yobit yobit.net hitbtc digifinex fal baktır
FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red - Hondafan

FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• strumfuadi
    replied
    Pai.. ask "zi tehnişănz" de la service, ei sigur trebuie sa aiba habar de asa ceva. Dar daca clima functioneaza ca si inainte eu nu m'as deranja prea tare..

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Pai aia ma intreb si eu ... ca altfel nu m-as deranja sa-l schimb

Leave a comment:

• strumfuadi
    replied
    Sunt curios daca clima ia in calcul si acest senzor, sau doar cel de temperatura din interior de langa cheia de contact si cel de radiatii UV de pe bord. Ca daca e doar pentru ce afiseaza in bord acolo micut, cred ca m'am uitat acolo de cateva ori in 1.5 ani..

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Trebuie sa dau bara jos pentru a ajunge la el .... si daca ajung acolo ... mai bine il schimb cu totul

Leave a comment:

• strumfuadi
    replied
    Banuiesc ca e un senzor rezistiv. Asa ca citirea e alterata fie de decalibrarea senzorului in sine, fie de niste fire corodate pe traseu, prin mufe, probabil. Verifica intai traseul firelor (desfaci mufele le dai cu WD40 si le "plimbi" putin), iar daca nu si nu, posibil sa fie senzorul in sine.

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Nu prea mai folosesc eu asa mult masina dar in WE asta am iesit cu ea. Si iar vechea problema cu senzorul de temperatura. Afara probabil erau 35-40 grade si el imi arata 23 grade.
    Exista vreo solutie inafara celei de a-l inlocui cu totul si gata?

Leave a comment:

• strumfuadi
    replied
    Pai Aspad sunt pe str. Zeletin... Vezi si tu pe la contact pe acolo...

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Multam
    Dar unde le pot gasi offline? Nu am nevoie ... dar ca sa stiu si eu pe viitor .
    La OBI si la Rompetrol, Petrom, OMV, Lukoil, MOL sigur nu au

Leave a comment:

• strumfuadi
    replied
    @Fanatic: ai nevoie de bec cu codul W21W.

Leave a comment:

• 200CTR
    replied
    Poti sa incerci in hypermarket-uri ,dar acolo se cam vand la set de becuri (30-40 setul) cu diverse becuri de schimb. Sau la Norauto langa Carrefour Militari.Au diverse maruntisuri pe acolo.

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Ca fact divers: unde gasesc si eu un bec pentru stopul de ceata (12v si 21W)? Mi s-a parut ca nu mai merge (desi intr-un final a mes) si m-am dus la o gramada de benzinarii. Nici unii nu aveau... doar d-ala de semnalizare care mai are si "mufa" diferita

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    Corect... Ar merita ceva japan si eu zis sa mai astepti un pic ca vad ca au tot inceput sa scoata tunerii japonezi piese ptr fn2.

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Oricum mai mult de 20mm nici nu iau in calcul sa o cobor (si astia 20mm doar pt ca mai toti productorii il considera as given).

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    @fanatic, eu am si arcuri eibach puse care coboara garda "cica" cu 25mm, Type R stock e mai jos decat 5d cu 15mm, deci 20mm ar veni intre ele, ceea ce cred ca e ok dp meu de vedere. Oricum exista varianta h&r care cobora parca si mai mult, ceea ce mi se pare f mult ptr strazile noastre, spre exemplu sunt denivelari in asfalt in care intru doar cu o roata si ating cu fusta fata(chiar mi s-a intamplat recent).

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Nu sunt eu asa convins de Tein, dar o sa explorez posibilitatea....

@Den1GRator: Alea Monoflex la ce pret erau?

Plus ca asa cum zicea fetherw80 aici, mi-ar placea ca noua suspensie sa nu coboare masina cu cei minim 20mm pe care ii mentioneaza cam toti producatorii ... desi stiu ca este aproape imposibil. Romania sux

Leave a comment:

Working...
X