ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cred ca o sa ii puna niste aripi bling-bling.

    am vazut la tv un set de roti complet cu jante de un milion (da un milion de dolari). avea 12000 diamante pe roata.
    honda x 5
    "W" stands for Wrong
    Amerika ist Wunderbar

    Comment


    • cred ca numai Lexani puteau face asa ceva :lol:
      2006 Accord CL7 2.0 MT

      Comment


      • nope.
        Lexus e pre ieftina pt asa ceva.

        erau expuse pe un RR.
        honda x 5
        "W" stands for Wrong
        Amerika ist Wunderbar

        Comment


        • eu vorbesc de Lexani, nu de Lexus. In ciuda asemanarii de nume, ma indoiesc ca exista vre-o legatura. Lexani e aproape sinonim cu bling
          2006 Accord CL7 2.0 MT

          Comment


          • hahaha
            am crezut ca era de genul mertzane.
            honda x 5
            "W" stands for Wrong
            Amerika ist Wunderbar

            Comment


            • Marius, aripile si bara nu fac parte din intretinerea masinii, ci consumabilele destinate schimbarii la fiecare revizie sau componentele care cedeaza. O fi haos pe strazi la noi, dar nimeni nu ia in calcul cand isi face CASCO cat costa o bara sau o aripa, ca doar nu iese la provocat acidente cu masina. :roll: Oricum, Honda sta mai bine decat VAG aici, asta e o nimica toata, sunt niste preturi la Porsche Romania de te rup.
              Orisicat, e nejustificat de scumpa reparatia si e clar ca e umflata artificial. Eu platesc in jurul a 1400 E pe an asigurarea, banuiesc ca si Achim la fel.

              Comment


              • Pai in cazul asta de ce nu au bagat-o pe dauna totala?? Iti dadeau o parte din bani, 15.000-20.000 euro si fierul pe care trebuia sa il vinzi tu ca sa ajungi la 25.000 euro.
                Iti dai seama ca 10.000 euro iti ajung sa o faci noua si de restul te duci sa vizitezi uzinele Honda. :lol:
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                Comment


                • Originally posted by BogdanCTR
                  Marius, aripile si bara nu fac parte din intretinerea masinii, ci consumabilele destinate schimbarii la fiecare revizie sau componentele care cedeaza. O fi haos pe strazi la noi, dar nimeni nu ia in calcul cand isi face CASCO cat costa o bara sau o aripa, ca doar nu iese la provocat acidente cu masina. :roll: Oricum, Honda sta mai bine decat VAG aici, asta e o nimica toata, sunt niste preturi la Porsche Romania de te rup.
                  Orisicat, e nejustificat de scumpa reparatia si e clar ca e umflata artificial. Eu platesc in jurul a 1400 E pe an asigurarea, banuiesc ca si Achim la fel.
                  CTR-urile sunt considerate in Euro de Vest masini de risc mare pt. accidente, banuiesc ca si companiile de asigurari din Ro au tabelele cu nivelul asigurarilor bazate pe statistici occidentale plus/minus un coeficient de risc pentru Ro. 1400euro pe an este destul de mult pentru o masina. oricum la acel nivel de plata ar trebui sa iti plateasca daunele prompt.
                  ex Civic mk.7 EX sedan 2002, 1.7VTEC
                  ex Acura TL 2006, 3.2 V6 SOHC VTEC
                  Civic Si sedan 2007, 2.0 DOHC iVTEC
                  Acura MDX 2011, 3.7 V6 SOHC VTEC

                  Comment


                  • o fi acoperire totala pe masina, chiar daca tuna sau inunda.
                    dar e suma de achizitie a masinii mai mare decit la civicul meu si al tau.
                    honda x 5
                    "W" stands for Wrong
                    Amerika ist Wunderbar

                    Comment


                    • Originally posted by Marius -Iulian
                      oricum la acel nivel de plata ar trebui sa iti plateasca daunele prompt.
                      Ha HA HA dar unde te crezi ...in Suedia?

                      Aici mori cu dreptatea in mana si strigi cu ultimele forte..."aveam prioritate" si nimeni nu te baga in seama.
                      Deja sunt service-uri care nu mai lucreaza cu anumite societati de asigurari din cauza intarzierilor platii (care de multe ori nici macar nu mai venea)
                      Alte ateliere sechestreaza autovehiculul pana la plata integrala (cum face si InterMotorcycle), si nici nu doreste contracte cu societati de asigurare.
                      Chiar cunosc bine aceste aspecte fiind unul dintre obiectele mele de activitate la Honda-bikes (pe langa gestiune, comenzi, vama, plati, vanzare, transport etc) si anume sa ma cert cu asiguratorii sa plateasca sa poata veni omul saracu' sa-si ia fierul pe care a dat o sacosa de bani.
                      Daca vrei pot sa-ti dau si o statistica a firmelor de asigurare cu cel mai prost serviciu pro-client...te vei speria...ideea e ca in afara de Tiriac-Alliance care au tarife aberante dar platesc la timp restul sunt apa de ploaie...Asirom trebuie certati intr-una, Asiban plateste dupa 6 luni, Omniasig o baga pe aia ca nu mai au lichiditati.

                      Welcome in the JUNGLE.
                      If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                      2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                      ex - 1986 Honda MT5
                      ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                      ex - 2001 Honda Civic Type-R
                      ex - 2007 Honda Jazz

                      Comment


                      • eu cu Ardaf am avut experiente placute.
                        Din pacate la Accord nu mi-am facut la ei asigurare.
                        Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                        LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                        Accord 2006 2.0 ES M/T
                        Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                        Raising money for...the third H

                        Comment


                        • Asta era cumva inainte sa fie Tender cercetat penal?
                          Pt ca la Ardaf am avut si eu casco un motor, dauna in octombrie, in 2 sapt. depus dosarul complet, in noiembrie depusa factura de reparatie si in anul urmator in martie s-a efectuat plata....so much for 20 days.
                          If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                          2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                          ex - 1986 Honda MT5
                          ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                          ex - 2001 Honda Civic Type-R
                          ex - 2007 Honda Jazz

                          Comment


                          • Originally posted by Spider
                            Asta era cumva inainte sa fie Tender cercetat penal?

                            Posibil. It was a looong time ago
                            Fro 5 ani, 6 chiar. Speram sa fi ramas la fel.
                            Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                            LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                            Accord 2006 2.0 ES M/T
                            Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                            Raising money for...the third H

                            Comment


                            • sa sechestreze masina?

                              ala se numeste furt.
                              se gasesc si multe de facut impotriva asta.
                              honda x 5
                              "W" stands for Wrong
                              Amerika ist Wunderbar

                              Comment


                              • Originally posted by dixy2k
                                sa sechestreze masina?
                                ala se numeste furt.
                                se gasesc si multe de facut impotriva asta.
                                Nu Dixy, daca atelierul are contract cu asiguratorul, cand e gata reparatia si factura, te duci cu devizul si factura la asigurator, care da un "accept de plata" (adica este de acord sa-i plateasca atelierului). Te intorci cu hartia respectiva la service si iti iei masina . Daca nu are contract, fie platesti tu din buzunar (daca nu e foarte mult si iti permiti, :roll, urmand sa iti iei candva banii de la asigurator, fie astepti sa se faca efectiv plata catre atelier. Pana la urma, vrea si el sa se asigure ca-si ia banii, nu?
                                Acuma, de vina sunt asiguratorii, sau legislatia, care nu-i obliga sa plateasca intr-un timp rezonabil. Dar daca ar face-o, probabil ca ar creste tarifele la asigurari, si cum nu prea exista competitie pe-aici, nu prea ai ce face.
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X