S O R I N: '18 Honda Civic Type R 2.0T GT, Rally Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cel mai bine fa-i rootare. Mi se pare foarte ok si nu afecteaza cu nimic sistemul. Am inteles ca poti face asta si la repreezntanta, dar contra unei sume de 300 lei, ceea ce e putin aberant. Dureaza maxim 10 minute.

    Comment


    • #32
      Baieti voi cand sunteti la volan va bucurati de condus sau priviti filme?
      Eu sunt Stan Patitul! Bucurati va de condus si lasati deoparte orice altceva cat timp sunteti la volan.
      Daca aveati niste rable va intelegeam dar ..... nu e cazul!

      Comment


      • #33
        Eu am facut pentru Waze(folosit destul de rar) si pentru YT (le pun copiilor desene si stau linistiti, iar ecarnul HU are un unghi foarte bun de vizualizare din spate fara se dai capul intr-o parte).
        Asa are si tati liniste
        Cand sunt singur in masina, merge pe radio cel mai mult, dar nici la ala nu sunt foarte atent la stilul meu de mers
        '17 Civic TypeR FK8 Championship White
        '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
        ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
        ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

        Comment


        • #34
          Fetele mele au tablete cu abonament de date.
          Issue solved, closing ticket.
          Pe HU merge numai Waze, iar muzica nu prea ascult pentru ca daca mergi mai.. antrenant muzica motorului este mult mai fun.
          Plus ca te poti juca cu rev-matching (eu am dezactivat functia).
          I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

          https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

          Comment


          • #35
            Nu merge cablul nici macar la TV, nu l-am mai incercat la masina, l-am trimis inapoi.Treaba cu rootarea nu prea am prins-o, trebuie sa mai citesc sa vad ce si cum. Oricum cand merg cu masina pun muzica la stick, de-a mea, de aia mai veche straina si romaneasca, as pune si pe youtube dar ma enerveaza reclamele la fiecare cantec in parte. Aplicatii de muzica nu prea am gasit cu ce imi place mie sau nu am cautat eu mai adanc...

            Mi-am comandat si mi a si ajuns o tavita pt portbagaj de civic, nu originala, vine foarte bine, e misto, 200 de lei sau pe acolo. Am vazut la accesorii de civic type r - iluminare rosu, la picioare, praguri, la manerul de usa si tot asa, am intrebat la dealer, 1600 de euro cu tot cu montaj. Este enorm, nu merita.

            Am o dilema, nu imi place cum suna muzica, de fapt bassul, nu muzica, imi place un bass mai puternic un pic, pe accord aveam subwoofer cu statie, pe care le-am oprit, insa portbagajul de la civic este diferit, are acea ridicatura langa bancheta spate si nu stiu cum naiba sa il pun. M-am uitat un pic pe youtube, astia in SUA au subwoofer din fabrica in dreapta portbagajului, noi nu avem sau m-am tampait eu si nu mai vad/aud bine. Am mai multe solutii si nu stiu cum sa fac: pun ce am, ma chinui sa pun cutia si statia, sunt independente, ma costa mai putin; cumpar alta cutie cu alt difuzor, alta forma a cutiei sa intre mai bine si clar cu statie integrata, adica activ, ma costa ceva mai mult. Mai exista si varianta subwoofer dedicat civic, insa nu stiu daca gasesc in RO. Daca aveti alte idei sau solutii, va multumesc anticipat!

            Cu detectorul Valentine One am rezolvat-o, am facut schimb cu un prieten, el avand varianta mai noua cu soft mai nou si nu mai zice absolut nimic.Aveam o problema cu acest aspect, in waze nu am incredere, asa am planul A si panul B, just in case. Cu Accord-ul nu am luat nicio amenda in 10 ani pt radar si nu am fost chiar cuminte, doar cu Valentinul am mers, nu era waze cum e acum.

            Revin!
            Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
            epitesti.ro
            anunturi.epitesti.ro

            Comment


            • #36
              Vezi Sorinele, fiecare cu nebuniile lui!

              Comment


              • #37
                Originally posted by S O R I N View Post
                . Aplicatii de muzica nu prea am gasit cu ce imi place mie sau nu am cautat eu mai adanc...
                Incearca Spotify.

                Comment


                • #38
                  eu am instalat o aplicatie ceva de genul Lite Youtube. Hotspot de pe telefon si merge foarte bine. Am impresia ca daca nu vrei sa vezi si video, poti sa dai sa ruleze doar sunetul.

                  Comment


                  • #39
                    Eu sunt fan Tidal.
                    Are functie offline (descarci muzica pe care o vrei in telefon sa nu omori netul si implicit bateria), suporta lossless ceea ce face calitatea audio un vis, am share la cont cu jumatatea mea mai buna si cu frate-meu (suporta trei device-uri inrolate) si selectia de muzica este foarte buna.
                    I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

                    https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

                    Comment


                    • #40
                      Eu folosesc Deezer ca subscription-ul "Premium" e oferit bonus de catre Orange, si include toate cele enumerate de
                      Wydarr
                      Senior Member
                      Wydarr - mai putin lossless.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Wydarr View Post
                        Eu sunt fan Tidal.
                        Are functie offline (descarci muzica pe care o vrei in telefon sa nu omori netul si implicit bateria), suporta lossless ceea ce face calitatea audio un vis, am share la cont cu jumatatea mea mai buna si cu frate-meu (suporta trei device-uri inrolate) si selectia de muzica este foarte buna.
                        Da, pana te lovesti de prima problema si suportul este 0... Am avut Tidal Lossless inca de la debut, timp de 2-3 ani cred. In primavara imi tot veneau erori ca nu se poate procesa plata, desi nu modificasem nimic la Paypal sau la card (plateam via Paypal parca), am stres subscriptia, am refacut-o, degeaba. Am contactat suportul sa le explic, nu mi-au raspuns, si la un moment dat mi-au inchis contul.

                        Le-am scris ca mi se pare anormal sa se comporte asa cu un client vechi, mi-au dat niste informatii vagi, sa platesc nu stiu cum, apoi nu mi-a mai raspuns nimeni...

                        Evident m-au pierdut de client, sunt cu Spotify acum si sincer e mai ieftin si la fel de OK. Selectia e mai buna, interfata 90% la fel, iar legat de calitate acasa am sistem premium (nu ceva de 10k, dar Marantz) si nu am simtit mare diferenta, in masina pe bluetooth nici atat.
                        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                        Comment


                        • #42
                          Desi am auz fin, n-am probabil urechea educata sa perceapa diferentele intre Spotify si Tidal. Am avut si eu Tidal, expres pentru a vedea cum e lossless dar, ori urechile din dotare, ori sistemul audio (Onkyo + ceva boxe Mission), ori lipsa camerei de auditie m-au ajutat sa salvez 14 EUR cat e diferenta
                          "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                          '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                          Comment


                          • #43
                            Eu zic ca e ceva diferenta si nu am un setup Onkyo + Mission (bune alegeri by the way, in ideea ca ai ales si modele bune), ci un pic mai jos. Dar m-au dezamagit grav la faza aia...
                            Xander
                            Senior Member
                            Last edited by Xander; 17-10-18, 09:43.
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment


                            • #44
                              Eu ascult vinyl-uri
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment


                              • #45
                                Am incercat Spotify. E oarecum ok. Tot stick-ul meu e de baza.Nu mai stau sa caut melodii sau sa il las pe el sa imi faca selectie dupa cautarea mea.

                                Am o dilema cu uleiul, imi arata 6200 de km pe computer. N-am prins ideea, adica trebuie sa il schimb sau ce in 6000 de km aproximativ? Daca e asa, care e treaba si de ce? Schimbi uleiul peste 6000 de km, acum am aprox 1500 de km in total si la 15 000 de km fac restul reviziei? Cum naiba e?
                                Si o mica galerie foto
                                ce Click image for larger version  Name:	IMG_2216.JPG Views:	1 Size:	69.8 KB ID:	850425Click image for larger version  Name:	IMG_2217.JPG Views:	1 Size:	75.4 KB ID:	850426Click image for larger version  Name:	IMG_2220.JPG Views:	1 Size:	87.4 KB ID:	850427Click image for larger version  Name:	IMG_2219.JPG Views:	1 Size:	61.7 KB ID:	850428Click image for larger version  Name:	IMG_2214.JPG Views:	1 Size:	70.4 KB ID:	850429Click image for larger version  Name:	IMG_2218.JPG Views:	1 Size:	69.0 KB ID:	850430Click image for larger version  Name:	IMG_2222.JPG Views:	1 Size:	56.3 KB ID:	850431Click image for larger version  Name:	IMG_2223.JPG Views:	1 Size:	59.8 KB ID:	850432
                                Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
                                epitesti.ro
                                anunturi.epitesti.ro

                                Comment

                                Working...
                                X