FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Poti sa incerci in hypermarket-uri ,dar acolo se cam vand la set de becuri (30-40 setul) cu diverse becuri de schimb. Sau la Norauto langa Carrefour Militari.Au diverse maruntisuri pe acolo.

Comment

• @Fanatic: ai nevoie de bec cu codul W21W.
      sigpic

HONDA - THE POWER OF DREAMS
      Honda Civic Type-R FN2

Comment

• Multam
        Dar unde le pot gasi offline? Nu am nevoie ... dar ca sa stiu si eu pe viitor .
        La OBI si la Rompetrol, Petrom, OMV, Lukoil, MOL sigur nu au
        ex-FN2 owner
        Loved it every second!

Comment

• Pai Aspad sunt pe str. Zeletin... Vezi si tu pe la contact pe acolo...
          sigpic

Honda Civic Type-R FN2

Comment

• Nu prea mai folosesc eu asa mult masina dar in WE asta am iesit cu ea. Si iar vechea problema cu senzorul de temperatura. Afara probabil erau 35-40 grade si el imi arata 23 grade.
            Exista vreo solutie inafara celei de a-l inlocui cu totul si gata?
            ex-FN2 owner
            Loved it every second!

Comment

• Banuiesc ca e un senzor rezistiv. Asa ca citirea e alterata fie de decalibrarea senzorului in sine, fie de niste fire corodate pe traseu, prin mufe, probabil. Verifica intai traseul firelor (desfaci mufele le dai cu WD40 si le "plimbi" putin), iar daca nu si nu, posibil sa fie senzorul in sine.
              sigpic

Honda Civic Type-R FN2

Comment

• Trebuie sa dau bara jos pentru a ajunge la el .... si daca ajung acolo ... mai bine il schimb cu totul
                ex-FN2 owner
                Loved it every second!

Comment

• Sunt curios daca clima ia in calcul si acest senzor, sau doar cel de temperatura din interior de langa cheia de contact si cel de radiatii UV de pe bord. Ca daca e doar pentru ce afiseaza in bord acolo micut, cred ca m'am uitat acolo de cateva ori in 1.5 ani..
                  sigpic

Honda Civic Type-R FN2

Comment

• Pai aia ma intreb si eu ... ca altfel nu m-as deranja sa-l schimb
                    ex-FN2 owner
                    Loved it every second!

Comment

• Pai.. ask "zi tehnişănz" de la service, ei sigur trebuie sa aiba habar de asa ceva. Dar daca clima functioneaza ca si inainte eu nu m'as deranja prea tare..
                      sigpic

Honda Civic Type-R FN2

Comment

• Este imposibil aproape sa gasesti un bec W21/5W ..... m-am invartit acum 2h dupa un amarat de bec pt frana/pozitie.
                        O sa incerc si maine.
                        ex-FN2 owner
                        Loved it every second!

Comment

• Vezi la www.narvaromania.ro sau la www.philips-shop.ro.
                          Last edited by WillyCR-VFAN; 12-11-11, 19:51.
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

• La narva comanda minima e de 50 ron si un bec d-ala e 10 ron.
                            Ma rog... o sa iau luni de la vreun magazin de piese. Sau o sa caut maine prin targ
                            ex-FN2 owner
                            Loved it every second!

Comment

• Asa e, maine e activitate maxima in Vitan !!
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

• Am gasit la un magazin de piese auto de pe Sos. Colentina. Norocul meu ca era deschis duminica. Am luat 2 ca sa nu mai caut ca disperatul si pe viitor
                                ex-FN2 owner
                                Loved it every second!

Comment

Working...
                                X