WYDARR: '18 Honda Civic Type R GT Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 240 iarna? Unde? ai curaj Din cate stiu indicele de viteza nu e o problema, dimensiunea e

    Eu ti-am zis 235/40/18, dar tu nu

    La faza cu wifi-ul, se pare ca facea figuri aplicatia, dar da nu aveam iconita de Wifi in timp ce vorbeam. Am instalat YT full, o sa incerc iar.

    PS ET 60 e la USDM, in EU e 55

    '17 Civic TypeR FK8 Championship White
    '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
    ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
    ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

    Comment


    • Originally posted by Taz View Post
      240 iarna? Unde? ai curaj Din cate stiu indicele de viteza nu e o problema, dimensiunea e

      Eu ti-am zis 235/40/18, dar tu nu

      La faza cu wifi-ul, se pare ca facea figuri aplicatia, dar da nu aveam iconita de Wifi in timp ce vorbeam. Am instalat YT full, o sa incerc iar.

      PS ET 60 e la USDM, in EU e 55
      Berbec incapatanat. Vinovat!
      Chiar sunt curios de rezultatul retestarii cu WiFi-ul
      I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

      https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

      Comment


      • Gata, m-am hotarat (azi) asupra sosonilor de iarna pentru masina.
        Exceptand cazul in care aflu ca nu se potrivesc jantele, voi merge pe varianta Borbet Y titan matt, care arata cam asa:



        Pentru anvelope, GOODYEAR ULTRAGRIP PERFORMANCE G1 XL FP 235/40R18 95V.

        Fingers crossed si de abia astept sa incaltz avionul de joasa altitudine.
        I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

        https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

        Comment


        • Par foarte accesibile la sub 100€ bucata. Si arata bine. Sper sa fie si sanatoase.
          "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

          '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

          Comment


          • Originally posted by octi_b View Post
            Par foarte accesibile la sub 100€ bucata. Si arata bine. Sper sa fie si sanatoase.
            Sub 100? Sunt cam 150 - 160 EUR bucata unde le-am gasit eu. (Nu stiu daca am voie sa dau link)... Sub 100 EUR sunt pe marimile mici, eu am nevoie de 8x18, ET 43.

            I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

            https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

            Comment


            • Pe 18 erau, dar eu am vazut pe idealo.de https://www.idealo.de/preisvergleich...tt-borbet.html
              E drept ca, daca te uiti si la 5x120, cel mai bun pret e putin peste 100. Daca te uiti si la ET si adaugi transportul, probabil mai creste.
              "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

              '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

              Comment


              • Eu am mers clar pe echivalentul din CI, 235/40/R18 pt anvelopele de iarna, desi in marja de +-3% sigur ar mai fi fost alternative; japonezul din mine .
                '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                Comment


                • Am luat si eu niste jante MSW 77 8x18 5x120 ET48, cu anvelope 235/40.

                  La mine e cam mica distanta dintre etrier si janta. La tine cu jantele astea noi cum este situatia? Cam cati milimetrii ai intre etrier si janta?
                  Eu ma gandesc serios sa le dau inapoi.

                  Comment


                  • Salutare, eu nu am apucat inca sa comand rotile, a fost iad la birou. Saptamana asta sper sa fie mai omenesc.
                    Din cate stiu eu, in principiu, orice ET peste 40 este OK pentru jante, cele pe care am pus eu ochii au ET43.
                    Mai sap.. acum mi-ai bagat si tu "mortu'" in casa. Daca vin jantele si nu se potrivesc..

                    In alta ordine de idei, mi s-a intamplat azi urmatoarea treaba:
                    Eu cand plec din parcare, ies cu viraj dreapta direct de pe loc. Nu bracat la maxim, dar oricum.. foarte aproape.
                    Imediat la plecarea de pe loc, s-au auzit doua.. pocnituri destul de puternice oarecum din stanga.
                    Fara tremuraturi in volan, fara alte simptome. Nu am dat din ce imi amintesc in gropi senzationale sa ma dau jos din masina si sa plang langa ea.
                    Maine, cand repet figura, o sa filmez cu telefonul sa vad daca se mai repeta.
                    Aveti vreo idee ce ar putea fi?
                    I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

                    https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

                    Comment


                    • Poate flansa/rulmentul din capul amortizorului..?
                      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                      Comment


                      • poate placutele deslipite de pe discurile spate? frana de mana a fost trasa, umezeala, etc si cand pleci de pe loc se aud niste pocnituri (fara vibratii) si putin masina "tinuta"...
                        '17 Civic TypeR FK8 Championship White
                        '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
                        ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
                        ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

                        Comment


                        • Originally posted by andreiD View Post
                          Am luat si eu niste jante MSW 77 8x18 5x120 ET48, cu anvelope 235/40.

                          La mine e cam mica distanta dintre etrier si janta. La tine cu jantele astea noi cum este situatia? Cam cati milimetrii ai intre etrier si janta?
                          Eu ma gandesc serios sa le dau inapoi.
                          Salut! Eu am OZ Superturismo 8j x 18, et50. Azi am vrut sa montez anvelopele si am avut surpriza sa nu se potrivească prezoanele, desi i-am intrebat si au confirnat ca merg originalele. Gaura prezonului e clar diferita. Jantele sunt unele din cele care sunt omologate pt FK8. Stiu ca si Taz a scris de "problema" cu prezoanele.
                          Voi v-ati comandat si prezoane? Chiar daca ar fi incercat sa le monteze, era f mic spațiul intre janta si prezon si trebuia o cheie mai subtire, plus ca tipul de acolo mi-a zis ca e nSalut! Eu am OZ Superturismo 8j x 18, et50. Azi am vrut sa montez anvelopele si am avut surpriza sa nu se potrivească prezoanele, desi i-am intrebat si au confirnat ca merg originalele. Gaura prezonului e clar diferita. Jantele sunt unele din cele care sunt omologate pt FK8. Stiu ca si Taz a scris de "problema" cu prezoanele.
                          Voi v-ati comandat si prezoane? Chiar daca ar fi incercat sa le monteze, era f mic spațiul intre janta si prezon si trebuia o cheie mai subtire, plus ca tipul de acolo mi-a zis ca e nevoie de alte prezoane, caci ar fi avut un joc si tind sa-i dau dreptate.
                          Merci. evoie de alte prezoane, caci ar fi avut un joc si tind sa-i dau dreptate. Treceau bine de etrier, nu erau probleme, dar n-am masurat distanta.
                          ​​​​​​​Merci.
                          '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                          '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                          Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                          "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                          Comment


                          • Sheva_C
                            Senior Member
                            Sheva_C de asta e bine sa inveti\asculti de inaintasi
                            sunt mai mari fiind de 22 si nu de 19, si nici nu ar calca perfect (ii multumesc lui Alex ca mi-a atras atentia la conicitate si m-a pus pe ganduri, asa ca am fost pregatit). Cauta de Opel Insignia, M14 x1.5
                            '17 Civic TypeR FK8 Championship White
                            '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
                            ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
                            ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

                            Comment


                            • Originally posted by Taz View Post
                              Sheva_C
                              Senior Member
                              Sheva_C de asta e bine sa inveti\asculti de inaintasi
                              sunt mai mari fiind de 22 si nu de 19, si nici nu ar calca perfect (ii multumesc lui Alex ca mi-a atras atentia la conicitate si m-a pus pe ganduri, asa ca am fost pregatit). Cauta de Opel Insignia, M14 x1.5
                              Si totusi baietii de la OZ spun ca au mai vandut si nu au fost probleme, jantele fiind omologate pt fk8. Ma gandesc ca si ei sunt in tema, nu cred ca ar vorbi fara acoperire. Mai stii pe cineva care a montat pe 18"? A fost nevoie de alte prezoane? Scuze de zapaceala, sunt doar recomandate alte prezoane sau sunt un must?
                              '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                              '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                              Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                              "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                              Comment


                              • All in all, inca nu realizez ca avem un nou membru mecanico-electronico-minunat al familiei pe care o cheama Yume (vis). Merg la masina si ma minunez cat de cu totul si cu totul altfel arata fata de toate BMW-urile si Mercedes-urile si alte alea de pe sosea. Si dupa, realizez ca.. e a noastra.
                                Ce-mi place citatul asta. Fix asa ma simt si eu cand o vad.

                                Sa o stapanesti sanatos si fara incidente

                                PS: Foarte buna alegere in culoare.

                                Comment

                                Working...
                                X