DOC: '16 Honda Civic Type R GT, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    ce urata eeee! )
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • #62
      Originally posted by Doc View Post
      Cred ca da. Cel mai bine il intrebi pe Alex Mirea pentru ca el este organizatorul. Cred ca o sa fiu cu ambele masini acolo.
      Nu o sa pot ajunge, dar retin aspectul pt viitor [emoji4].
      CTR FK2 nu a avut acelasi impact asupra mea. Ce-i drept, nu l-am vazut niciodata live, de aproape. O singura data l-am vazut pe autostrada, in retrovizoare si parea ceva wow, iar instinctul a fost ca parca as vrea unul :-).
      Deocamdata raman im continuare cu FN2, masina e incredibila, chiar si stock.

      Sent from my D6603 using Tapatalk
      '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
      '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
      Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

      "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

      Comment


      • #63
        Până la urmă a trebuit să plătești TVA sau nu?
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • #64
          Nu platesc. Inca nu am depus actele la financiar pentru taxa si luarea in evidenta, dar am vorbit cu contabila si nu mai platesc decat taxa si nimic altceva.

          Astazi pe MotorPark Adancata s-au intalnit 3 modele Honda:
          Attached Files
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

          Comment


          • #65
            Sa ne zici si noua te rog cum ai reusit sa nu platesti
            '16 BMW 520xd
            '15 FK2
            ex '10 CU1
            ex '07 CL7

            Comment


            • #66
              Nu e nici o scofala... asa e daca iei pe firma. Nu mai tin minte exact explicatia dar se plateste doar in anumite situatii gen revanzare dupa un an etc.
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #67
                Sa o alergi cu placere!
                Civic type R 2.0 GT white/ former cars : Civic 1.8, Hyundai elantra 1.6

                Comment


                • #68
                  Merci. Ai fost astazi pe Adancata?
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • #69
                    Pentru ca este achizitie intracomunitara pe persoana juridica nu se plateste TVA la achizitie.
                    Unele firme din germania te pun totusi sa platesti TVA, chiar daca este ilegala aceasta procedura, pentru a fi ei siguri ca masina se inmatriculeaza intr-o tara din comunitatea europeana, urmand ca dupa inmatriculare sa le prezinti actele pt. restituirea TVA.

                    Comment


                    • #70
                      DOC pentru mine 12'Evolution...e cel mai tare.....
                      Să o stăpânești sănătos si pe asta nouă....
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • #71
                        Pe tine te-am dat cu cel manual 11' Evolution. Si da, nu are termen de comparatie cu Honda cand vine vorba de tractiune. Masina aia chiar stie sa puna puterea jos indiferent cat de mare ar fi aceasta si ofera un sentiment de siguranta atunci cand apesi pedala la max.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #72
                          DOC: '16 Honda Civic Type R GT, Milano Red

                          Poate vedem si Honda...dar la vara...sau când s'o nimeri [emoji23][emoji23][emoji23] [emoji106]


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          FLORIN CRISTEA
                          Senior Member
                          Last edited by FLORIN CRISTEA; 01-12-16, 20:43.
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • #73
                            Iarna asta cred ca va sta la caldura. Nici nu mi-am facut planuri sa cumpar gume de iarna. N-are niciun farmec daca este zapada pe jos asa cum era la Evo. Poate reusesc sa ii pun ceva folie pe elementele expuse la pietre si sa aplic un tratament de protectie, apoi o las in garaj pana vine primavara.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • #74
                              Pai mai bine o luai la primavara, poate si mai ieftin
                              ex-FN2 owner
                              Loved it every second!

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by Fanatic View Post
                                Pai mai bine o luai la primavara, poate si mai ieftin
                                Mai ieftin de atât?
                                https://www.autovit.ro/anunt/honda-c...tml#1acc2cc569
                                Văd că e cu tva cu tot, doar cu un tichet rabla care mai e și ăla un 1000 lei.
                                Îmi place finanțarea din anunț )

                                În primăvară e posibil să nu mai fi fost de vânzare una nouă
                                Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                                Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                                Comment

                                Working...
                                X