LYN: '10 Honda Civic TYPE-R, Championship White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Si eu recomand cel custom...arata mult mai bine si mai calitativ. Spune NU OEM

    Comment


    • #62
      Scuze de offtopic, dar stiti cumva unde as putea imbraca volanul in piele la Accord ?
      Mi s-a cam decojit si ma gandeam la alternativa asta .

      Multumesc
      '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

      Comment


      • #63
        Unde am facut si noi mansonul de la schimbator. Fac orice din piele baietii. E undeva pe Iuliu Maniu, pe langa Autogara Militari. Vezi pe threadul meu de la TypeR ca am scris denumirea, site-ul etc. ca nu le mai retin acum.
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • #64
          Probabil aici: http://www.pieleauto.ro/contact.php

          Comment


          • #65
            Stie careva cum scot avertizarea de la alarma tot timpul cand blochez/deblochez masina? Din cate vad am si un led pe bord langa stalp, o fi alarma de fabrica? Nu am nici o telecomanda de alarma, doar cheia oem.
            Ex:Civic Type S FN1 '08
            Civic Type R FN2 '10

            Comment


            • #66
              Alarma din fabrică n-are confirmare sonoră la armare/dezarmare.

              Comment


              • #67
                Am si eu la fel, e aftermarket nu e cea de fabrica. La cea de fabrica ai un led rosu in bord care clipeste.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                '17 Civic TypeR FK8 Championship White
                '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
                ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
                ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

                Comment


                • #68
                  Pai stiu ca cele aftermarket au o telecomanda, cum pot scoate acel sunet cand blochez/delochez masina?
                  Ex:Civic Type S FN1 '08
                  Civic Type R FN2 '10

                  Comment


                  • #69
                    Eu am aftermarketul tot pe cheia originala, nu am telecomanda in plus. Alarma a fost instalata la Asko, stiu ca e aftermarket.
                    Nu stiu cum se scoate avertizarea sonora ca nu am intrebat, doar m-a batut si pe mine gandul daca sa o scot.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    '17 Civic TypeR FK8 Championship White
                    '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
                    ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
                    ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by LYN View Post
                      Pai stiu ca cele aftermarket au o telecomanda
                      Nu neapărat. În orice caz, trebuie aflat întâi ce marcă/model a fost montat, și abia apoi dacă/cum se poate dezactiva confirmarea sonoră la armare/dezarmare.

                      Comment


                      • #71
                        Daca alarma e Viper, cred ca poti sa rezolvi la Falcon. Viper-urile sunt programabile destul de mult, atat din interfata user-ului, dar si mai mult (operatii nerealizabile din interfata in mod normal) cu un tool HW&SW dedicat.
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • #72
                          Poti incerca urmatorul lucru: armare-dezarmare-armare-dezarmare...si tot asa de vreo 4-5 ori, una dupa alta, fara pauza. Eu cel putin asa am reusit din gresala sa scot sunetul de avertizare la o alarma Ungo, care din cate stiu eu este ceva entry level de la Viper. Merita sa incerci. Bafta!

                          Comment


                          • #73
                            Sau o akta varianta temporara, poti durectiona surena in jos s se aude mult mai incet...
                            E posibil sa fie o alarma Maat.
                            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                            Comment


                            • #74
                              Pentru cei care folosesc ulei Redline la FN2, ce imi recomandati 0w40 sau 5w40?
                              Ex:Civic Type S FN1 '08
                              Civic Type R FN2 '10

                              Comment


                              • #75
                                A incercat cineva 5w30 la redline? as vrea sa cumpar zilele astea uleiul si nu sunt hotarat intre 5w30 si 0w40 Redline
                                Ex:Civic Type S FN1 '08
                                Civic Type R FN2 '10

                                Comment

                                Working...
                                X