BizaRRe: '08 Honda Civic TYPE-R GT, Electric Lime Green

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Daca tot dai un ban da un ban pe ceva frumos si care sa fie si umpic mai usor decat oem,castigi la consum si acceleratie . App daca nu e cu suparare ce buget ai pt un set de jante?
    sigpic

    Comment


    • #32
      Originally posted by M4R1U5 View Post
      Daca tot dai un ban da un ban pe ceva frumos si care sa fie si umpic mai usor decat oem,castigi la consum si acceleratie . App daca nu e cu suparare ce buget ai pt un set de jante?
      Normal ca iau ceva frumos, imi placeau cele de la Keskin pentru ca erau in ton cu exteriorul masinii.Bugetul este undeva la 800-1000 de euro.

      Comment


      • #33
        Au inceput sa ajunga la destinatie cateva dintre bunatatile comandate

        Comment


        • #34
          Pentru a evita riscurile cauzate de caderile de grindina, frecvente in perioada asta, am achizitionat o husa speciala, impermeabila si cu o protectie de 5 mm . Este fabricata de Lampa, pt cei interesati si se prezinta asa:

          Comment


          • #35
            De unde ai luat-o si cat costa? Cum e materialul la interior? Ai un link al produsului?
            Multumesc!
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #36
              Am luat-o de la un magazin din Italia. Este un prdus calitativ, interiorul este plusat pentru a proteja vopseaua. Pretul este 150 de euro. Modelele sunt disponibile si pe ebay.it. Cei de la care am luat eu nu expediaza international. Iti trimit un link in cursul zilei de azi, momentan nu reusesc sa accesez ebay-ul

              Comment


              • #37
                Alte cateva bunatati mi-au ajuns astazi: MTEC grooved and drilled- discuri de frana, Mugen carbon mirror cover si un set nou de covoare originale


                Comment


                • #38
                  Astazi am achizitionat un set integral de placute de frana Yellowstuff. Ramane sa mai gasesc un set de furtune metalice la un pret bun si pot spune ca sistemul de franare este complet.

                  Comment


                  • #39
                    MTEC+ Yellowstuff= Love

                    Comment


                    • #40
                      Upgrade....

                      Comment


                      • #41



                        Cam asta ar fi masina in stadiul actual. Ce s-a schimbat la ea din martie de cand am cumparat-o:
                        Interior: detailing, nuca schimbator din carbon Mugen, capac oglinda retrovizare din carbon Mugen, presuri de vara noi originale, presuri de iarna
                        Exterior: folie pe luneta si geamurile laterale spate, vopsit jante electrostatic, colantare cu folie luxury Arlon in electric lime green
                        Performanta: discuri MTEC, placute Yellowstuff, furtune metalice Wizzmoto, lichid de frana Motul300V, bineinteles revizia generala ulei Motul+filtre.

                        Proiecte:
                        Interior: diverse piese din carbon si tapitare integrala cu Alcantara
                        Exterior: diverse accesorii de carbon, poate si un GP pack daca gasesc ceva avantajos la pret, un set de jante mult mai usoare
                        Performanta: amortizoare noi

                        Comment


                        • #42
                          Nu e rau deloc. Bravo. Acum arata ca o lamaie ).
                          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                          Comment


                          • #43
                            Poate bate lumina ciudat sau e de la efectele din vopsea, dar imi pare mai mult lemon decat lime.

                            Si o zic pentru ca sunt fan Electric Lime si nu hater Oricum imi place vopseaua.

                            Asta e pt mine Electric Lime green:

                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Excelent arata! Si-ai putut-o urca la Poiana Stanii?
                              "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by ticker View Post
                                Poate bate lumina ciudat sau e de la efectele din vopsea, dar imi pare mai mult lemon decat lime.

                                Si o zic pentru ca sunt fan Electric Lime si nu hater Oricum imi place vopseaua.

                                Asta e pt mine Electric Lime green:
                                Intr-adevar nuanta variaza in functie de lumina. La soare bate spre galben, iar seara este chiar verde. Oricum nu se apropie de cea din poza. Aveau si asa ceva, insa se numea Toxic green.

                                Originally posted by Io si Ea View Post
                                Excelent arata! Si-ai putut-o urca la Poiana Stanii?
                                Multumesc. A fost prima data pe traseul spre Cota, dar am renuntat repede.

                                Comment

                                Working...
                                X