ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...schimba si becul de la stopul stânga spate
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

    '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

    Comment


    • asa e! multumesc

      azi am luat ITP'ul
      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

      Comment


      • foarte bine man! si eu trebuie sa schimb bujiile. se simte ceva diferenta cat de cat dupa schimb?

        alegerea uleiului e cea mai buna

        la furtunele pt frana o sa ai nevoie si de lichid de frana si sa aerisesti bine franele. scrie in manual ordirea de aerisire (nu e cea clasica din cauza ABS-ului, cred....)


        cat despre poze, cele mai tari

        Comment


        • Evita EBC Redstuff. Am avut si au fost groaznice. Yellowstuff nu stiu, dar sincer, eu nu mi-as mai lua ceva EBC nici sa le primesc gratuit
          Ferodo sant de 10x mai bune
          "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

          Comment


          • Originally posted by civic_ex View Post
            Evita EBC Redstuff. Am avut si au fost groaznice. Yellowstuff nu stiu, dar sincer, eu nu mi-as mai lua ceva EBC nici sa le primesc gratuit
            Ferodo sant de 10x mai bune
            Foarte adevarat. Nu am avut EBC, dar si-a pus un prieten saptamana trecute pe BMW 330d si multe probleme: placute blocate pe disc, fum mult de ziceai ca a luat foc masina, frana de mana intepenita ......

            @Achim: da-mi te rog un tel, ca vreau sa vb ceva 0726214784.

            Comment


            • ce zici tu Andrei poate fi mai degraba de la montaj, nu de la placuta...
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ticker View Post
                ce zici tu Andrei poate fi mai degraba de la montaj, nu de la placuta...
                Foarte posibil .... chiar am sa il intreb zilele astea ce s-a mai intamplat

                Comment


                • hai ca o sa vad si cu EBC'urile astea cum fac pana la urma

                  am lichid de frana Motul si o sa fac si aerisirea.

                  da Andrei, te sun, am fost plecat in weekend si de abia maine revin si eu la o oarecare normalitate.

                  intre timp, Bucuresti - Mamaia - retur, 4 persoane, bagaje, A/C -> 8.7 l / 100 km si un mers relativ sustinut.

                  si da, se simte o imbunatatire clara dupa bujii. saptamana asta ar trebui sa primesc si filtrul de aer OEM, dar poate pana atunci dau peste o admisie buna
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • Originally posted by Achim View Post
                    hai ca o sa vad si cu EBC'urile astea cum fac pana la urma

                    am lichid de frana Motul si o sa fac si aerisirea.

                    da Andrei, te sun, am fost plecat in weekend si de abia maine revin si eu la o oarecare normalitate.

                    intre timp, Bucuresti - Mamaia - retur, 4 persoane, bagaje, A/C -> 8.7 l / 100 km si un mers relativ sustinut.

                    si da, se simte o imbunatatire clara dupa bujii. saptamana asta ar trebui sa primesc si filtrul de aer OEM, dar poate pana atunci dau peste o admisie buna
                    Ne gasim noi pana la urma )))

                    Comment


                    • 2nite's battle

                      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                      Comment


                      • beton! da cum a urcat FN2-ul bordura aia?

                        Comment


                        • Originally posted by retroid View Post
                          beton! da cum a urcat FN2-ul bordura aia?
                          au aruncat bordura sub masina

                          Comment


                          • Daca ai pus poza cu masina mea, sa pun si eu cu a ta. Am facut o sedinta car&baba special.

                            @retroid, am descoperit ca pot urca foarte multe borduri cu spatele
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/mirciulik86/
                            2008 Honda Civic Type-R, White Matte

                            www.eurotravel.ro

                            Comment


                            • cei mai retardati voi sunteti
                              si dap, intr-adevar, urci bordura aia cu spatele

                              intre timp, masina mea a facut un ochi rosu, cred ca a tras-o curentul... sau moare xenonul OEM

                              ah, si inainte de photo session'ul de mai sus, am fost acostat de un nene cu EP3 RHD cu numere de UK, si am descoperit ca era chiar un Premier Edition, in Romania... scaunele alea si mocheta rosie... bun
                              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                              Comment


                              • intre timp am sesizat ca in ultimele 3 sapt masina a mers ~ 3000 km si ma incanta asta
                                acum bordul arata 54.500 km

                                vineri, A2, ~ 50 de min Bucuresti - Fetesti impreuna cu un Cayman S (in fata) si un 997 Turbo Cabrio in spate @ 180 kmh. foarte frumos au mers baietii, chiar legat

                                top speed la intoarcere 250 kmh cu 2 pasageri si benzina Rompetrol Efix 101

                                consum mediu pe 750 kmh in weekend ~ 9.2 dar mers 90% cu A/C + aglomeratia de pe litoral + cele enumerate mai sus

                                Achim
                                Senior Member
                                Last edited by Achim; 17-08-10, 05:27.
                                The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                                DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                                Comment

                                Working...
                                X