FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• strumfuadi
    replied
    Important e ca se poate scoate consum frumusel cu multa grija, Titan-Militari si retur (25km) am scos un consum de 8.7%. Greu de scos un asemenea consum chiar si cu un Clio 1.4, de exemplu..

Offtopic (lol), voua va trosneste ceva pe la amortizoare, din cand in cand (suspectez flansele)?

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Pe vremuri cu un plin nu faceam nici 300km
    M-am ambitionat sa conduc mai incet ... si din ambitie in ambitie ... am ajuns sa fac 500km.
    Ce-i drept, nu cred ca as mai rezista la inca 1 plin in ritmul asta. Eram mai atent la afisajul ala (consum mediu, consum estimat pana la plin) decat la condus efectiv.

Leave a comment:

• [g]
    replied
    Daca mai mergi asa o sa-ti cada turbina si o sa plangi dupa aia...
    Ti-ai facut cip de consum? Ti-ai pus o caramida sub pedala? Eu cu ~40L merg cam pana in 350km [pe ora]...

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Pai da ... Bucuresti 100%
    In timpul saptamanii 8 dimineata si 18-19 seara.

Leave a comment:

• strumfuadi
    replied
    Situatia de mai sus (poza) este valabila pentru Bucuresti? Ieri sub zero ala imi arata 507km parcursi, insa au fost facuti pana la Constanta si inapoi pe cruise control la 140 iar in rest alergata 100-140/h + Bucuresti vreo 60km..

Leave a comment:

• CTRnovice
    replied
    Originally posted by Fanatic View Post
    Depinde ... acum mai erau 1.5l in rezervor, deci mai faceam vreo 15km.
    Au fost dati cand am facut si 40km
    Deci te plictisesti maxim!!! ))

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Depinde ... acum mai erau 1.5l in rezervor, deci mai faceam vreo 15km.
    Au fost dati cand am facut si 40km

Leave a comment:

• Den1GRator
    replied
    Merge chiar si mai mult de 30 daca mergi la consum .

Leave a comment:

• TypeRRR
    replied
    [QUOTE=Fanatic;363303]Si nu m-am lasat pana nu am reusit ... desigur cu injuraturile de rigoare din partea celorlalti participanti la trafic

Apropo,cam cati km mai merge dupa ce ajunge pe O?
    Eu am mers vreo 5 km in medie pana in benzinarii de mai multe ori,unii spuneau ca ar merge vreo 20-30,dar nu am facut niciodata testul

Leave a comment:

• maverick1508
    replied
    O sa ajungi departe in viata

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Si nu m-am lasat pana nu am reusit ... desigur cu injuraturile de rigoare din partea celorlalti participanti la trafic

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Si eu ma gandeam ca am gresit masina pe care sa incerc ... dar naiba ... pana apare Mitsu ala electric mai incerc pe CTR

Leave a comment:

• Shadow
    replied
    50L....

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Eu zic sa ii pui motor de 1.4 si sa o vopsesti portocalie, daca te preocupa atat de mult consumul.

BTW, cat ai tu rezervorul?

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Planul meu de a face 500+ km cu un plin in Bucuresti se pare ca este sortit esecului. De cand a venit frigul si cu el s-au intors toti din concediu nu prea mai merge.
    Initial ma apropiam de 550 km ... acum estimarea este de 490 (din care am facut 350)...
    Sa vedem

Leave a comment:

Working...
X