S O R I N: '18 Honda Civic Type R 2.0T GT, Rally Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S O R I N: '18 Honda Civic Type R 2.0T GT, Rally Red

    Dupa aproape 11 ani de Accord Type S, o masina foarte misto, a venit vremea sa o vand si sa ma gandesc la altceva. Avand in vedere ca mai am un touareg, masina de familie, sigura, puternica, am zis sa imi iau o masina doar pentru sufletul meu. In prima faza eram setat pe Lexus Is din 2017 sau pe acolo, hybrid 2.5 sau turbo 2.0., insa am renuntat. Am mai trecut pe la Kia Stinger o super masina, super accesorizata insa sufletul si inima ma tragea tot la honda si la Type R. Am inceput discutiile cu diversi dealeri, insa am batut palma cu cei de la Asko, prin domnul Andrei Beta, care pana la urma s-a dat peste cap si mi a obtinut masina care trebuia expusa la SIAB.Deja am aproximativ 1000 de km, in 3 zile. Pot sa spun doar atat: SENZATIE! Merge si se comporta intr-un mare fel. Parca mergi cu o nava spatiala pe strada, toata lumea isi lungeste gatul, face poze, etc. Nici acum nu imi vine sa cred ca este a mea si ca viata si D-zeu m-au facut atat de norocos sa pot avea o asemenea masina. Sunt multe de spus, probabil o sa tot spun pe aici.O sa urmeze o sesiune de poze mai profi.Revin.
    Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
    epitesti.ro
    anunturi.epitesti.ro

  • #2
    Frumoasa foc ! Sa te bucuri de ea minim inca 11 ani . Poza zici ca e plina de filtre in Photoshop, atat de bine arata .

    Comment


    • #3
      Senzationala masina, e perfecta pe rosu! Multi km fara evenimente sa ai!

      Comment


      • #4
        Multumesc frumos!
        Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
        epitesti.ro
        anunturi.epitesti.ro

        Comment


        • #5
          Cat mai multi km plini de zambete!

          Comment


          • #6
            Faina rau masina! Cred ca pentru Type-R asta e cea mai potrivita culoare. Felicitari si sa te poarte multi ani fara probleme!

            Comment


            • #7
              Sa o stapnesti sanatos

              Comment


              • #8
                Felicitari pentru achizitie!
                Sa o conduci cu placere!!!

                Comment


                • #9
                  Sa ai noroc de ea!
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc frumos, asemenea! Intr-adevar masina asta este fabrica de zambete. Probabil ca stiti senzatia cand vrei sa iti gasesti motiv de plecare, numai sa pleci cu ea...

                    2 chestiuni. Poate stie cineva, exista vreo posibilitate sa imperechez iPhone-ul (oglindire) cu sistemul de navigatie, am incercat, nu merge. Cu Samsung merge, insa din diferite motive obiective nu am cum sa fac schimbarea catre coreeni.

                    In alta ordine de idei am detector Valentine One si surpriza, bipaie mereu. M-am dat naiba daca nu gasesc solutia. Ce are masina, ce sisteme, ce radare o avea, asta face ca nebunu. Idei?

                    In rest doar benzina si bucurie multa!
                    Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
                    epitesti.ro
                    anunturi.epitesti.ro

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by S O R I N View Post
                      2 chestiuni. Poate stie cineva, exista vreo posibilitate sa imperechez iPhone-ul (oglindire) cu sistemul de navigatie, am incercat, nu merge. Cu Samsung merge, insa din diferite motive obiective nu am cum sa fac schimbarea catre coreeni.
                      Sa o stapanesti sanatos.
                      Stiu ca pe iphone nu merge mirroring daca nu ai siri activat. Pe mine m-a intrebat din prima cand l-am conectat prin cablu daca vreau sa fac mirror si a mers.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by S O R I N View Post

                        In alta ordine de idei am detector Valentine One si surpriza, bipaie mereu. M-am dat naiba daca nu gasesc solutia. Ce are masina, ce sisteme, ce radare o avea, asta face ca nebunu. Idei?
                        Ai un radar in botul masinii, d-aia bipaie in continuu
                        Eu cand am trecut la masina curenta am pensionat detectorul de radar, altfel nu poti folosi colission mittigation + adaptive CC.

                        Comment


                        • #13
                          Sa o stapanesti sanatos! Intr-adevar, arata intr-un mare fel.
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by aalex691 View Post
                            Sa o stapanesti sanatos.
                            Stiu ca pe iphone nu merge mirroring daca nu ai siri activat. Pe mine m-a intrebat din prima cand l-am conectat prin cablu daca vreau sa fac mirror si a mers.
                            A mers, multumesc. Nu e waze deocamdata implicit ca la Samsung dar se rezolva cu iOS 12.

                            @ closchkutza,
                            O fi radarul ala acolo, o avea mare valoare (logic) dar eu totusi vrea sa folosesc si detectorul. In Waze nu am mare incredere, Valentinul One si-a dovedit valoarea multi ani. Mi-au dat drumul la radar in fata (doar eu pe sosea in acel moment) de N ori si cu pistol laser si cu radar normal si am reusit sa reduc (nu mergeam cu 200, un pic peste limita) pana la viteza legala. Am dat si email catre pagina lor oficiala sa vedem ce zic.
                            @hondatu, Multumesc frumos!



                            Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
                            epitesti.ro
                            anunturi.epitesti.ro

                            Comment


                            • #15
                              Ieri am trecut pe la Primăria din Mioveni cu treaba și am avut o surpriza. Nu am spus la nimeni ca o sa merg, însă, se pare ca au aflat ca vine un Type R și m-au așteptat cu covorul roșu! 😀 Am glumit bineînțeles, nu puteam rata ocazia sa fac câteva poze intr-o locație nu atat de obișnuita.

                              Attached Files
                              Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
                              epitesti.ro
                              anunturi.epitesti.ro

                              Comment

                              Working...
                              X