FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Fanatic
    replied
    Yup (+3 caractere)

Leave a comment:

• Shadow
    replied
    Ai fost cumva la Asko?

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Am facut azi si revizia de 30k km.
    800 ron. Lejer ... ma asteptam la mai mult.
    De data asta am pus Texaco

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    @TypeRRR: Modelele mai noi nu mai au problema asta ... cu siguranta cele cu ID > 10k

Mircea ... m-ai pus pe ganduri... ma rog cand s-o termina Casco-ul

Leave a comment:

• mircea_nistor
    replied
    Originally posted by ticker View Post
    Daca le folosesti des folia nu e o solutie...

Nu de alta dar se topeste (seen on Civinfo cu folie de calitate)
    eu am folie pe faruri si proiectoare cam de 6000 km si nu am nici o problema.. chiar am facut si 500 km fara sa le opresc...

Leave a comment:

• TypeRRR
    replied
    In legatura cu treapta a-3-a de viteza cred ca majoritatea type r o au pentru ca si la mine treapta a 3-a intra mai greu,trebuie sa ma chinui putin sa o bag altlfel face ca toti dracii,mi se intampla si acuma sa patesc faza asta si la aproape 5 mii de km,intr-o zi am sa o duc la reprezentanta sa vad daca nu e vreo problema,dar nu cred,probabil asa vin din constructie

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Schimbat cilindrul la ambreiaj, o bucsa la bascula fata, mansonul ala de piele la schimbator. Astea au fost toate pe garantie.

In rest ... am problema cu treapta 3-a ... ma rog ... mai nou nu am prea mai sesizat-o. Probabil ca daca as schimba uleiul din cutie nu ar mai fi nici o problema.

Cam astea ar fi ... deci ca sa iti raspund la intrebare ... no major issues ... in 30.000km

Leave a comment:

• TypeRRR
    replied
    Am o intrebare,fiind mai nou pe forum,tinand cont ca esti primu proprietar de type r din Romania,ai avut o problema grava de cand ai luat-o,avand in vedere ca ai aproape 2 ani?Ma refer la motor,suspensie...etc. nu daca ai avut accidente sau te-au lovit altii

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Am schimbat placute fata (au rezistat eroic 25k), bucse la pedala de ambreiaj, proiectorul ...

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    De fiecare data cand se mai sparge imi vine in cap ce mi-ai zis tu atunci ... ca nici nu le vrei ca sigur se vor sparge

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Sunt de vina drumurile noastre de rahat, in rest eu ma simt bine: nu am asa ceva.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Cam asa e, se plateste tribut designului, dar sa stii ca nici la alte masini cu proiectoarele mai "ferite" n-am scapat.

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Eu cred ca de vina este proasta lor pozitionare....
    Majoritatea proiectoarelor sunt montate un pic mai in interior si astfel sunt cat de cat protejate. La Civic sunt la linia barii fata si orice pietricica inseamna POC

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Ce bine imi pare ca nu mi-am luat-o cu proiectoare...sunt patit de la masina de dinainte. In Romania, proiectoare=motiv de vizita la casco.
    Bafta pe viitor!

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Cred ca le-am folosit doar o data de cand am masina
    Oricum ... daca se topeste atunci o sa ma bazez in continuare pe casco

Leave a comment:

Working...
X