FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spuneam ca o sa revin cand am niste preturi (sunt pentru front+rear):

    DBA 4000series - 800 euro
    OEM - 450 euro
    Tarox F2000 - 600 euro
    Tarox Sport Japan - 340 euro.

    Pe care sa merg?
    ex-FN2 owner
    Loved it every second!

    Comment


    • Foarte bun pretul al Tarox Sport Japan, cred ca sunt mai bune decat alea stock oricum.
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

      Comment


      • Parca Tom a avut neplacuta experienta sa descopere o fisura pe niste discuri Tarox. De aia sunt oarecum reticent in a le alege
        ex-FN2 owner
        Loved it every second!

        Comment


        • Da, de 2 ori a patit-o, dar nu cu modelul asta.
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

          Comment


          • Cu franele m-am lamurit.
            Spate stock, pe fata probabil ca o sa merg pe F2000 de la Tarox.

            Ma gandeam sa schimb suspensiile.
            Cine ce recomanda?
            Eu m-am gandit la KW. Intre timp am auzit ca ar fi proaste.
            Am primit totusi un pret bunicel pentru niste H&R-uri.
            HKS am senzatia ca sunt f scumpe. Tein nu stiu de ce nu ma atrag
            ex-FN2 owner
            Loved it every second!

            Comment


            • TEin-urile le-am studiat foarte mult, se merita doar cele monoflex, care sunt foarte scumpe (de coilovers vorbesc)...Hks sunt peste 2000 de eur din cate stiu.
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

              Comment


              • Originally posted by Den1GRator View Post
                TEin-urile le-am studiat foarte mult, se merita doar cele monoflex, care sunt foarte scumpe (de coilovers vorbesc)...Hks sunt peste 2000 de eur din cate stiu.
                kitul de la tein ajunge undeva la 1000 de pounds pe ebay, de la mugen sunt aproape 1800 de pounds....

                Comment


                • da, dar alea la 1000 nu sunt monoflex, si din ce am citit (multe sute de pagini) nu sunt nimic exceptional, nu prea isi merita banii (eu chiar le comandasem din UK, 1246 pounds cu tot cu transport pana in Romania, apoi m-am razgandit si am anulat comanda).
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                  Comment


                  • Mugen-ul e acum la oferta pe 1500-1600. Dar mi se pare prea scump pentru ce am eu nevoie .
                    ex-FN2 owner
                    Loved it every second!

                    Comment


                    • Daca tot vrei sa iei ceva calitativ,mergi pe Tein sunt scumpicele dar merita Kw-urile sunt mai low budget
                      Honda Civic Type R '08

                      Comment


                      • Nu sunt eu asa convins de Tein, dar o sa explorez posibilitatea....

                        @Den1GRator: Alea Monoflex la ce pret erau?

                        Plus ca asa cum zicea fetherw80 aici, mi-ar placea ca noua suspensie sa nu coboare masina cu cei minim 20mm pe care ii mentioneaza cam toti producatorii ... desi stiu ca este aproape imposibil. Romania sux
                        ex-FN2 owner
                        Loved it every second!

                        Comment


                        • @fanatic, eu am si arcuri eibach puse care coboara garda "cica" cu 25mm, Type R stock e mai jos decat 5d cu 15mm, deci 20mm ar veni intre ele, ceea ce cred ca e ok dp meu de vedere. Oricum exista varianta h&r care cobora parca si mai mult, ceea ce mi se pare f mult ptr strazile noastre, spre exemplu sunt denivelari in asfalt in care intru doar cu o roata si ating cu fusta fata(chiar mi s-a intamplat recent).
                          '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                          Comment


                          • Oricum mai mult de 20mm nici nu iau in calcul sa o cobor (si astia 20mm doar pt ca mai toti productorii il considera as given).
                            ex-FN2 owner
                            Loved it every second!

                            Comment


                            • Corect... Ar merita ceva japan si eu zis sa mai astepti un pic ca vad ca au tot inceput sa scoata tunerii japonezi piese ptr fn2.
                              '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                              Comment


                              • Ca fact divers: unde gasesc si eu un bec pentru stopul de ceata (12v si 21W)? Mi s-a parut ca nu mai merge (desi intr-un final a mes) si m-am dus la o gramada de benzinarii. Nici unii nu aveau... doar d-ala de semnalizare care mai are si "mufa" diferita
                                ex-FN2 owner
                                Loved it every second!

                                Comment

                                Working...
                                X