LAVINIA: `07 Honda Civic Type-R, Nighthawk Black

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ponei japonezi...
    www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
    Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

Comment

• Si ceva benzina
      Rated R for non-stop crude and sexual humour, pervasive strong language and drug content.

Comment

• flacari mananca, va zic eu
        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

• Astazi, dupa un timp destul de indelungat, am spalat masina in exterior mai bine bine si cu atata soare, am putut sa observ ca pe partea dreapta (bara, cat si capota) e cam sarita vopseaua de la tot felul de pietricele, craci de pomisori, praf, nisip etc.
          Drept urmare, am sa o bag la o revopsire ca nu mai merge asa.
          De curand, s'a prajit si sistemul audio (ar putea fi de vina pentru asta niste lichid ce a patruns pe la woofer), asa ca am adaugat pe lista si repararea acestuia ca oricum trebuia sa desfac bordul de ceva vreme, si nu am facut'o, pentru a reinstala sistemul de "aux" improvizat.
          Si daca tot desfac bordul, am sa rezolv si o problema legata de clapetele de la aerul conditionat ce nu se inchid/deschid cand trebuie, drept urmare vara fac un fel de sauna mai usoara in masina.
          De pe la inceputul caldurilor anul asta, masina se incalzeste foarte tare (si nu numai in podea unde o facea de cand i'am schimbat evacuarea) in exterior si in interior, la nivelul tibiilor, caldura venind de sub bord, excesiv.Din nou, asta e o noutate.
          Cel mai probabil voi schimba garnitura de pe serpi si se va rezolva.
          Cu toate reabilitariile astea, poate imi voi schimba si ambreiajul.
          In rest, toate bune, am renuntat sa mai platesc CASCO'ul pentru ea, dar cu toate astea, masina inca e pe drumul cel bun
          Rated R for non-stop crude and sexual humour, pervasive strong language and drug content.

Comment

• Originally posted by Lavinia View Post
            ...masina se incalzeste foarte tare (si nu numai in podea unde o facea de cand i'am schimbat evacuarea) in exterior si in interior, la nivelul tibiilor, caldura venind de sub bord, excesiv...
            E prima data cand aud pe altcineva cu faza asta. Eu am observat asta atat cand am mers prima data cu un FN2 (cea rosie de la HTR) cat si la a mea. Am vorbit cu cativa posesori dar nimeni nu patise la fel. Drept urmare am zis ca ori sunt eu exagerat ori am avut ghinionul sa nimeresc 2 masini cu aceeasi problema. Surprinzator la mine se incinge doar partea soferului (si locul de depozitare de sub radio-cd) iar la pasager nu e nici o problema. Diferenta asta apare si la tine?
            '07 Honda Civic Type-R
            '06 Honda Accord
            '08 Honda Hornet

Comment

• Si la mine, toata povestea e pe partea mea si pe a pasagerului nu.
              Se incinge si in zona cutiei de viteze/radio, dar nu e asa evident precum caldura venita de sub bord.
              De vreo un an, i'am schimbat uleiul din cutie cu Motul, poate si de acolo cutia ceva mai incinsa.
              Masina a fost verificata, nu e nimic neinregula aparent, dar o sa schimb oricum invelisul de pe serpi ca sa vad daca asta era cauza.

Comment

• Si eu am avut aceeasi problema... si aveam ulei stock in cutie...
                Mai mult ca sigur este de la serpi... pt ca numai au scutul ala termal...
                www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

Comment

• Mie nu mi s-a intamplat asta... Si aveam si eu serpi. Astea 2007 or avea o problema
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/mirciulik86/
                  2008 Honda Civic Type-R, White Matte

www.eurotravel.ro

Comment

• Zic sa mai scriu si eu una alta

Masina e in stare buna, inca merge, curand face 60k km
                    De curand, i-am facut si revizia si am trecut pe AMS Oil in loc de Motul (ca se tot manca) si astept sa vad daca da vreun rezultat sau nu.
                    Probleme nu au aparut...trebuie sa ii fac un polish de urgenta ca a dat soarele peste ea ( si iarna asta si-a luat cateva zgarieturi de la dat jos gheata ) si o intreaga cosmetizare.
                    I-am strans frana de mana ca se "lasase" putin, mai astept sa consum din placutele de frana sa le schimb si pe alea (ca setul asta a cam dat rateu), iar saptamana care vine imi urc inapoi Injen`ul.

Toate bune

Comment

• faina masina

Comment

• Fara suparare, daca mai vreun post de acest gen pe topicurile acestui forum, promit ca eu cu mana mea te banez. Nu te ajuta cu nimic goana dupa posturi.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

Working...
                        X