TANTARCRISTIAN: '18 Honda Civic Type R 2.0, Crystal Black Pearl (FK8)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Parerea mea... nu stiu daca ai dashcam in masina (daca nu ai... sfatul meu - cumpara-ti, pe mine m-a salvat de la niste probleme majore la primul accident pe care l-am avut), dar daca prinde sunetul, poti sa mergi cel putin cu inregistrarea la ei sau cred ca il poti pune inclusiv aici pe forum, poate are cineva vreo idee.
    Hope this helps.
    I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

    https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

    Comment


    • #17
      Am fost la asko .........foarte drăguți și serviabili.Am făcut revizia de 20 de mii.Mi-au schimbat īn garanție și bieletele de la bara anti ruliu. Īntāmplarea face să fi fost acolo īncă un domn cu un fk8 albastru cu fix aceeași problemă care a avut ca rezolvare tot schimbarea bieletelor barei anti ruliu.Am plecat de acolo .....era cald , parcă nu se mai auzea. De dimineață cānd să plec la servici ce să vezi.......același zgomot.
      Sunt mai multe FK8-uri cu această problemă pe net și pe forumuri.Īn America pe forumul civic x cică s-a rezolvat zgomotul după schimbarea casetei de direcție. Nu stiu ce naiba să mai fac.........O să īncerc să īnregistrez video

      Comment


      • #18
        Originally posted by tantarcristian View Post
        Am fost la asko .........foarte drăguți și serviabili.Am făcut revizia de 20 de mii.Mi-au schimbat īn garanție și bieletele de la bara anti ruliu. Īntāmplarea face să fi fost acolo īncă un domn cu un fk8 albastru cu fix aceeași problemă care a avut ca rezolvare tot schimbarea bieletelor barei anti ruliu.Am plecat de acolo .....era cald , parcă nu se mai auzea. De dimineață cānd să plec la servici ce să vezi.......același zgomot.
        Sunt mai multe FK8-uri cu această problemă pe net și pe forumuri.Īn America pe forumul civic x cică s-a rezolvat zgomotul după schimbarea casetei de direcție. Nu stiu ce naiba să mai fac.........O să īncerc să īnregistrez video
        Relax, nu e doar la FK8. Si ma indoiesc ca schimbarea casetei rezolva problema definitiv. La mine bate de la 2000 km, nu am schimbat nimic si acum la 100k e aproape la fel ca la inceput. Nu se agraveaza mult odata cu trecerea timpului. Jantele de 18 sau 19, casetele de directie Honda si mai ales soselele noastre nu fac casa buna impreuna.

        Comment


        • #19
          Oare cu ce presiune īn pneuri să merg la track day? Ei recomandă pentru viteze de peste 200 să bagi 2.9 cu 2.6. Habar nu am

          Comment

          Working...
          X