ADI_TGV: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cat coboara arcurile tale 'normale'? Ca eu am un 5d 1.8 si sunt interesat de niste arcuri care sa lase masina mai jos :d

    Comment


    • #17
      15mm cred, nu stiu sigur.

      Comment


      • #18
        Display-ul si bubuiturile se rezolva din CD-player. Sunt 2 componente defecte. Partea proasta este ca trebuie desfăcut CD-player ul.
        Detalii aici : https://docs.google.com/document/d/1...?usp=drive_web


        Acelaș lucru l-am pățit si eu s-a rezolvat cum este descris in pdf
        EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
        Del Sol '94 ESI
        CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
        BMW Z4 '03 Titan Silver

        Comment


        • #19
          Da am gasit si eu pe civinfo parca, multumesc oricum. M-am hotarat sa schimb playerul cu o navigatie android aftermarket, sper sa nu mai am probleme.

          Comment


          • #20
            Originally posted by mariod13 View Post
            Cat coboara arcurile tale 'normale'? Ca eu am un 5d 1.8 si sunt interesat de niste arcuri care sa lase masina mai jos :d
            La mine au coborat putin (max 2 cm), dar comportamentul masinii s-a schimbat mult in bine. E drept, cu aprox 10000 km inainte de a pune arcurile de FN2 pe masina am schimbat si amortizoarele (fata si spate).
            Daca nu urci masina pe diverse borduri, nu este nici o problema.
            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

            Comment


            • #21
              Originally posted by adi_tgv View Post
              Daca vrea cineva arcurile vechi, merg pe orice civic 3d/5d gen 8, sa-mi dea un pm.
              Si-au gasit stapan, poate lasa ceva impresii si poze before/after.

              Comment


              • #22
                Click image for larger version

Name:	P_20160926_150359.jpg
Views:	1
Size:	34.0 KB
ID:	722976

                Dupa scurta ploaie de ieri Nu este ciobit, arata ok si pe afara si pe inauntru, a mai patit cineva? Am scos becul de pozitie in ideea ca se va usca mai repede dar parca mai rau s-a aburit.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by adi_tgv View Post
                  [ATTACH=CONFIG]53192[/ATTACH]

                  Dupa scurta ploaie de ieri Nu este ciobit, arata ok si pe afara si pe inauntru, a mai patit cineva? Am scos becul de pozitie in ideea ca se va usca mai repede dar parca mai rau s-a aburit.
                  Hello,
                  am patit eu,
                  la mine intra apa intotdeauna cand o spalam, mai putin la ploaie. Intr-un final a cazut singur cand am inchis portbagajul, si l-am lipit folosind un adeziv pentru plastic.
                  Are deja aproape un an si nu am mai avut probleme

                  Comment


                  • #24
                    La geam te referi? Sau a cazut tot stopul? N-am studiat sistemul de prindere

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by adi_tgv View Post
                      La geam te referi? Sau a cazut tot stopul?
                      Doar acest plastic transparent.
                      Stopul in sine e incapsulat separat, iar acest plastic e doar aplicat peste,
                      intre el si stop ai apa.

                      Comment


                      • #26
                        Multumesc, il desfac miine. Inteleg ca nu trebuie sa mai demontez stopul, trag de plastic si iese?

                        Comment


                        • #27
                          Asa ar trebui.
                          la mine a cazut singur,.
                          daca te uiti pe margine o sa vezi canalul pe care e lipit,

                          Comment


                          • #28
                            Am tras de el in toate directiile, nu se misca. Am descoperit altceva, condens in portbagajul mic, cel unde ar trebui sa fie rezerva. Deci problema se complica.
                            Si pentru ca azi face si ea un anisor (de cand e la mine ) i-am luat papuci noi: dunlop sport maxx, nivel zgomot 68dB, cred ca sunt printre cele mai silentioase gume de 19".

                            Comment


                            • #29
                              Gata, mi-am facut curaj si am montat navigatia. A mers repede multumita tutorialului facut de AdrianFK2, maine ii pun si camera de marsarier. Se misca ok, se aude parca mai bine decat hu original, o sa o probez maine cu niste flac uri.

                              Click image for larger version

Name:	P_20161108_144129.jpg
Views:	1
Size:	23.5 KB
ID:	723170

                              Comment


                              • #30
                                Foarte tare! Arata bine Cat imi doresc si eu sa pun waze pe navigatie ca sa nu mai stau cu telefonu in gurile de ventilatie
                                ex-FN2 owner
                                Loved it every second!

                                Comment

                                Working...
                                X