BizaRRe: '08 Honda Civic TYPE-R GT, Electric Lime Green

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• NoOtherDay
    replied
    Originally posted by BizaRRe View Post
    Nu o mai vand, imi place prea mult masina si nici nu s-a aratat vreun doritor serios.
    Like !

Leave a comment:

• BizaRRe
    replied
    Nu o mai vand, imi place prea mult masina si nici nu s-a aratat vreun doritor serios.

Leave a comment:

• iAmRuSu
    replied
    Pai o mai vinzi sau nu? )
    Poza aia e photoshop domne!

Sent from my Absolut bottle.

Leave a comment:

• BizaRRe
    replied
    Si ultima poza inainte de a trage din nou pe dreapta. Anul trecut a primit ulei Motul 300V, filtru si un cap de planetara nou. Nu i-am montat setul Eibach-pro pentru ca ma gandesc si la un set de amortizoare noi si nu am vrut sa o duc in service de doua ori. Anul trecut si ianuarie anul acesta am mers aproximativ 2000 de km cu ea, ultimul drum serios a fost ieri 400 de km dus -intors pana la Rm. Valcea si s-a comportat exemplar. Daca totul va merge cum trebuie, anul acesta va primi niste lucrari radicale.

Leave a comment:

• NoOtherDay
    replied
    Salut! Ai avut norocul sa o vezi curata, multumesc! Pe emblema din spate este aceeasi folie ca si pe stopuri, iar knob-ul l-am luat de pe ebay, de la un utilizator BKR, nu mai stiu cat am platit....
    Multumesc de raspuns, printre primele investitii dupa ce schimb toate "zamurile" din ea , voi infolia si eu haionul / stopurile/ acel plastic si inca ma mai gandesc la faruri sa le fac putin mai inchise [mai trebuie deocamdata sa ma interesez daca este legal sau poate deveni legal]

Originally posted by iAmRuSu View Post
    Am vazut pe aliexpress nuci de genul.
    Multumesc de raspuns, deja am comandat singura diferenta va fi pe rosu

Leave a comment:

• BizaRRe
    replied
    Salut! Ai avut norocul sa o vezi curata, multumesc! Pe emblema din spate este aceeasi folie ca si pe stopuri, iar knob-ul l-am luat de pe ebay, de la un utilizator BKR, nu mai stiu cat am platit....

Leave a comment:

• iAmRuSu
    replied
    Am vazut pe aliexpress nuci de genul.
    @BizaRRe Ti-am vazut masina pe 30 decembrie in parcare la Kaufland-ul din Campina. Live e spectacol culoarea.

Leave a comment:

• NoOtherDay
    replied
    Cateva foto inainte de ploaie

Salut, in poza de mai sus , am inteles ca ai infoliat stopurile cu 40% dar pe acel plastic unde este si "H" cu cat % a fost infoliat?
    Imi poti te rog spune si de unde ai achizitionat acel knob de carbon si la ce pret?

P.s- foarte frumoasa masina sa te bucuri de ea!

Leave a comment:

• iAmRuSu
    replied
    Aici:
    https://www.olx.ro/oferta/honda-civi...r-ID7BiQq.html

Leave a comment:

• BlackMagic
    replied
    Unde e anunțul?

Leave a comment:

• BizaRRe
    replied
    In sfarsit am gasit timp sa mai pun ceva nou aici. Intre timp masina am pus-o la vanzare, nu vreau sa ma despart de ea, dar daca voi gasi pe cineva pasionat, o voi da. Principalul motiv este ca sunt mai mult plecat si nu am cand sa merg sau sa fac ceea ce as vrea cu ea. Pana atunci va fi la fel de intretinuta si voi investi in continuare in ea. Deja cadourile de Craciun le-a primit. Daca cineva stie de unde as putea comanda niste piulite pentru roti, gen JDM sa imi lase un link. Craciun fericit tuturor!

Leave a comment:

• BizaRRe
    replied
    Multumesc pt raspunsuri!

Leave a comment:

• Spoon
    replied
    superplasticele alea de pe aripile fata sunt prinse cu niste cleme de plastic; exact in locul ala va atinge(doar la hopuri mari, nicidecum la plimbari prin oras) daca iesi mai mult de 7,5j et45; pe spate merge si 8j et35, ar fi mers si pe fata daca nu erau clipsurile alea

Last edited by Spoon; 25-05-16, 19:53.

Leave a comment:

• dragostan
    replied
    Cu cat ET-ul e mai mic, jantele ies mai mult inafara caroseriei, nu invers. Deci sanse sa iti atinga sunt mai mari la ET40, decat la ET45 sau 48.

Leave a comment:

• BizaRRe
    replied
    In toamna voi monta kitul Eibach pro. Vreau sa schimb si jantele, dar am nevoie de parerea voastra: Merg montate Sparco Asseto ET 45 sau trebuie sa ma orientez la ceva ET 40? Am o oferta foarte buna la jante ET 48, dar banuiesc ca nu este cazul. Multumesc si astept niste raspunsuri

Leave a comment:

Working...
X