arata masina mai putin grila aia de care ti-am zis deja
                  ex-FN2 owner
                  Loved it every second!

                  Comment


                  • #10
                    sa o stapanesti sanatos si fara incidente , cam radical matu´ pentru formele masinii ,prinde ceva mai bine la formele mai ¨clasice¨sa zicem asa , , dunga rosie pe cele 4 jenti si multi km la 8000 rpm

                    Comment


                    • #11
                      Asa cum ti-am mai zis, s-o stapanesti sanatos !
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • #12
                        Felicitari si sa te bucuri la maxim de ea
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                        Comment


                        • #13
                          Superba masina. Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente
                          Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                          sigpic
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                          Comment


                          • #14
                            SUPERBA! Sa o stapanesti sanatos si fara probleme! Am vazut-o de aproape in parcare la Asko, i-am si facut niste poze...

                            Culoarea e ireal de frumoasa, dar grila fata rosie e cireasa de pe tort!

                            Comment


                            • #15
                              Frumoasa, sa-ti traiasca !
                              Trebuie sa faci ceva cu buza grilei fata, parerea mea. Are destula personalitate ca sa mai fie nevoie sa imprumute de la Golf.
                              Vopseaua e pusa la Asko ?
                              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                              Comment

                              Working...
                              X