MARIO: '09 Honda Civic TypeR Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MARIO: '09 Honda Civic TypeR Nighthawk Black

    Am ceva timp liber si am zis sa fac thread si la FN2 care acum are 92k.Masina este cumparata de la Taz, caruia vreau sa i multumesc! Nu am apucat sa fac foarte multe la ea pt ca am luat o in toamna si frigul ma oboseste rau dar am schimbat toate lichidele, placutele de frana,montat struts bar, oil catch can si mici chestii de estetica.Jantele de vara OEM au plecat la Cluj iar pt vara am pregatit un set de Lenso la 9kg tot pe 18'.Pun cateva poze sa va delectati cu sora mai varstnica si o verisoara albastra Greu cu doua dar nu ma las si astept caldura
    Attached Files
    Civic EP3,Civic FN2
    După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

  • #2
    Sa o folosesti sanatos!

    Faci cumva herghelie?

    Comment


    • #3
      Fumoasa colectie! Sa le folositi sanatosi!!!

      Comment


      • #4
        Dan sa te bucuri de ea cel putin pe cat m-am bucurat eu, la cati mai multi km fara incidente.

        Ce bine ii sta cu grila cu rosu
        '17 Civic TypeR FK8 Championship White
        '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
        ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
        ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

        Comment


        • #5
          S-o porti cu placere si fara probleme!

          Comment


          • #6
            Felicitari pentru achizitie!!!

            Comment


            • #7
              Si eu care credeam ca sunt singurul nebun, in afara de Doc , cu FN2 si FK8 (inca il astept ). Felicitari, sa le stapanesti sanatos! Frumoase masini!
              '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
              '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
              Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

              "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

              Comment


              • #8
                In sfarsit jantele de vara si o ceara..
                Attached Files
                Civic EP3,Civic FN2
                După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                Comment


                • #9
                  Arata bestial.
                  Si eu sunt nerabdator sa trec la anvelopele de vara

                  Comment


                  • #10
                    Parca ar merge putin coborata. Mai ales la rotile din spate se vede. In rest...masina e senzationala. Sa o stapanesti cu placere.

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc de aprecieri.A pus Taz H&R deci are drop,cred ca si pozele nu au un unghi grozav🤨
                      Civic EP3,Civic FN2
                      După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                      Comment


                      • #12
                        Nu am mai intrat demult.Cam asta e forma finala ca design,in rest am schimbat discuri, placute, telescoape.Merge impecabil si nu am avut nici o problema in aproape 30k km cat am rulat cu ea. Extraordinare motoarele astea k20...de vis! Din pacate pleaca la prietena totusi aproape de sufletul meu pentru ca am facut pasul....FK2 alb la care voi face un thread separat.Grea boala cu Type R urile astea Tare greu au mers pozele.
                        Civic EP3,Civic FN2
                        După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                        Comment


                        • #13
                          Arata perfect pentru varsta ei .Designul asta parca nu imbatraneste ....
                          Asteptam evident si noua jucarie sa ne-o prezinti

                          Comment


                          • #14
                            Chiar asta vorbeam cu soata zilele astea, Civic-urile hatch de Gen 8 inca sunt in numar foarte mare pe strazi (si parca se inmultesc) si arata inca extrem de actual, nu zici ca e o masina lansata acum 13 ani si desenata acum probabil 15.

                            Comment


                            • #15
                              Masini cu suflet! Ma credeti ca, desi am facut si eu pasul spre ultima generatie, inca mai intorc capul pe strada dupa generatia 8? Incredibil design-ul!

                              Si FN2-ul meu a ajuns al jumatatii :P, dar ma mai dau si eu destul de des cu el .

                              Sent from my G8341 using Tapatalk

                              '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                              '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                              Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                              "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                              Comment

                              Working...
                              X