LYN: '10 Honda Civic TYPE-R, Championship White

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by IB View Post
    Cu cat are mai mult molibden in el un ulei, cu atat sunt mai mari sansele sa-l pape.
    se aplica si la Liqui Moly MoS ?

Comment

Eu vorbeam strict de uleiuri cu baze naturale sintetice. Nu cunosc informatii despre aditivii de uleiuri.

Comment

Eu vorbeam strict de uleiuri cu baze naturale sintetice. Nu cunosc informatii despre aditivii de uleiuri.
        ma refeream la 10w40-ul pe care personal il folosesc, si nu am ajuns la concluzia ca daca are mai mult molibden, inseamna ca il consuma mai mult !

Comment

10W40-ul asta despre care spui, este sintetic natural?

Ai folosit si ulei gr III in motorul tau si l-ai comparat cu uleiul de mai sus, iar consumul de ulei nu a fost influentat de aceasta ipoteza?

Comment

10W40-ul asta despre care spui, este sintetic natural?

Ai folosit si ulei gr III in motorul tau si l-ai comparat cu uleiul de mai sus, iar consumul de ulei nu a fost influentat de aceasta ipoteza?
            cand faci o afirmatie incearca sa o legi de ceva ca omul sa stie exact la ce te referi, altminteri eu o pot lua ca pe o generalizare

nu inteleg denumirea de sintetic natural, doar sintetic si hydrocracked !
            prin definitie ceva sintetic nu poate fi natural.

nu a fost nevoie sa folosesc altceva din moment ce uleiul de mai sus se potriveste perfect cu uzul care-l primeste masina !

Comment

Adevarul e ca nici ala de masline nu mai e ce-a fost.

Deci acum folosesti un anume LM, care desi are o cantitate mai mare de moly, consumul de ulei este la fel. Sper ca am inteles corect.

Repet: cu ce alt produs sau tip de ulei l-ai comparat?

Comment

Adevarul e ca nici ala de masline nu mai e ce-a fost.

Deci acum folosesti un anume LM, care desi are o cantitate mai mare de moly, consumul de ulei este la fel. Sper ca am inteles corect.

Repet: cu ce alt produs sau tip de ulei l-ai comparat?
                depinde de unde il iei pe ala de masline

consumul este 0 sau la fel ca si cu un Gulf 10w40 ce l-am tinut cca 3000km, il pusesem ca nu am gasit MoS-ul .

Comment

Cam putin 3000 km...

Comment

Cateva poze cu colegii din Iasi
                    Click image for larger version

Name:	image (7).jpg
Views:	1
Size:	46.4 KB
ID:	718036Click image for larger version

Name:	image (8).jpg
Size:	53.9 KB
ID:	718037Click image for larger version

Name:	photo (2).jpg
Size:	75.5 KB
ID:	718038
                    Ex:Civic Type S FN1 '08
                    Civic Type R FN2 '10

Comment

• Ieri am montat cai-ul CPL, sunt placut impresionat de sunet, suna mult mai tare ca Injenul de pe fosta masina!
                      LYN
                      Senior Member
                      Last edited by LYN; 22-05-14, 00:32.
                      Civic Type R FN2 '10

Comment

• Are cineva de vanzare emblema Type R OEM pentru grila din fata?
                        Civic Type R FN2 '10

Comment

• Salutare! Ctr-ul meu a implinit un an de cand este la mine si a venit timpul sa ii schimb si anvelopele, insa nu stiu ce sa aleg intre Michelin PS2 si PSS, voi ce ziceti?
                          Civic Type R FN2 '10

Comment

• Ce parere ai GY sau Dunlop. Analizeaza ofertele de pe compari.

Comment

• In urma 6 luni am avut aceeasi dilema ca si tine: ce sa aleg intre PS2 si PSS. Si pana la urma am optat pentru...Potenzele cu care vine masina stock
                              Acum depinde de tine ce faci cu masina. Daca te duci pe circuit, daca mergi cu ea mai mult in oras sau mai mult afara, daca o ai doar ca masina de week-end, etc.
                              Mie mi-a convenit la Bridgestone-uri ca au ranforsare laterala zdravana si protejeaza foarte bine jantele la denivelari (in 4 ani nu am strambat nicio janta, desi am mers destul de mult in oras). Si desi nu sunt cine stie ce anvelope dpdv al aderentei, pentru utilizare zilnica mi se par suficiente.
                              Not so bored owner of the last FN2 in Romania

Comment

• @harris - Ma gandeam doar la Michelin.
                                @Brainiac - Mai mult prin oras merg cu ea.
                                M-am hotarat pe PSS, acum nu stiu daca sa iau normale sau XL ?
                                Civic Type R FN2 '10

Comment

Working...
                                X