yobit yobit.net hitbtc digifinex
ROBERTUNGU: '08 Honda Civic Type-R , Custom White Pearl (ex-Milano Red) - Hondafan

ROBERTUNGU: '08 Honda Civic Type-R , Custom White Pearl (ex-Milano Red)

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• gabin
    replied
    In pozele sale am vazut ca CTR-ul are UNG la numar, probabil ca si S2000-ul la fel.

Leave a comment:

• B99YKR
    replied
    S2000 e cumva rosu si are UNG la numar ???

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Pune si tu te rog niste poze cu CTR-ul vopsit ca m-ai facut curios cum arata

Leave a comment:

• robertungu
    replied
    Originally posted by KMR
    Cum mai nene, tu ai 3 Honda? De S2000 nu ne spui nimic? Hai, ca m-ai facut curios :lol:
    .Eu CTR-ul il conduc zilnic.S 2000-ul merge mai mult fratele meu cu el si are si ala ceva modificari ( Lambo Doors, si suspensie KW reglabila). Ce sa zic.. in plan ar mai fi ceva jante si poate vreun bodykit, ramane de vazut.

Leave a comment:

• Doc
    replied
    @robertungu: GTI-ul stock oricum il faci si fara modificari, depinde insa cum pleci tu CTR-ul. Daca vrei insa sa ai masina de liniute ai de modificat mai multe la ea. O sa enumar cateva variante:
    1. ecu hondata este cel mai important, fara el nu poti schimba admisia sau nu poti pune decat;
    2. evacuare + decat;
    3. admisie;
    4. jante mai usoare;
    5. supercharge (mai scump).

Daca faci primele 3 modificari vei castiga mai multi CP in zona de ture mari si vei pierde putin cuplu in zona de jos, un vtec la 3800RPM si limitarea de ture la 8600RPM. De vanzare am toate cele 4 variante pentru detalii apasa pe semnatura mea.

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Re: pics

Originally posted by robertungu
    Si inca o intrebare: am inteles ca se poate cobora punctul de i-VTEC pe undeva pe la 3800 turatii. A facut cineva asta?.. vreau si eu ceva informatii.(vreau sa fac GTI-u' la plecare ).
    Poti sa ii pui Hondata.
    O sa castigi niste cuplu in mid range, limitarea se muta de la 8200 la 8600rpm.
    Vtec-ul o sa intre in full throttle la 3800rpm.
    Are Doc asa ceva de vanzare. Contacteaza-l

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Cum mai nene, tu ai 3 Honda? De S2000 nu ne spui nimic? Hai, ca m-ai facut curios :lol:

Leave a comment:

• robertungu
    replied
    aaa...

Originally posted by Dr_VLAD
    Salut Robert si iti urez inca odata sa o stapanesti sanatos. Ne-am intalnit la reprezentanta in Cr de cateva ori. Ultima data ziceai ca vrei sa iti iei niste jante. Ti-au venit?
    Aaaa... Vlad mi-am adus aminte cine esti. Acum am vazut de unde esti . Cati Km ai facut? io am deja 10200.

Leave a comment:

• robertungu
    replied
    pics

Ce sa zic...multumesc si bine v-am gasit. as vrea si eu mai multe detalii despre intalniri, as vrea sa particip la cat mai multe. Si inca o intrebare: am inteles ca se poate cobora punctul de i-VTEC pe undeva pe la 3800 turatii. A facut cineva asta?.. vreau si eu ceva informatii.(vreau sa fac GTI-u' la plecare ).

Am adaugat poze cu a mea jucarie.

Leave a comment:

• robertungu
    replied
    Originally posted by Dr_VLAD
    Salut Robert si iti urez inca odata sa o stapanesti sanatos. Ne-am intalnit la reprezentanta in Cr de cateva ori. Ultima data ziceai ca vrei sa iti iei niste jante. Ti-au venit?
    Da Vlad mi-au venit , le-am si montat,. Nu imi dau seama exact cine esti , dar cand o sa mai vii pe la noi pe la reprezentanta sa imi faci observatie.

Leave a comment:

• Dr_VLAD
    replied

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Sa traiesti si s-o stapanesti sanatos oltene artyman: Incep sa se stranga Honde in Craiova :wink:

Leave a comment:

• hondatu
    replied
    Fi bine venit printre noi Robert!
    Felicitari pentru achizitia ta, sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km fara probleme cu ea!
    Asteptam impresii (cu plusurile si minusurile de rigoare), poze, planuri si eventual fantezii auto.

Leave a comment:

• Ionut R.
    replied
    Bine-ai venit! Te asteptam cu poze! Iti faci cont aici http://hondafan.etp.ro/gallery/main.php

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Cum se cuvine, te felicit pentru masinuta si iti urez bine ai venit printre noi!

Sa te bucuri de ea! artyman:

Leave a comment:

Working...
X