ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ia zi, pare mai ingusta strada dintr-o 'barca' americaneasca? te-am vazut sambata ca erai la plimbare cu una pe la romana
    bolborosea frumos dar mare rau!
    R 42659 - Milano Red Ep3

    Comment


    • amuzant a fost ca mai intai a trecut Samih (EP3 rosu, facelift) si la nici 2 min te-am vaz pe tine pe Lascar Catargiu

      ce pot sa zic, genial; ideal pt o dupa-amiaza de duminica, cu orasul liber
      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

      Comment


      • are cineva ax central de cutie de viteze pt acest model ?!

        am montat ambreiaj ACT dar am descoperit ca trebuie sa schimb si aceasta piesa + rulmentii din cutie

        ma oftic ca de abia montasem galeria de evacuare, si a si fost data jos ca sa se umble
        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

        Comment


        • Am zis sa-ti fac o bucurie si am verificat cu cat iti pot aduce piesele astea noi......mi-am dat seama ca noi nu prea are sens sa-ti iei avand niste preturi ridicole
          '01 Honda Civic Type R EP3

          Comment


          • mda si eu m-am lovit odata de cativa rulmenti din cutie dar au fost ok la pret, in schimb axul central e groasa...
            Most sports require only one ball, motorsport requires two...

            "how to make it in zi undistry or life"

            Comment


            • pai noi am sa le comand; rulmenti sunt cam 5-6 la numar cu un pret mediu de 45 de euro / buc
              axul central e 246 euro + TVA ... decent zic eu

              ca sa imi iau o cutie SH cu tot, nu cred ca are sens caci a mea "avea" doar 60.000 km si in afara de "bucuria" asta eram f multumit de ea
              chiar intra in toate vitezele, nu "caraia" nimic, ci doar avea un "huruit" in treapta a doua (dar asta in ultimii ei 20 de km)
              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

              Comment


              • Aceeasi problema o am si eu...se pare ca asta e "boala" ep-urilor,am vorbit la Asko si mi-au spun ca ar fi un kit special cu tot ce trebuie pentru problema asta....nu cred ca include si axul central.Bafta
                h o n d a c i v i c satin silver ep 1

                Comment


                • Am gasit in Anglia un site (de unde am cumparat piese de multe ori) si poti comanda pinioanele si pe bucati (setul pentru viteze separat pe fiecare treapta, sincroane separat, s.a.m.d).
                  Toti Oamenii sunt Trecatori
                  Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                  Comment


                  • multumesc frumos, dar pinioanele se pot comanda si de la reprezentanta pe bucati si nu sunt prea mult ( ~55 euro / viteza ) dar nu aia e problema cutiei mele din pacate

                    am comandat axul + rulmenti (~ 650 euro) si aia e; macar are 60k km cutia si stii ca eu i-am rupt vitezele

                    de abia astept sa ma dau cu EP'ul
                    caut acum ceva jante de iarna
                    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                    Comment


                    • bine k se rezolva. eu deja strang bani de jante de vara....nu le mai vopsesc.au devenit de iarna enkeiurile OEM
                      '01 Honda Civic Type R EP3

                      Comment


                      • Civicul merge foarte tare; treapta a 3a o resimt ca treapta a 2a la S2000
                        si consumul, desi nu e mare diferenta, se observa
                        de 10 litrii te plimbi ceva mai multi kilometrii

                        in concluzie, Craciun fericit!
                        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                        Comment


                        • Si tie la fel Achim
                          Craciun Fericit.
                          "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

                          Comment


                          • probabil din cauza final drive-ului 4.7 (EP3) vs 4.3 parca (S2k)
                            Sarbatori Frumoase!

                            Comment


                            • The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                              Comment


                              • Sunt invidios
                                ex-FN2 owner
                                Loved it every second!

                                Comment

                                Working...
                                X