FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Fanatic
    replied
    Dupa ce aflu preturile pentru DBA si OEM le postez pe toate

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Daca vin ovalizate ii dau cu ele in cap lui nick.

Leave a comment:

• galileo
    replied
    Doc, la mine zimmerman au venit gata ovalizate adica tremura rau volanul; acum dupa ceva maltratari nu se mai simte asa rau. Chiar sunt curios daca o sa fie ok la tine.

De discurile Tarox eu sunt foarte multumit, desi interiorul a ramas rosu-caramiziu de la cat de incinse au fost, suprafata de franare nu are nici o fisura.

Leave a comment:

• Xander
    replied
    @Fanatic: Parerea mea, afla intai preturile pentru diferite discuri de frana care incap pe etrierele originale (sa nu schimbi tot) si pune-le aici. Abia apoi ai obtine niste pareri consistente. Inclusiv discurile OEM ar fi interesant de aflat cat costa.

Altfel vorbim sa ne aflam in treaba. Iti dai seama ca DBA, BBK sunt probabil ceva mai bune (nu foarte dat fiind ca etrierul si pompa raman aceleasi), dar daca pretul e foarte mare, nu are niciun sens.

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Mergi pe OEM daca gasesti ieftin daca nu incearca ceva de la Zimmerman. Daca nu ma insel OEM este ATE.

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Da ... Tarox sunt scumpicele bine (ma refer la F2000)
    Ideal ar fi fost un BBK.
    Eu am intrebat ... sa raman pe OEM sau sa iau ceva aftermarket (DBA, Tarox, Stoptech etc). Pentru ca de schimbat ... tot trebuie sa le schimb

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Si o caruta de bani bineinteles pentru Tarox. Eu mi-am comandat acum pentru VTI niste discuri de la zimmerman. Chiar nu merita sa dau 300-400 euro pe o pereche de discuri daca sistemul de franare (etrier + pompa) este slab.

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Daca nu ma insel, dupa 2 experiente nasoale cu Tarox, Tom a pus pe EP3 DBA Gold si erau extra marfa!

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Si eu am senzatia ca sunt mai mult o solutie budget....

Leave a comment:

• Den1GRator
    replied
    De EBC eu m-as cam feri, am impresia ca nu sunt foarte bune.

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Am uitat de DBA si EBC.
    Incerc sa vad ce preturi sunt si pentru astea.

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Sunt de vanzare si pe forum.

Leave a comment:

• Run
    replied
    imi iau si eu o pereche de "brembo" modelul ala

Leave a comment:

• strumfuadi
    replied
    Habar nu aveti voi, dar tot Brembo sunt cei mai tari. Si nici nu sunt scumpe!

Leave a comment:

• Den1GRator
    replied
    Pai insemna ca ar merge StopTech-urile astea, nu mai par chiar asa de scumpe .

Leave a comment:

Working...
X