FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• mitrasca
    replied
    Pai si care e cauza...ce se intampla?Am observat si eu ca intr-un loc face o curba mai stransa decat ar fi normal si ca furtunele nu mai culiseaza pe suportul de la rotile fata

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Am mai auzit si eu de problema asta cu furtunasele Goodridge. Poate au nevoie de mentenanta mai des decat cele OEM. Oricum senzatia nasoala sa ramai fara frana pe strada, atunci cand ai nevoie de ea. Eu am trecut printre oameni la o trecere de pietoni.

Leave a comment:

• mitrasca
    replied
    Din ce punct ti s-a rupt?Si eu am puse furtunasele de la Goodridge de vreo 2 ani dar nu am avut probleme...le inspectez de fiecare data cand schimb rotile si nu mi s-a parut nimic dubios.

Leave a comment:

• octi_b
    replied
    Si, in plus, circuitul de frana nu este dublat? adica, ok, pierzi presiune la un furtunas, dar parca iti raman doua roti pe care sa se faca franarea (parca sunt in diagonala).

Leave a comment:

• KMR
    replied
    S-a rupt așa de nebun? N-a frecat nicăieri, etc?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Am fost astazi la Asko pentru a inlocui placutele si discurile spate. In timpul testului de frane, pedala s-a dus la fund. Furtunasul de frana de la roata dreapta fata se rupsese (nu complet) si pierdea lichid.
    Pentru cei care nu stiu ... acum 2 ani am pus furtunase metalice de la Goodridge.
    Asadar, aviz amatorilor ... uneori poate e mai bine sa ramai pe stock.
    Norocul meu a fost ca s-a intamplat in service si nu pe strada, ca eu nu prea conduc batraneste si ma tem ca ar fi fost un "drum cu sens unic"....

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Multumesc
    Ma gandeam ieri ce se intampla daca fac milionu .... unde-mi afiseaza
    Dar am realizat ca in ritmu asta nu apuc eu varsta necesara ca sa fac milionu

Leave a comment:

• Punk
    replied
    Ha ha! Mulți īnainte! Eu am o fixație īn a mă uita la acul de la rezervor cānd văd o poză cu bordul. La tine nu se vede prea bine.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Preambul

Wait for it .... Ta daaa

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Am gasit la un magazin de piese auto de pe Sos. Colentina. Norocul meu ca era deschis duminica. Am luat 2 ca sa nu mai caut ca disperatul si pe viitor

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Asa e, maine e activitate maxima in Vitan !!

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    La narva comanda minima e de 50 ron si un bec d-ala e 10 ron.
    Ma rog... o sa iau luni de la vreun magazin de piese. Sau o sa caut maine prin targ

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Vezi la www.narvaromania.ro sau la www.philips-shop.ro.
    Last edited by WillyCR-VFAN; 12-11-11, 18:51.

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Este imposibil aproape sa gasesti un bec W21/5W ..... m-am invartit acum 2h dupa un amarat de bec pt frana/pozitie.
    O sa incerc si maine.

Leave a comment:

• strumfuadi
    replied
    Pai.. ask "zi tehnişănz" de la service, ei sigur trebuie sa aiba habar de asa ceva. Dar daca clima functioneaza ca si inainte eu nu m'as deranja prea tare..

Leave a comment:

Working...
X