FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am senzatia ca sunt mai mult o solutie budget....
    ex-FN2 owner
    Loved it every second!

    Comment


    • Daca nu ma insel, dupa 2 experiente nasoale cu Tarox, Tom a pus pe EP3 DBA Gold si erau extra marfa!
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • Si o caruta de bani bineinteles pentru Tarox. Eu mi-am comandat acum pentru VTI niste discuri de la zimmerman. Chiar nu merita sa dau 300-400 euro pe o pereche de discuri daca sistemul de franare (etrier + pompa) este slab.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • Da ... Tarox sunt scumpicele bine (ma refer la F2000)
          Ideal ar fi fost un BBK.
          Eu am intrebat ... sa raman pe OEM sau sa iau ceva aftermarket (DBA, Tarox, Stoptech etc). Pentru ca de schimbat ... tot trebuie sa le schimb
          ex-FN2 owner
          Loved it every second!

          Comment


          • Mergi pe OEM daca gasesti ieftin daca nu incearca ceva de la Zimmerman. Daca nu ma insel OEM este ATE.
            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

            Comment


            • @Fanatic: Parerea mea, afla intai preturile pentru diferite discuri de frana care incap pe etrierele originale (sa nu schimbi tot) si pune-le aici. Abia apoi ai obtine niste pareri consistente. Inclusiv discurile OEM ar fi interesant de aflat cat costa.

              Altfel vorbim sa ne aflam in treaba. Iti dai seama ca DBA, BBK sunt probabil ceva mai bune (nu foarte dat fiind ca etrierul si pompa raman aceleasi), dar daca pretul e foarte mare, nu are niciun sens.
              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

              Comment


              • Doc, la mine zimmerman au venit gata ovalizate adica tremura rau volanul; acum dupa ceva maltratari nu se mai simte asa rau. Chiar sunt curios daca o sa fie ok la tine.

                De discurile Tarox eu sunt foarte multumit, desi interiorul a ramas rosu-caramiziu de la cat de incinse au fost, suprafata de franare nu are nici o fisura.
                Civic K20 Black Pearl
                Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
                Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

                CRX delSol ESi Black
                <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

                Comment


                • Daca vin ovalizate ii dau cu ele in cap lui nick.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • Dupa ce aflu preturile pentru DBA si OEM le postez pe toate
                    ex-FN2 owner
                    Loved it every second!

                    Comment


                    • Planul meu de a face 500+ km cu un plin in Bucuresti se pare ca este sortit esecului. De cand a venit frigul si cu el s-au intors toti din concediu nu prea mai merge.
                      Initial ma apropiam de 550 km ... acum estimarea este de 490 (din care am facut 350)...
                      Sa vedem
                      ex-FN2 owner
                      Loved it every second!

                      Comment


                      • Eu zic sa ii pui motor de 1.4 si sa o vopsesti portocalie, daca te preocupa atat de mult consumul.

                        BTW, cat ai tu rezervorul?
                        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                        Comment


                        • 50L....
                          www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

                          Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

                          EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                          Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

                          Comment


                          • Si eu ma gandeam ca am gresit masina pe care sa incerc ... dar naiba ... pana apare Mitsu ala electric mai incerc pe CTR
                            ex-FN2 owner
                            Loved it every second!

                            Comment


                            • Si nu m-am lasat pana nu am reusit ... desigur cu injuraturile de rigoare din partea celorlalti participanti la trafic

                              ex-FN2 owner
                              Loved it every second!

                              Comment


                              • O sa ajungi departe in viata
                                Rog stergerea contului!

                                Comment

                                Working...
                                X