unixro: '19 Honda Civic Type R GT Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Danielsportivu
    Senior Member
    Danielsportivu : eu ti-am zis ce as face eu, fiecare insa poate face ce doreste el / crede ca e mai bine pentru el. Daca as vedea ca iese fum de sub capota as pune masina in mijlocul drumului si acolo as lasa-o (evident, as suna la 112).
    Sa-si bage mainile sub o capota de sub care iese fum cine o vrea, au fost destule cazuri in care cei care incearca sa faca pe pompierii s-au ales cu arsuri pe maini, piept si fata (odata ce au deschis capota a iesit si flacara). Nici un fier nu merita asa un risc. Si gata, nu mai zic nimic de extinctoare.

    Comment


    • #32
      Originally posted by closchkutza View Post
      Danielsportivu
      Senior Member
      Danielsportivu : Si gata, nu mai zic nimic de extinctoare.
      Nici eu

      Comment


      • #33
        Am apucat sa fac ceva km in weekend cu masina, aproximativ 650km
        Ceva impresii negative:
        - sistemul de franare la coliziune a dat un rateu, interesanta senzatie, ai motociclist la 30-40m in fata de ceva timp si te trezesti ca franeaza singura masina, eram prin Comarnic, n-am vazut nimic suspect si e dat si pe distanta mica deci n-am idee de ce a dat rateu, posibil despartitoarele temporare ca se lucreaza pe acolo, dar dubios oricum
        - senzorul de ploaie merge cum vrea el si cel de lumini, pe modelul vechi erau mult mai consistente
        - in sport faci muschi la maini, dar ok. Prefer sa simt volanul nu ca la cupra fara feedback
        - deflation warning si asta a dat rateu spre norocul meu
        - oglinzile laterale maresc cam dubios o sa-mi ia ceva sa ma adaptez
        - farurile led kk fata de Osram night breaker laser pe care le am pe cealalta
        Cateva pozitive:
        - masina fuge in draci desi o menajez ca deh rodaj una alta, faci depasi stupid de rapid cu ea
        - sta super bine in curbe incredibil
        - suspensia geniala
        - scaunele fata geniale
        - multa lume intoarce capul dupa ea, acum nu stiu daca e de bine sau nu )
        - consum am reusit sa scot 8.5 dus intors bucuresti-fagaras, nu e departe de cea veche, in oras e mai mare 11-12 dar na sa ne mai cunoastem si creste el )

        Comment


        • #34
          E si frumoasa si bestia Felicitari, sa o alergi sanatos!
          '08 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC

          Comment


          • #35
            Esteeee, a reînviat secțiunea de FK8.
            Să o porți sănătos, să nu te enerveze TPMS și senzorul de parcare când se udă, să pui extinctorul sub scaunul șoferului și să îl proptești acolo că nu se mișcă, și în rest, să te bucuri cât mai mult de ea
            I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

            https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

            Comment


            • #36
              Ieri m-am despartit de masinuta veche . A fost forma preferata si inca e (tot mi se pare ca arata mai bine decat oricare alta generatie). Nu-i mai gasesc topicul pe aici asa ca banuiesc ca a fost sters. Probleme n-am avut cu ea, si inca ma facea sa zambesc de cate ori ma urcam la volan .

              Legat de masinuta noua am reusit sa bag nenorocirea aia de extinctor in spate (unde e si trusa cu o mica rocada ) si sa nu se mai miste (sub scaunul soferului era initial dar zbura des ). Singurul senzor care ma streseaza e cel de coliziune desi e pe near setat tot il apuca. Ma gandeam daca ar fi o combinatie sa pun un raspberry pi in HDMI si sa-l folosesc in loc de HUD dar n-am testat, dar banuiesc ca nu o sa mearga touch ceea ce nu e prea nice. Sau cine stie. N-am vazut ceva aftermarket sa fie ok pentru ea pana acum.

              Comment


              • #37
                Tare sunt curios daca si-a pus careva Hondata si daca da cum ati facut cu ecu

                Comment


                • #38
                  Topicul fostei e aici: https://hondafan.ro/forum/forum/my-h...al-black-pearl

                  Ai dat-o... de tot?!? Ca stiu pe cineva care vrea Civic 1.8 2009-2011.
                  '08 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC

                  Comment


                  • #39
                    Dap a fost fix 48 de h la vanzare . Primele 24 pana mi-am dat seama ca mai am nevoie de masina, suspendat anunt pana a venit cea noua si dupa alte 24h de ore pana am dat de un cumparator, un pusti si al sau tata, sper sa o poarte fara incidente.

                    Comment


                    • #40
                      Primul upgrade

                      Comment


                      • #41
                        Corectie - Downgrade
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Upgrade functionalitate, downgrade performante!
                          Nu poti fi si popa si hot!

                          Comment


                          • #43
                            Pai dc nu poate duce tzoacla nu e buna

                            Comment


                            • #44
                              Ba duce, poate si un carlig de remorcare, dar te cam incurca tobele...
                              Acum serios, nu prea e locul barelor alea pe plafon de TypeR...parerea mea!
                              ’13 Civic 5D 1.8 White Orchid Pearl

                              Comment


                              • #45
                                Sunt permanente?
                                Poate le monteaza omul inainte de concediu, iesire la schi....

                                Comment

                                Working...
                                X