NOOTHERDAY: '09 Honda Civic Type R, Deep Sapphire Blue Pearl

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• NOOTHERDAY: '09 Honda Civic Type R, Deep Sapphire Blue Pearl

Salutare hondari !
    Sunt la prima mea Honda si am zis ca nu are cum sa nu fie un Type R (probabil si din cauza celor 22 de anisori, dar virusul l-am luat de la utilizatorul Mario care ma imbolnavit pur si simplu cu EP3-ul, am ramas impresionat de Type R si a trebuit neaparat sa am si eu una ).
    Masina merge se comporta impecabil am luato de la Pitesti, fostul propietar a fost super si a avut grija de masina. In prezent CTR-ul are 83.000km ca si ulei primeste doar motul 300v, pe partea de upgradeuri vine cu intake HKS, hondata flash pro, galeri de admisie Tegiwa (no cat) , restu evacuari Borla , arcuri eibach (pro kit), LSD. Ma "dau" zilnic cu ea, chiar si pe aceasta vreme odioasa masina se comporta nespus de bine (putin cam galagioasa). Consumul pe ultimii 500km este de 11.7 (90% oras, zapada/frig cat cuprinde). O sa mai revin cu informatii, actualizari, poze.
    Last edited by hondatu; 10-02-17, 16:06.

• NoOtherDay
    replied
    Originally posted by crazy_88_fox View Post
    Frumoasa culoarea,sa ai parte de ea!
    Multumesc!

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Leave a comment:

• crazy_88_fox
    replied
    Frumoasa culoarea,sa ai parte de ea!

Leave a comment:

• NoOtherDay
    replied
    Cateva poze cu domnisoara la coafor , haha.

Leave a comment:

• NoOtherDay
    replied
    Nu cred ca am sanse[emoji28] , cert este ca voi fi acolo !

Leave a comment:

• M4R1U5
    replied
    Te asteptam la nationala sa participi la cea mai zgomotoasa evacuare

Leave a comment:

• NoOtherDay
    replied
    http://cloud.tapatalk.com/s/589cd494...8439779228.mp4
    Va delectez cu putin zgomot de la bestie ![emoji100] [emoji100] [emoji100] [emoji100] [emoji100] [emoji100] sper sa va placa !

Leave a comment:

• NoOtherDay
    replied
    Originally posted by Doc View Post
    Nu ai nevoie de RAR daca masina are ITP valabil si este inscrisa.
    Multumesc de raspuns , eram ingrijorat

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Nu ai nevoie de RAR daca masina are ITP valabil si este inscrisa.

Leave a comment:

• NoOtherDay
    replied
    Originally posted by BV26CAT View Post
    Sb-xx fun
    ha, ha ! interesant merci de propunere.

Leave a comment:

• NoOtherDay
    replied
    Originally posted by Vincent_77 View Post
    la RAR nu o sa-ti verifice noxele, dar pe mine in primavara, cand mi-am inmatriculat eu masina m-au trimis trimis sa-mi dau jos xenoanele....eu am avut noroc ca era un service in apropiere si in 20 de minute m-am intors cu masina ok la inginerul de la RAR.

e drept, in Sibiu e posibil sa fie altfel treaba la RAR.

filtre si ulei de cutie eu am luat de la COX originale
    tot ce este posibil , am dat si eu cateva telefoane ... din cate am inteles posibil sa nu trec pe la ei

Leave a comment:

• Vincent_77
    replied
    la RAR nu o sa-ti verifice noxele, dar pe mine in primavara, cand mi-am inmatriculat eu masina m-au trimis trimis sa-mi dau jos xenoanele....eu am avut noroc ca era un service in apropiere si in 20 de minute m-am intors cu masina ok la inginerul de la RAR.

e drept, in Sibiu e posibil sa fie altfel treaba la RAR.

filtre si ulei de cutie eu am luat de la COX originale

Leave a comment:

• BV26CAT
    replied
    Sb-xx fun

Leave a comment:

• NoOtherDay
    replied
    Am ales sa mai impartasesc cateva lucruri pe care vreau si trebuie sa le fac la CTR.
    1- Marea umblatura la PRIMARIE/ANAF sa inscriu masina pe Sibiu , in cele 2 zile libere bine meritate dupa 25 de ore petrecute la servici in 2 zile ! A fost sa stau la cozi interminabile prin mult prea cinstitele institutii Roamanesti unde functionarii ar face orice numai sa nu puna mana sa lucreze.
    2- RaR-ul .... inca nu stiu exact procedura am ITP valabil pana in 2018 ... sper ca , nu voi mai fi nevoit sa trec pe la RaR sa imi fie verificate noxele[straight pipe]/farurile[Xenon].... ci doar sa imi citeasca seriile
    3-Am o multitudine fenomenala de numere de inmatriculare preferentiale in cap deocamdata cel ce ma atrage cel mai mult ar fi SB-08-RPM [08 dubla semnificatie ziua mea de nastere dar si numarul magic unde schimbi treapta de viteza cand esti foarte dornic de adrenalina iar RPM Revolutions per minute (rotatii pe minut)] daca aveti alte idei le astept cu drag!
    4. In 3mii de km trebuie sa schimb toate "zamurile" , filtrele din Blue [CTR] uleiul va consta in Motul 5w40 300V [ ceva propuneri pentru filtrul de ulei? ] , MTF-3 pentru cutia de viteze nu stiu, are si filtru de polen, iar pentru filtrul de aer am admisie HKS ... de unde pot comanda filtre pentru inlocuirea celui uzat , ma poate ajuta cineva? de preferat as vrea din RO.
    5.Am comandat cateva prostioare http://imgur.com/a/mb0dv binenteles nu mam putut abtine
    http://imgur.com/a/mHLw9

Leave a comment:

• happa
    replied
    Frumoasa bestia. S-o alergi cu placere!

Leave a comment:

Working...
X