yobit net
VALE46: '07 Honda Civic Type-R, Matte Black - Hondafan

VALE46: '07 Honda Civic Type-R, Matte Black

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by Toyboy View Post
    dunga rosie pe cele 4 jenti
    Imi pare rau sa zic si fara sa jignesc pe nimeni dar asta s-a "fumat" de mult

Comment

Felicitari si aici pt masina omule! Arata senzational, te invidiez
      '00 Audi S3 1.8T quattro
      ex: modded '08 Suzuki Swift Sport 1.6 VVT

Comment

Bine ca nu am dat luni o cheie pe ea... ma gandeam ca este a altcuiva.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

Cred ca iti doreai de mult masina asta. Felicitari!!!
          CR-V RE6
          JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
          Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
          Ex - ACCORD Type-R
          Ex - DEL SOL EH6

Comment

Originally posted by Doc View Post
            Bine ca nu am dat luni o cheie pe ea... ma gandeam ca este a altcuiva.
            Deci tu i-ai scris lui mirciulik "M***" pe masina
            ex-FN2 owner
            Loved it every second!

Comment

multam pt urari

buza grilei fata a fost si la mine primul gand de schimbare....insa dupa o modificare mica in photoshop nu mai sunt asa sigur ca o vreau neagra.. voi vedea
              '07 Honda Civic Type-R
              '06 Honda Accord
              '08 Honda Hornet

Comment

A trecut mult timp de cand am mai zis ceva pe aici. Masina a trecut de 50.000km, a primit cateva upgrade-uri in timp si cel mai interesant, m-a dus pe niste drumuri senzationale.

Pe scurt, weekend-ul trecut am lasat un sticker Hondafan aici:

Mai pe larg e vorba de o discutie inceputa cu niste prieteni de la Suzuki Club prin Octombrie cu ideea: ".. ce frumos ar fi sa mergem si noi pe unde s-au dus cei de la Top Gear..". Si asa dupa aproape opt luni am plecat in ceea ce s-a numit: Nebunia - Sosele spectaculoase powered by Suzuki-Club.ro.

Cifrele calatoriei pentru Type-R sunt: 6 zile / ~60 ore de condus / 4067 km / 13 trecatori montane din Alpi / consum mediu 10.0l/100km

Dupa aceasta experienta pot spune ca:
                - Stelvio este mai turistic si ok de vizitat. Este prea serpuit, aglomerat si stramt pentru a conduce tare.
                - Pe San Bernadino trebuie sa mergi. Virajele sunt senzationale si eu l-am prins foarte liber (maxim 2-3 masini). Rezultat.. pasagerei i s-a facut rau.
                - Pe langa aceste 2 trecatori foarte mediatizate in zona respectiva se gasesc si alte drumuri cel putin la fel de spectaculoase (Splugenpass, Timmelsjoch, Grossglockner s.a.)
                - Transfagarasanul este intr-adevar foarte bun, poate chiar cel mai bun. Din ce am mers eu doar San Bernadino sau Splugenpass se pot compara cu el dar la ei am avut asfalt impecabil.
                - Este o experienta pe care trebuie sa o traiesti daca esti pasionat de condus. Nu conteaza masina! Nu trebuie sa ai sute de cai. Drumurile sunt ingredientul principal.
                - Voi face din nou acest traseu dar nu sunt sigur daca pe 4 sau pe 2 roti.

Cateva poze:

Daca este cineva interesat de detalii tip cazare, traseu zilnic sau costuri va pot ajuta fara probleme.
                '07 Honda Civic Type-R
                '06 Honda Accord
                '08 Honda Hornet

Comment

Felicitari domnu' Vale! De cand am vazut episodul de la Top Gear m-am gandit ca vreau neaparat sa ajung si eu pe acolo . Poate la anul... Bine ca stiu la cine sa apelez pentru sfaturi.
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Ce tare. Anul asta iar dau o tura pe transfagarasan dar in viitor trebuie sa ma orientez spre altceva datorita gropilor. E o sugestie foarte buna ce ai postat aici
                    No signature

Comment

Felicitari, Vale46, foarte frumos!
                      2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                      2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                      2000 Honda S2000 Berlina Black
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

Comment

Foarte frumos pe unde ai fost. Data viitoare poti incerca si Silvretta Road. E la fel de spectaculos.

Comment

Felicitari pentru drum si mai ales pentru poze
                          In ceea ce priveste sfaturile...la inceputul lui iulie urmeaza sa plec incolo pentru o expeditie similara cu a ta, iar topicul asta a venit la fix
                          Noi vom merge cu 2 motoare si o masina, 6 nopti, dintre care cel putin 4 pe-acolo. Luam si corturi, sa le avem la noi, dar daca esti dispus si ai timp, spune-mi si mie te rog pe unde v-ati cazat/pe unde ati mancat voi si in ce buget v-ati incadrat (excluzand carburantul).
                          Multumesc
                          Not so bored owner of the last FN2 in Romania

Comment

Pai carburantul cred ca e problema cea mai mare, probabil undeva la 500EUR. Restul, pentru 6 nopti si 7 zile, probabil iesi la un 200EUR max..
                            Dar mai bine pune Ionut niste costuri aproximative, conforme cu realitatea.
                            sigpic

HONDA - THE POWER OF DREAMS
                            Honda Civic Type-R FN2

Comment

mai adauga si mancarea cam 400 euro, daca nu-ti place sa te plimbi cu conservele dupa tine.
                              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Comment

400EUR mancarea 7 zile pentru UN om? Whoa!!
                                Eu am inclus in aia 200EUR mancarea + cazarea cca 15EUR/noapte sau cort cca 10EUR/noapte..
                                La modul rezonabil, cu 20EUR/zi se poate manca beton.
                                sigpic

HONDA - THE POWER OF DREAMS
                                Honda Civic Type-R FN2

Comment

Working...
                                X