yobit yobit.net hitbtc digifinex fal baktır
FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red - Hondafan

FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Aveam si eu la vanzare furtunasele oem..din cate stiu se potrivesc si la fn..daca ai nevoie dai un pm

Comment

• Originally posted by CTRnovice View Post
      am cautat acasa furtunasele vechi si nu le-am gasit...mai am un loc unde tre sa caut si daca le gasesc te sun; nasoala rau faza cu ruperea....sunt alea pe care le-am luat impreuna de la racing nick, nu? (parca asa tin minte)
      Alea sunt ....
      Au comandat cei de la Asko unele noi (stock). Ma intorc la OEM.
      Mi-au raspuns si cei de la Goodridge si o sa le trimit poze....
      ex-FN2 owner
      Loved it every second!

Comment

• Azi am fost la Asko sa schimb uleiul si cat timp masina era pe elevator baiatul s-a uitat si la furtunasele de frana Goodridge, vechi de 3 ani, uite aici am gasit postul cand colegul CTRnovice le-a instalat pe masina: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post399775
        Furtunasul de la roata stanga fata e varza - invelisul exterior metalic arata "desfacut", ca si cum ar fi fost taiat de jur imprejur si ies fire din el. Pe drumul spre casa am folosit frana de motor la maxim, cei de la Asko m-au avertizat sa nu franez puternic si sa schimb furtunasul ASAP, ca pot ramane fara frane. Nu aveau pe stoc furtunase OEM, ca le-as fi schimbat atunci.
        Acum nici nu stiu ce sa mai fac, daca sa iau tot din astea sau din cele originale...
        2008 Honda Civic Type-R Mugenized

Comment

• Fanatic ce ți-au răspuns cei de la Goodridge?
          K24Reflash

Comment

• Unde anume pe traseul furtunului a cedat sertizarea?Ai facut cumva poze?

Originally posted by WeaselMan View Post
            Azi am fost la Asko sa schimb uleiul si cat timp masina era pe elevator baiatul s-a uitat si la furtunasele de frana Goodridge, vechi de 3 ani, uite aici am gasit postul cand colegul CTRnovice le-a instalat pe masina: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post399775
            Furtunasul de la roata stanga fata e varza - invelisul exterior metalic arata "desfacut", ca si cum ar fi fost taiat de jur imprejur si ies fire din el. Pe drumul spre casa am folosit frana de motor la maxim, cei de la Asko m-au avertizat sa nu franez puternic si sa schimb furtunasul ASAP, ca pot ramane fara frane. Nu aveau pe stoc furtunase OEM, ca le-as fi schimbat atunci.
            Acum nici nu stiu ce sa mai fac, daca sa iau tot din astea sau din cele originale...

Comment

• E dubios si inadmisibil. Au cedat toate sau doar unul?
              Eu la motor am de 2 ani HEL si arata ca noi. Daca as pune si la masina tot HEL as lua.
              sigpic

HONDA - THE POWER OF DREAMS
              Honda Civic Type-R FN2

Comment

• Problema cu furtunasul este la roata fata stanga, restul sunt ok. Atasez poze:
                Click image for larger version

Name:	IMG_20140529_112339.jpg
Views:	1
Size:	84.3 KB
ID:	718075Click image for larger version

Name:	IMG_20140529_112336.jpg
Size:	84.7 KB
ID:	718076Click image for larger version

Name:	IMG_20140529_112322.jpg
Size:	87.1 KB
ID:	718077

Si un filmulet, desi se vede mai bine in poze:
                http://weasel.ro/poze/civic/brakeLines.mp4

Poze la rezolutia maxima:
                http://weasel.ro/poze/civic/brakeLines1.jpg
                http://weasel.ro/poze/civic/brakeLines2.jpg
                http://weasel.ro/poze/civic/brakeLines3.jpg

Ar trebui mutate posturile legate de acest subiect intr-un topic nou, ca sa nu mai poluam topicul lui Fanatic.

Le voi scrie si eu la cei de la Goodridge, voi posta raspunsul lor, daca il primesc...
                Last edited by WeaselMan; 29-05-14, 15:34.

Comment

• Furtunasele mele au o protectie de silicon/cauciuc transparenta peste sertizare.Poate modelul asta a avut niste probleme.Eu cel putin sunt ingrijorat de postarile voastre...pentru ca e nasol sa ramai fara frana....daca esti prin serpentine si mori naibii...
                  In fine...o sa verific si eu furtunasele si o sa le fac niste poze.Sunt curios ce raspund cei de la Goodridge

Comment

• Am pus si pozele cu furtunasele mele. Cei de la Goodridge au raspuns si pareau ingrijorati. Le-am trimis furtunasele mele sa le analizeze.

@strumfuadi: si eu la motor am tot Goodridge. Sa speram ca rezista mai bine

Click image for larger version

Name:	IMAG0534.jpg
Size:	43.4 KB
ID:	718088Click image for larger version

Name:	IMAG0535.jpg
Size:	48.8 KB
ID:	718089Click image for larger version

Name:	IMAG0536.jpg
Size:	48.7 KB
ID:	718090Click image for larger version

Name:	IMAG0537_BURST002_COVER.jpg
Size:	41.0 KB
ID:	718091
                    ex-FN2 owner
                    Loved it every second!

Comment

• Pai daca le-ai trimis sa le analizeze ti-ai pus altele in schimb? Originale sau tot Goodridge?
                      Pe ce adresa de email le-ai scris? Eu am scris pe sales@goodridge.net si deocamdata nimic: http://www.goodridge.net/about-us/co...o-find-us.ashx

Eu nu stiu ce sa fac, sa-mi comand altele originale sau tot Goodridge sau sa astept sa vad ce zic astia...

Comment

• Exista 2 modele de Goodridge?
                        Cele mai noi sunt mbrăcate cu o cămașă acrilica ca o protecție suplimentara ?
                        K24Reflash

Comment

• asta e cutia de la furtunasele mele.Au protectie de silicon pe deasupra

Comment

• Eu am avut pe Accord, dar doar vreo 6 luni, deci nu ma pot da cu parerea. Dupa aceea am vandut masina. Totusi, nu stiu din ce motiv, TOTI mecanicii (inclusiv cei de la Asko) mi-au zis ca astea metalice crapa la prinderi si sunt ff periculoase... Am auzit asta de cel putin 5 ori... Care o fi adevarul, Dumnezeu stie, dar nu e in regula din ce vad mai sus.
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

Comment

• Pai si daca ar fi asa cum spui tu, de ce le-ar mai produce astia de la Goodridge cu invelis metalic? Eu si pe type r am avut si am si pe civic si sunt la fel, fara invelis de plastic...poate mecanicii nu au pus furtunasele cum trebuie, poate nu le-au tensionat cum trebuie si au crapat...daca este defect de fabricatie cei de la Goodridge ar trebui sa despagubeasca omul pentru ca a mers "cu Bomba sub cur " mai ales ca au fost cumparate de la distributor autorizat cu factura si garantie si nu de pe vreun site obscur

Sent from my D6503 using Tapatalk

Comment

• Dubios este ca toti cei care fac BBK-uri au in kit, furtunase metalice ... ori toate BBK-urile aftermarket sunt facute doar pentru circuit (si nu pentru strada) sau nu stiu ...
                                K24Reflash

Comment

Working...
                                X